Connect with us

Bitcoin

Centrální bankéři 44 zemí navštívili Bitcoin Beach v El Salvadoru – jak to ve skutečnosti bylo s jejich návštěvou?

Zveřejněno

el salvador btc
Twitter Nayib Bukele

Ve středoamerickém El Salvadoru se tento týden konala konference, během níž zástupci mnoha rozvojových zemí získali neocenitelnou příležitost vyzkoušet si poprvé v životě platby bitcoinem (BTC) a dozvědět se o něm něco víc.

Setkání se zúčastnili centrální bankéři a jiní zástupci 44 rozvojových zemí včetně Paraguaje, Angoly, Hondurasu, Ghany, Nambie, Ugandy, Egypta, Madagaskaru, Rwandy, Jordánska, Nigérie. Konga, Maroka, Sierra Leone, Súdánu, Zambie, Indie či Malawi.

Konference, kterou pořádala Aliance pro finanční inkluzi, trvala celkem tři dny, aby následně v den odjezdu – ve čtvrtek – navštívili centrální bankéři slavnou bitcoinovou pláž v El Zonte, kde započalo celé bitcoinové dobrodružství El Salvadoru ještě předtím, než se myšlenky učinit v této zemi z Bitcoinu zákonné platidlo zhostil prezident Nayib Bukele.

Pláž v El Zonte, která nese název „Bitcoin Beach“ se stala již dříve ikonickou destinací pro nadšence Bitcoinu a proto skutečnost, že ji tento týden navštívili centrální bankéři a jiní finančníci ze 44 zemí, může být v budoucnu vnímána jako zajímavý historický okamžik.

Nicolas Burtley, spoluzakladatel Galoy Money, která vytvořila bitcoinovou peněženku Bitcoin Beach, prozradil, že centrální bankéři si ve čtvrtek vyzkoušeli na pláži platby bitocinem pomocí Lihtning Network. Burtley se jim dříve intenzivně věnoval i v první dny konference, což dokumentují také fotografie, na kterých centrální bankéři doslova stojí v řadě, aby si nainstalovali BTC peněženku.

Burtley také doplnil, že z celé návštěvy měl výborný dojem a prohlásil, že „nic nepřekoná zkušenost s využitím Lightning k objevení potenciálu Bitcoinu“. ,,Víceří centrální bankéři mi řekli, že by se měli setkat s mým týmem přímo v jejich zemi,“ dodal.

Zástupci centrálních bank se během návštěvy Bitcoin Beach měli setkat i s Mama Rosem, prvním prodejcem, který začal v El Zonte prodávat svůj sortiment za bitcoiny.

https://twitter.com/Bitcoinbeach/status/1527410448869380097?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1527410448869380097%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fcentral- bankers-bellow-bitcoin-on-el-salvador-s-bitcoin-beach

Informace o konferenci byly zavádějící

Informace o návštěvě centrálních bankéřů v El Salvadoru – jak už to bývá v případě této země poněkud zvykem – však byly zprostředkovány zjevně zavádějícně. První informace o tom, že do El Salvadoru přijeli především kvůli Bitcoinu, totiž byly zveličené, na což následně upozornila především Paraguayská centrální banka, která měla na konferencí svého delegáta.

,,Zaměření setkání nemělo nic společného s kryptoměnami nebo podobnými měnami. Paraguayská centrální banka neměla v úmyslu diskutovat o kryptoměnách v tomto prostředí nebo na tomto setkání,“ upozornila, čímž poukázala na skutečnost, že primárním cílem konference bylo diskutování o finančním začlenění rozvojových zemí a o zlepšení financování malých a středních podniků. Témata spojená s bitcoinem nebyla zveřejněna ani v oficiálním programu akce před jeho začátkem.

Na druhou stranu třídenní konference přinesla mnoho příležitostí pro edukaci centrálních bankéřů o Bitcoinu, což dokumentují i ​​mnohé fotografie, které na Twitteru sdílel i prezident El Salvadoru Nayib Bukele.

Zdroj:cointelegraph.com

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.