Connect with us

Bitcoin

Kryptoměny zřejmě čekají kvůli válce na Ukrajině přísnější regulace

Zveřejněno

Bitcoin kryptomeny
Zdroj: Pixabay.com

,,Přijímáme opatření, zejména v souvislosti s kryptoměnami nebo jinými kryptoaktivy, které by se neměly používat k obcházení finančních sankcí, o kterých rozhodlo 27 zemí Evropské unie,“ řekl ve středu francouzský ministr financí Bruno Le Maire.

Prohlášení Bruna Le Mairea však není pro pozorně sledující fanoušky kryptoměn úplně překvapující. Již po nastavení sankcí proti režimu Vladimira Putina se začalo spekulovat, zda nemůže být Bitcoin a jiné kryptoměny použity k jejich obcházení. Odborníci to vyvrátili, respektive vyloučili, že by to Rusko dokázalo dělat v takovém rozměru, jak potřebuje, ale politici stejně s největší pravděpodobností budou tlačit na přísnější regulace.

Naznačuje to i výzva samotného vicepremiéra Ukrajiny Michaila Fedorova, který požádal kryptoměnové burzy, aby zakázaly přístup ruským uživatelům. Několik na to reagovalo způsobem, že Rusům jako takovým přístup zakázat nemohou respektive, že to neudělají, ale budou respektovat sankční seznamy. V tomto kontextu se vyjádřila například největší burza Binance, ale také Coinbase či Kraken.

Toto téma se řeší i v USA, kde se v úvodu týdne v americkém senátu americké ministryně financí Janet Yellenové zeptalo několik zákonodárců, zda kryptoměny mohou být použity k obcházení sankcí vůči Rusku. Yellenová uvedla, že tuto problematiku budou dále zkoumat a vyhodnocovat, jak sankce fungují i v kontextu s kryptoměnami. ,,Často slyším otázky o kryptoměnách zda je to kanál, který je třeba sledovat. Není to však sektor, ve kterém se lze těmto věcem úplně vyhnout,“ uvedla.

Témata se dotkla i bývalá kandidátka na prezidenta USA a zároveň bývalá ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová. ,,Byla jsem zklamaná, když jsem viděla, že některé takzvané kryptoburzy, ne všechny, ale některé z nich, odmítají ukončit transakce s Ruskem,“ řekla v rozhovoru pro The Rachel Maddow Show na MSNBC. Následně dodala, že úplně každý by měl udělat, co nejvíce pro to, aby bylo Rusko dnes izolováno od ekonomické aktivity.

Následně Clintonová řekla: ,,Myslím si, že ministerstvo financí a také Evropané by se měli podívat na to, jak mohou zabránit kryptotrhu, aby poskytl Rusku únikovou cestu, a to ať už jde o vládní nebo soukromé transakce.“

Zdroj: decrypt.co, decrypt.co

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.