Connect with us

Bitcoin

Peter Thiel se pustil během konference Bitcoin 2022 do ostré kritiky Warrena Buffetta

Zveřejněno

warren buffett
Zdroj: Pixabay.com

Spoluzakladatel PayPalu miliardář Peter Thiel během konference Bitcoin 2022 zařadil Warrena Buffetta na seznam nepřátel, kteří se snaží zastavit adopci kryptoměn.

Peter Thiel dokonce zašel tak daleko, že CEO legendární investiční společnosti Berkshire Hathaway Warrena Buffetta označil za „nepřítele číslo jedna“ a doplnil, že jde o „sociopatického dědu z Omahy“. Ještě předtím však stihl hodit do publika svazek 100-dolarových bankovek, aby si získal jeho pozornost a když se dav rychle natáhl po penězích prohlásil: ,,Myslel jsem, že jste bitcoinoví maximalisté.“

Miliardář, který údajně nashromáždil v posledních letech skrze firmu Founders Fund množství bitcoinů v hodnotě stovek milionů dolarů, a během konference potvrdil, že očekává růst ceny BTC nad 100 000 USD, však nezůstal jen u Buffetta. Kriticky se vyjádřil i na adresu CEO JP Morgan Jamieho Dimona a ředitele BlackRock Larryho Finka, u nichž ukázal velké grafiky s obrázky jejich „medvědích komentářů“ o Bitcoinu z minulosti. Vedle toho se na nich objevilo zesměšňující přirovnání „gerontokracia”.

Když Thiel ukazoval na Bufffetta, vyřkl slova „jed na krysy“, čímž narážel na Buffettovu dávnější přirovnání Bitcoinu. Thiel ale upozornil, že ačkoli Buffett tvrdí, že nevlastní žádné BTC a ani nikdy nebude, jeho Berkshire Hathaway letos investovala 1 miliardu dolarů do brazilské NuBank, která je populární mezi kryptoměnovými investory a chce provozovat spotový Bitcoin ETF.

CNBC konstatovala, že tato forma prezentace Thiela je zřejmě jeho nejodvážnějším veřejným útokem na lidi, kteří kritizují nebo nedůvěřují Bitcoinu. Také zmínila jeho další prohlášení z konference, které naráželo na Bufetta a spol.: ,,S tímto musíme bojovat, aby šel odsud bitcoin 10x nebo 100x výše.”

Thiel měl tato tvrzení vysvětlit tím, že ačkoli mnozí tradiční investoři chválí blockchain a technologii kolem kryptoměn, stále cítí potřebu „odstranit Bitcoin a jeho legitimitu“. ,,Když se rozhodnou nekupovat Bitcoin, je to jejich hluboká politická volba,“ dodal.

Peter Thiel je známý svým méně vybíravým způsobem vyjadřování a také podporováním bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa.

Zdroj:cnbc.com

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.