Connect with us

Kryptoměny

Mastercard zpřístupní 2,9 miliardám lidí možnost přímé koupě NFT tokenů

Zveřejněno

mastercard
Zdroj: Unsplash.com

Mezinárodní gigant pro zpracování plateb Mastercard rozšiřuje svou platební síť o podporu pro trhy s nezaměnitelnými tokeny (NFT) a Web3.

Mastercard koncem týdne oznámil, že v předchozích měsících intenzivně pracoval na rozšíření svých platebních sítí s možností zapojit se do světa NFT. Firma v této věci navázala partnerství s mnoha předními NFT tržišti, aby umožnila svým 2,9 miliardám držitelů karet Mastercard přímo nakupovat NFT, aniž by si museli předtím koupit nějakou kryptoměnu.

V současnosti si mohou držitelé karet Mastercard koupit kryptoměny na platformách jako Immutable X, Candy Digital, Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway nebo skrze infrastrukturu providera MoonPay. Platební společnost Mastercard tím navazuje na spolupráci z úvodu roku s Coinbase.

Mastercard se rozhodla zaměřit na sektor NFT po interním průzkumu mezi 35 000 respondenty ze 40 zemí, který ukázal, že 45% spotřebitelů si buď koupilo NFT, nebo o tom uvažuje. 50 procent dotázaných spotřebitelů zároveň projevilo zájem o flexibilnější možnosti nákupu.

Platební gigant potvrdil svou náklonnost trhu s NFT i tím, že v dubnu požádal o registraci až 15 ochranných známek spojených s metaverse a NFT.

VISA, která je přímo konkurencí Mastercard, také podniká několik kroků, aby získala v sektoru kryptoměn, NFT a metaverse své pevné místo, což jen odráží, že platební giganti vidí v sektoru kryptoměn navzdory současné korekci trhů nadále velkou příležitost.

Zdroj:cointelegraph.com

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.