Connect with us

Analýzy

Bitcoin neumírá – BTC se rychlým tempem přesouvají z burz na privátní peněženky

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Do bitcoinu lze investovat různými způsoby, přičemž méně zkušení možná ani netuší, že to jde i způsobem, při kterém máte dané bitcoiny po výhradní kontrolou výhradně vy sami. Kategorie těch, která tomu rozumí, a není zdaleka malá, podle onchain dat nepanikaří ani po poklesu ceny ze 69 000 USD k současným cenám kolem 20 tisíc dolarů.

Toto konstatování je výsledkem analýzy onchain dat, podle kterých v současném medvědím trhu sledujeme jeden zajímavý fenomén, který vůbec nebyl běžný během předchozích bearmarketů a to je skutečnost, že počet BTC na burzách neustále a velkým tempem klesá. Znamená to, že investoři převážně vybírají své bitcoiny z burz a posílají si je na privátní peněženky.

Důvody, k takovému rozhodnutí mohou být převážně tři:

  1. Chtějí mít dané bitcoiny pod vlastní kontrolou, tedy na vlastní peněžence, ke které mají privátní klíče – toto je výborná zpráva, protože si uvědomují jeden z hlavních benefitů kryptoměn a tedy fakt, že je opravdu můžete vlastnit takovým způsobem, při kterém se nemusíte spoléhat na žádnou centralizovanou platformu (burzu, banku, stát …)

Poznámka: u tohoto bodu mohou být „motivujícím“ faktorem pro výběry BTC z burz i zprávy o problémech lending platformy Celsius, který zablokoval výběry z platformy, či spekulace o možných problémech burzy KuCoin

  1. Nechtějí bitcoiny nyní prodávat a chtějí je držet dlouhodobě + důvod popsaný v prvním bodě
  2. Chtějí je přesunout jinam – například je wrappnout a používat wBTC (tokenizovaný BTC na Ethereum síti) – za současných okolností v období bearmarketu a menšímu zájmu o DeFi je však tato možnost méně pravděpodobná

Pohled na konkrétní čísla

Když známe tři hlavní možné důvody výběrů BTC z burz, podívejme se na konkrétní statistiky. Na prvním grafu od analytické platformy Glassnode můžete vidět, že za poslední měsíc odešlo z burz 151 tisíc bitcoinů jde o největší měsíční odliv bitcoinů z burz v historii BTC, který přichází jen měsíc poté, co přišlo po kolapsu kryptoměny LUNA a algoritmického stablecoinu US k velké panice na trhu na burzy 73 tisíc BTC.

Cointelegraph doplňuje, že od března 2020, kdy započal trend odlivů bitcoinů z burz, klesl jejich počet na burzách z 3,15 milionu na 2,4 milionu. To je celkově odliv 750 000 BTC za dané období a 142 500 BTC za poslední 3 měsíce.

Tento fundament sám o sobě nedokáže ovlivnit cenu BTC v tomto momentě, ale může být významný v době, kdy opět stoupne zájem o bitcoin. V nabídce je totiž k prodeji jen 2,4 milionu BTC z více než 19 milionů, které byly dosud vytěženy. Ty na burzách přitom ovlivňují cenu BTC, což znamená, že v době bearmarketu mají výraznější vliv na pokles ceny, ale v době velkého zájmu naopak jejich nižší počet může tlačit cenu BTC rychleji nahoru.

Dalším zajímavým konstatováním od Glassnode je skutečnost, že „ shrimps “, tedy adresy, na kterých je méně než 1 BTC, aktuálně výrazně akumulují. Za poslední měsíc totiž na těchto adresách přibylo více než 60 460 BTC, což je podle této analytické platformy „nejagresivnější akumulace „retailu“ v historii „, která výrazně převyšuje i akumulaci po výplachu trhů v březnu 2020.

Fakt, že bitcoiny se přesouvají ve velkém z burz na bezpečnější místo (rozuměj privátní peněženky) a silná akumulace retailu (malých adres), naznačují, že ani tentokrát zprávy o „smrti Bitcoinu“ s největší pravděpodobností nebudou pravdivé. Neznamená to však, že cena BTC definitivně našla své dno – bearmarkety bitcoinu umí být dlouhé a nepříjemné, ale ti, kteří je v minulosti zažili a neprodávali, jsou dnes spokojeni. Bude se historie opakovat?

Zdroj: cointelegraph.com

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.