Connect with us

Bitcoin

NÁVOD | Binance margin trading – co je to a jak funguje?

Zveřejněno

BINANCE margin trading c
Zdroj: Canva.com, Binance.com

O tom, že kryptoměnová burza Binance nabízí mnoho investičních možností, už víme. Dnes se blíže podíváme na jednu z těchto možností, kterou je Binance Margin Trading. V článku si blíže vysvětlíme, co je margin trading a jak funguje.

Co je margin trading

Margin trading (v překladu maržové obchodování) je způsob obchodování s majetkem s využitím prostředků poskytnutých třetí stranou. Ve srovnání s běžnými obchodními účty umožňují margin účty obchodníkům přístup k větším částkám kapitálu, což jim umožňuje lépe využít své pozice. Obchodování s marží v podstatě zesiluje obchodní výsledky, takže obchodníci jsou schopni dosáhnout větších zisků v případě úspěšných obchodů. Díky této schopnosti rozšiřovat obchodní výsledky je obchodování s marží obzvláště populární na trzích s nízkou volatilitou. Musíme však zmínit i nevýhodu, kterou je opačný proces takového obchodování. V případě neúspěšných obchodů můžete o svůj kapitál zcela přijít.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na tradičních trzích půjčené prostředky obvykle poskytuje investiční makléř. Při obchodování s kryptoměnami však finanční prostředky často poskytují jiní obchodníci, kteří získávají úroky na základě poptávky trhu po maržových fondech. I když je to méně běžné, některé burzy s kryptoměnami poskytují svým uživatelům i takové maržové prostředky.

TIP: Pokud jste se na burze Binance ještě neregistrovali, použijte k tomu náš registrační link až s 20% slevou na spotové obchodní poplatky. Jedná se o nejvyšší možnou slevu, jakou vám umíme nabídnout.

Binance Margin Trading

Otevření margin účtu na platformě Binance umožňuje obchodování s půjčenými aktivy pomocí kryptofondů. Obchodování s marží vám umožňuje přístup k větším množstvím kryptoměn než kapitálu na investice za poplatek za půjčku. Nyní se podíváme na jednoduchý návod, jak aktivovat Binance margin trading účet:

1. Přihlaste se do svého účtu, přejděte na [Trade] a potom klikněte na [Margin], abyste se dostali na stránku obchodování s marží.

2. Prohlédněte si instruktážní video a zlepšete své chápání obchodování s marží, abyste pak dokončili zkušební test, ve kterém musíte na všechny otázky zodpovědět správně (máte několik pokusů).

3. Teď už stačí jen přesunout vaše prostředky například ze spot peněženky na margin peněženku. Můžete to udělat pomocí tlačítka [Transfer]

Cross & Isolated

Binance podporuje obchodování Cross margin i Isolated margin. Margin v režimu Isolated je nezávislý pro každý obchodní pár. Jinými slovy, každý obchodní pár má samostatný maržový účet.

Například na účtu s izolovanou marží BTC USDT jsou přístupné pouze BTC a USDT. Můžete si otevřít několik oddělených maržových účtů pro obchodování s různými páry. Pozice je nezávislá pro každý obchodní pár. Pokud se vyžaduje přidání marže, i když máte dostatek aktiv na jiných samostatných maržových účtech nebo na křížovém maržovém účtu, marže se nepřidá automaticky a možná ji budete muset doplnit manuálně. Úroveň marže se vypočítává výlučně na každém izolovaném maržovém účtu na základě aktiv a dluhů na izolovaném účtu. Riziko je izolováno na každém izolovaném maržovém účtu. Jakmile dojde k likvidaci, neovlivní to ostatní izolované pozice.

Marže v režimu Cross margin je sdílena mezi uživatelským margin účtem. Každý uživatel si může otevřít pouze jeden křížový maržový účet a na tomto účtu jsou dostupné všechny obchodní páry. Aktiva na křížovém maržovém účtu jsou sdílena všemi pozicemi. Úroveň marže se vypočítává podle celkové hodnoty aktiv a dluhu na účtu křížové marže. Systém zkontroluje úroveň marže křížového maržového účtu a upozorní uživatele na dodání dodatečné marže nebo uzavření pozic. Jakmile dojde k likvidaci, všechny pozice budou zlikvidovány.

Výhody a rizika

Jak jsme již zmínili na začátku tohoto článku, Binance Margin Trading účet vám umožňuje půjčit si od burzy peníze a obchodovat tak s vyšším kapitálem, než je váš skutečný. V případě, že se vám daří, vaše obchody budou mnohem ziskovější než kdybyste obchodovali jen s vlastním kapitálem. Na tomto typu účtu si můžete půjčit prostředky v poměru 1:2 a tedy na 1000 USD ve vašem vlastnictví vám burza půjčí maximálně 2000 USD navíc. Případný 10% nárůst tak pro vás znamená profit ne 100, ale 300 USD.

Problém však nastává, když je to opačný scénář. Vzhledem k tomu, že je to páková pozice, může se stát, že bude váš účet zlikvidován. To znamená, že přijdete o všechny prostředky. Pokud hodnota vašeho maržového účtu klesne blízko k hodnotám vašeho dluhu, bude pozice zlikvidována a přijdete o všechny prostředky. Je to bezpečnostní mechanismus, aby burza nepřišla o půjčené prostředky, které vám dala.

Další nevýhodou oproti tradičnímu trhu jsou poplatky za samotné půjčky. Nejsou velké, ale pokud držíte pozici například několik měsíců, ty poplatky už jsou vidět. Poplatky se nestrhávají z vaší pozice, ale připočítávají se k dluhu, který musíte burze splatit.

1. Když je vaše úroveň marže > 2, můžete obchodovat, půjčit si a převést nadbytečná aktiva do [Spot Wallet].

2. 1,5 < Úroveň marže ≤ 2, můžete obchodovat a půjčovat si, ale nemůžete převádět prostředky ze svého Maržového účtu ven.

3. 1,3 < Úroveň marže ≤ 1,5, můžete obchodovat, ale nemůžete si půjčovat ani převádět prostředky ze svého Maržového účtu ven.

4. 1.1 < Úroveň marže ≤ 1.3, spustí se výzva k dodatečnému vyrovnání a systém vás bude informovat prostřednictvím e-mailu a SMS, abyste přidali více kolaterálu (převodem většího množství kolaterálových aktiv), abyste se vyhnuli likvidaci. Po prvním upozornění obdržíte upozornění každých 24 hodin.

5. Když úroveň marže klesne pod 1,1, spustí se likvidační proces a všechna vaše aktiva budou zlikvidována, aby se splatil úrok a půjčka. Systém vás bude informovat prostřednictvím e-mailu, SMS. Když se úroveň marže vrátí na 1,5, systém zastaví proces likvidace.

Shrnutí

V dnešním článku jsme se blíže podívali na to, co je to maržové obchodování a jak funguje Binance Margin Trading. Je to chytrý nástroj, který vám může výrazně dopomoci k vyšším ziskům, ale na druhé straně vám může i prohloubit ztrátu. Takové nástroje a jejich využívání byste si proto měli dopředu zvážit.

Binance CZ

Co číst dál?

Doporučujeme vám přečíst si také naši recenzi Binance Card – o dalším zajímavém produktu této největší kryptoburzy na světě či náš návod, jak používat na Binance funkci staking pro úročení nakoupených kryptoměn.

NÁVOD | Binance staking – Čo je staking, ako funguje a prečo využiť práve ten od Binance

Zdroj: Binance Academy

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.