Connect with us

Kryptoměny

CEO kryptoburzy Binance „CZ“ podal žalobu k Bloomberg Businessweek

Zveřejněno

binance
Zdroj: Unsplash.com

Šéf největší kryptoměnové burzy na světě Binance Changpeng Zhao oznámil, že přistoupil k rozhodnutí žalovat Bloomberg Businessweek za tři výroky v čínské verzi jejich publikace, která byla distribuována v Hongkongu a skrze Twitter a Facebook profily této společnosti.

Skutečnost, že Zhao zažaloval Bloomberg potvrzuje i spis z Nejvyššího soudu v Hongkongu, ze kterého vyplývá, že CEO Binance žaluje toto známé médium za článek, který v anglické verzi vyšel pod názvem „Can Crypto’s Richest Man Stand the Cold ?“

Zhaovi vadí, že v čínské verzi tohoto článku, který byl publikován v tištěné i online formě, se nacházela formulace „Ponziho schéma Zhaa Changpenga “, přičemž tato fráze měla být dvakrát použita i na Twitteru a Facebooku skrze odkazy, které propagovaly otevření celého článku.

Binance žalobu potvrdila, ale mluvčí burzy upozornil, že jde o osobní žalobu zakladatele firmy, která by neměla být spojována přímo s touto platformou.

Portál DeCrypt k tématu doplňuje, že ačkoli nejproblémovější pasáže se objevily v čínském překladu článku, i v jeho anglické verzi bylo několik tvrzení, která mohla poškodit dobré jméno Changpenga Zhaa, protože údajně byly formulovány tak, aby uvedly čtenáře v omyl a přesvědčily ho, že Zhao a Binance se zapojují do nezákonných činností.

Changpeng Zhao a burza Binance měly s vyjádřeními v médiích problémy i v minulosti. V roce 2020 například Zhao podal žalobou a později ji stáhl vůči magazínu Forbes, ve kterém později získala burza Binance podíl za 200 milionů dolarů. Magazín Forbes tehdy publikoval článek, ve kterém tvrdil, že „ Binance má propracovanou podnikovou strukturu, která záměrně klame regulátory a tajně profituje z kryptoinvestorů v USA.“

Zdroj: decrypt.co

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.