Connect with us

Binance Coin

Co je to Binance Coin (BNB)? Kde se dá kryptoměna BNB koupit?

Zveřejněno

Binance Coin profil
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zvláštní kategorií mezi kryptoměnami jsou tokeny, které vydávají konkrétní burzy. Říkáme jim nativní tokeny burz. V této kategorii vyčnívá nad všemi Binance Coin (BNB), který patří burze Binance.

Co je to Binance Coin?

Binance Coin (BNB) je nativním tokenem burzy Binance, který je využíván napříč celým ekosystémem budovaným největší burzou s digitálními aktivy (ať už jde o samotnou burzu, její platební karty, nebo DeFi sektor). Díky tomu v průběhu let výrazně narostla i jeho hodnota.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Graf Binance Coin

()
0%
$ 0.000000
$ 0.000000
⇣ 0.000000
1 Oct
⇡ 0.000000

Binance Coin podrobně

Centralizovaný coin

V první řadě je třeba říci, že Binance Coin je silně centralizovanou kryptoměnou. V tomto případě se však ani nelze divit. Vyplývá již z jeho názvu, že má nesmírně mnoho společného se samotnou burzou Binance. Troufneme si proto napsat, že investice do Binance Coin může být jen zdaleka chápána jako investice do budoucnosti decentralizovaného finančního systému. Jde spíše o investici do toho, že se bude dařit burze Binance. A pokud ano, Binance Coin má velkou perspektivu.

TIP: Jelikož jsme již několikrát naznačili úzké propojení této kryptoměny s burzou Binance, pro ještě lepší pochopení problematiky této kryptoměny vám doporučujeme přečíst si i naši kompletní recenzi burzy Binance.

Historie BNB

Binance Coin vznikl v roce 2017 na Ethereum blockchainu jako ERC-20 token a v rámci tehdejší ICO horečky přispěl k získání financí na rozběhnutí burzy Binance. Do ICO šla přesně polovina z jeho celkové nabídky 200 000 BNB tokenů. Binance Coin později v dubnu 2019 kompletně podstoupit proces migrace na blockchain Binance Chainu, tedy na domovský blockchain, za kterým taktéž stojí Binance.

Zajímavý deflační model

Zpočátku existovalo 200 milionů Binance Coinů (BNB). Dnes to už není pravda. Tento token se totiž pravidelně podrobuje takzvanému pálení mincí – coin burn, které se dějí čtyřikrát do roka. Funguje to tak, že burza Binance vyhodnotí své výsledky za předešlý kvartál a na základě objemů obchodování část svých zisků spálí jednoduše tím, že zničí určitý počet tokenů BNB. Nejde přitom o malé hodnoty. Pro ilustraci při pálení mincí v lednu 2021 takto zničila přes 150 milionů dolarů. Tento proces bude probíhat až do momentu, kdy se celková nabídka existujících BNB zmenší na konečných 100 milionů dolarů. Tedy o přesnou polovinu v porovnání se stavem na začátku existence této kryptoměny. Musíme přiznat, že to zní zajímavě. Nabídka BNB v oběhu se díky tomu neustále snižuje, což znamená, že tokeny BNB se stávají vzácnější.

Důvody, proč držet nějaké BNB

Držení Binance Coinu má smysl i pro snížení poplatků za obchodování na Binance. Jinak řečeno, pokud již na této burze jste, vyplatí se mít alespoň nějaké BNB. Bude to pro vás výhodné. Jde o další prvek, v jehož rámci Binance motivuje zákazníky tuto kryptoměnu vlastnit. Nuž a pokud byste se chtěli zúčastnit takzvaného Binance Launchpadu, což je proces, v jehož rámci je možné investovat do zajímavých blockchain startupů, burza Binance vás také přinutí pořídit si na to tokeny BNB, které fungují při tomto nákupu jako hlavní měna.

Binance Coin se přitom těší různým partnerstvím a dá se tvrdit, že roste i jeho adopce jako kryptoměna, kterou se dá platit. Nepochybně při tom čerpá ze svého silného zázemí. Další využití Binance Coin je v rámci blockchainu Binance Smart Chain a burza Binance vyvíjí velké úsilí v DeFi sektoru, aby i tam sehrál Binance Coin důležitou roli. Úvod roku 2021 naznačuje, že se jí to daří nad očekávání.

Shrnutí

Budeme se opakovat, když zdůrazněme, že Binance Coin je kryptoměna, která čerpá z úspěchu Binance. Dokud se bude dařit této burze, Binance Coin bude mít stále velkou perspektivu. Binance má výborný marketing a přináší v rámci sektoru krypto burz jednoznačně nejvíce inovací. Pokud se však rozhodnete investovat do Binance Coin, vězte, že jde o kryptoměnu, která je vázána na něco konkrétního. Nejde tedy zdaleka o kryptoměnu typu Bitcoin a snad možná s větší nadsázkou říci, že jde o „neregulované akcie“ burzy Binance (což může být potenciální riziko z pohledu regulátorů podobně jako v případě XRP).

Jak koupit Binance Coin

Na koupi Binance Coinu (BNB) doporučujeme nepřekvapující kryptoburzu Binance a to takovým způsobem, že po registraci provedete na Binance SEPA převod z vašeho bankovního účtu a následně si na ní koupíte BNB, respektive nějakou jeho část (můžete si koupit např. i 0.05 BNB).

O burze Binance jsme pro vás připravili velkou recenzi, čili klidně si ji přečtěte, pokud váháte, zda jde o opravdu nejlepší vstupní bránu do světa kryptoměn.

Pokud se pro Binance rozhodnete, zároveň vás upozorňujeme, abyste použili tento registrační link. Pokud ho využijete, získáte automaticky 20% slevu na poplatky za obchodování na této platformě. To je sleva, kterou vám většina jiných médií neposkytne.

BNB si pošlete na vlastní peněženku

Dalším důležitým krokem by měl být výběr těchto ADA mincí z burzy na vaši vlastní peněženku, ke které mate privátní klíče, tedy seed. Pouze v takovém případě totiž budete mít tuto kryptoměnu opravdu pod kontrolou a nebudete muset věřit třetí straně. Nejvyšší míru zabezpečení vám v případě této kryptoměny přinese hardwarová peněženka Ledger. Pokud byste se rozhodli ji objednat, budeme vděční, pokud použijete náš affiliate link.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.