Connect with us

Kryptoměny

Recenze burzy Bitpanda: Jedna z nejlepších evropských krypto burz

Zveřejněno

Bitpanda
Zdroj: Bitpanda.com

Bitpanda byla vytvořena s cílem nabídnout snadný způsob nákupu a prodeje kryptoměn. Platforma si získala pozornost díky své jednoduchosti – usnadnila začínajícícm obchodníkům i odborníkům vstup na scénu obchodování s kryptoměnami.

Dnes se platforma vyvinula tak, aby poskytovala řadu digitálních aktiv – včetně více než 60 kryptoměn, čtyř tokenů kovů a tří různých krypto indexů Bitpandy. V této recenzi se podíváme na rozmanité funkce Bitpandy a na to, jak se vyrovná ostatním platformám na trhu pro obchodování s kryptoměnami.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

bitpanda cz

Historie a pozadí Bitpandy

Bitpanda byla založena v roce 2014 ve Vídni v Rakousku s cílem zpřístupnit investice všem. Společnost byla původně známá jako Coinimal, ale v roce 2016 se přejmenovali na Bitpanda, když rozšířili svou stávající sadu funkcí. V roce 2021 se Bitpanda pyšní více než 3 miliony uživatelů, více než 400 členy týmu a tvrdí, že je jednou z nejrychleji rostoucích fintech společností v Evropě.

Burzu spolu založili generální ředitelé Eric Demuth a Paul Klanschek a jejich CTO je Christian Trummer, který se k týmu připojil několik měsíců po založení Bitpandy. Všichni tři tvoří hlavní tým pro podnikání.

Platební služba společnosti je držitelem PSD2 licence poskytovatele platebních služeb, což je evropské nařízení pro elektronické platební služby. Samotná burza je registrovaným poskytovatelem služeb digitálních aktiv u Rakouského úřadu pro finanční trh (FMA) a u francouzského Autorité des marchés financiers (AMF) podle zákona PACTE. Občané Spojených států mají v závislosti na svém regulačním rámci používání burzy zakázáno, stejně jako některé další jurisdikce.

bitpanda cz

Bitpanda recenze 1

Jak začít na Bitpandě, zdroj: Bitpanda.com

Verifikace účtu

Platforma dříve poskytovala svým uživatelům dva typy verifikačních kategorií – Lehkou verifikaci a Plnou verifikaci. Lehké ověření vám umožnilo obchodovat, aniž byste museli předkládat jakýkoliv identifikační doklad. Vkládat a vybírat peníze však bylo možné pouze bankovním převodem.

Kvůli předpisům EU proti praní špinavých peněz (Anti Money Laundering) jsou však nyní všichni noví uživatelé povinni svůj účet zcela ověřit KYC procesem, poskytnutím platného státního průkazu spolu s automatizovaným videohovorem. Na druhou stranu vám to umožní přístup ke všem funkcím, které Bitpanda nabízí.

Každý, kdo chce obchodovat na Bitpandě, tak musí svůj účet ověřit. Burza má úrovně ověření, kde váš objem obchodování závisí na tom, jaké dokumenty jste poskytli a zda splňujete požadavky. Před zahájením procesu ověření musí každý uživatel zadat platné číslo mobilního telefonu, aby mohl být proces zahájen. Bitpanda vám pošle PIN kód, po kterém můžete projít celým procesem. Pokud jde o doklady totožnosti, Bitpanda přijímá pasy, zatímco průkazy totožnosti jsou přijímány z vybraného seznamu zemí dostupných na jejich webových stránkách.

Bitpanda recenze 2

Limity ověřeného účtu pro vklady a výběry, zdroj: bitpanda.com

Služby na Bitpandě

Bitpanda je obchodní platforma, která nabízí více než jen kryptoměny a je zaměřena na obchodníky všech úrovní. Mezi jejich nejzajímavější funkce patří:

Jejich vlastní nativní token, BEST pomocí BEST můžete získat slevy na poplatcích a VIP výhody, pokud máte dostatečně velké množství tokenů.
Dvě burzy pod jedním účtem – kromě základní burzy Bitpanda, která vám umožňuje pouze nakupovat a prodávat aktiva, získáte při registraci také přístup k burze Bitpanda Pro, která vám umožní zadávat pokročilejší typy objednávek, pokud si to budete přát.
Bitpanda Plus pro institucionální a velkoobjemové investory – Bitpanda také slouží těm, kteří chtějí obchodovat nadprůměrné objemy, což přináší vlastní speciální sadu výhod, ale také požadavky, než si kdokoliv může tento typ účtu otevřít.
Pět podporovaných fiat měn – Bitpanda je nejvíce zaměřena na Evropany, takže nabízí podporu pro fiat měny EUR, GBP, CHF a TRY, ale také USD.
Obchodování s akciemi, kovem, indexy a ETF – kromě kryptoměn Bitpanda také umožňuje obchodovat s výše uvedenými aktivy. To vše je na jednom účtu a v jednom portfoliu, což vám umožňuje spravovat veškerý váš majetek z jednoho místa.
Rozsáhlý helpdesk – téměř jakýkoli problém, se kterým se setkáte, je zahrnut v helpdesku Bitpandy, ale i kdyby tam nebyl, je vám k dispozici tým zákaznické podpory, který vám umožní přesně popsat váš dotaz.

Celkově je Bitpanda vynikající volbou pro evropské investory, ale také investory z jiných lokalit, kteří oceňují šírokou nabídku služeb.

Bitpanda recenze 3

Bitpanda Pro – populární trhy, zdroj: Bitpanda.com

Hlavní platforma Bitpandy

Bitpanda má jedno z nejdostupnějších uživatelských rozhraní ze všech zavedených a největších krypto burz a brokerů po celém světě. Uživatelé si mohou vyzkoušet ty nejneuvěřitelnější a nejintuitivnější funkce pro mobilní i stolní počítače, díky nimž je obchodování s kryptoměnami pro kohokoli velmi snadné, bez ohledu na jejich předchozí zkušenosti.

Naštěstí Bitpanda nevyžaduje, abyste kvůli základní a Pro verzi burzy otevírali různé účty. Po založení účtu budete dotázáni, na kterou burzu chcete zamířit jako první. Při navigaci mezi nimi není žádný problém; největší rozdíl v rozhraní je v tom, že základní burza používá světlé barevné schéma, zatímco verze Pro si vybrala tmavé.

Pokud jste úplným nováčkem nebo dáváte přednost jednoduchosti a snadnému použití, pak je pro vás základní burza tou nejlepší volbou. Je totiž extrémně intuitivní a obchody se provádějí pouze několika kliknutími. Rozhraní je velmi čisté a přehledné, takže je dost malá šance, že vás nesprávné kliknutí přivede k něčemu, čemu nerozumíte. Burza však také uvádí nejvýznamnější pohyby v horní části obrazovky, což je užitečné, když chcete sledovat trh, aniž byste se neustále dívali jen na prvních pár coinů podle tržní kapitalizace.

Bitpanda Pro naopak nabízí mnohem více možností. Samotné rozhraní je mnohem blíže tomu, co je mnoho lidí zvyklých vídat z jiných burz, přičemž každý detail, který může být potřeba, bude na jednom místě. Nepůsobí to však zdaleka přeplněným dojmem: i při množství informací Bitpanda odvádí dobrou práci, aby udržela všechny obchody přehledně a na očích, aniž by obětovala něco zásadního.

Bitpanda recenze 4

Rozhraní Bitpanda Pro, zdroj: Bitpanda.com

Na Bitpandě Pro je možné zadávat limitní a stop příkazy, pokud si nepřejete obchodovat aktivum za aktuální tržní cenu. I zde si můžete vybrat, jak komplexní chcete, aby váš obchod byl, tj. kolik různých možností dokonce chcete mít. Na levé straně obrazovky můžete zadat požadovaný typ příkazu a na obrazovce limitního příkazu je vedle možnosti Upřesnit malé zatržítko, abyste mohli přidat platný čas a provedení. Pokud to necháte tak, jak to je, jednoduše se vše provede s výchozími možnostmi, ale pokud víte, co děláte, a potřebujete nastavit jiné parametry, burza vám to umožní.

Mobilní aplikace Bitpandy

Bitpanda také nabízí aplikaci mobilní aplikaci pro Android i iOS, která umožňuje spravovat vlastněné krypto portfolio na cestách. Můžete si pomocí ní vložit svoji fiat měnu, nakupovat a vyměňovat kryptoměny nebo je také posílat přátátelům (nebo sobě). Aplikace je velmi dobře navržená. Burza však varuje, že v mobilní verzi nemusí být dostupné všechny funkce pro stolní počítače. Dodává ale, že pracují na přenosu každé z nich, aby uživatelé mohli používat stolní i mobilní platformu bez jakýchkoli omezení. Aplikace Bitpanda Pro je však oddělená od základní aplikace burzy, takže pokud dáváte přednost pokročilejší verzi pro stolní počítače, nezapomeňte si do telefonu nainstalovat tu správnou.

Bitpanda recenze 5

Mobilní aplikace Bitpandy

Metody vkladu a výběru

Uložení kryptoměn na účet Bitpandy je velmi jednoduché: jednoduše odešlete aktiva z vaší osobní peněženky na peněženku účtu na burze, a to buď zkopírováním adresy nebo naskenováním QR kódu.

Primární funkcí Bitpandy je usnadňovat jednoduché nákupy kryptoměn. Aby to bylo možné, platforma uzavřela partnerství s různými poskytovateli plateb, které umožňují hladké a rychlé zpracování všech transakcí.

Bitpanda podporuje vklady v následujících fiat měnách:

 • Euro (EUR)
 • Americké dolary (USD)
 • Britské libry (GBP)
 • Švýcarských franků (CHF)
 • Turecká lira (TRY)
Bitpanda recenze 6

Postup při vkladu fiat měny na Bitpanda peněženku, zdroj: bitpanda.com

Jakmile vložíte finance na svoji fiat peněženku, můžete nakupovat kryptoměny a ukládat je do své peněženky na Bitpandě nebo je vybrat do externí peněženky, kterou si vyberete.

Pokud chcete prodat svou digitální měnu, můžete použít coiny, které máte v peněžence Bitpandy, nebo vložit kryptoměnu z externí peněženky. Až bude vše připraveno, můžete aktiva prodat za fiat měnu a částka bude uložena do vámi vybrané fiat peněženky Bitpandy.

Nejpozoruhodnější je, že Bitpanda podporuje několik typů možností vkladu k platbě za vaše digitální aktiva. Prostředky můžete ukládat prostřednictvím kreditních karet, debetních karet, SEPA, bankovních převodů a populárních elektronických peněženek, jako jsou Sofort, Neteller, Skrill a GiroPay.

Bitpanda SWAPY

Kromě nákupu a prodeje digitálních aktiv můžete také na platformě Bitpandy směňovat kryptoměny. Řekněme například, že aktuálně držíte v peněžence Ethereum (ETH) a chcete jej vyměnit za EOS. Kliknutím na tlačítko můžete definovat množství digitálních aktiv, které chcete směnit.

Spoření na Bitpandě

Spoření Bitpandy je způsob, jak můžete nastavit opakované nákupy digitálních aktiv, aniž byste museli tento proces provádět pokaždé ručně. Jinými slovy, nákup digitálních aktiv můžete automatizovat nastavením času, data a měny – a Bitpanda za vás udělá zbytek.

Můžete vytvořit více plánů spoření najednou s různými předdefinovanými podmínkami. Můžete se například rozhodnout koupit Cardano (ADA) každé úterý ve [14:00] nebo nakupovat Bitcoin (BTC) průběžně jednou měsíčně.

Nákup kovů na Bitpandě

Bitpanda před časem rozšířila svou sbírku podporovaných digitálních aktiv. Nákupy kovů na Bitpandě představují jedno takové úsilí, které nabízí stejné pohodlí jako při obchodování na platformě s kryptoměnami.

Bitpanda recenze 7

Nákup kovů na Bitpandě, zdroj: bitpanda.com

Přestože jde o nákupy a prodeje kovových tokenů, tak tyto tokeny jsou podloženy fyzickou formou aktiva. Když si tedy zakoupíte token, tak tento token představuje odpovídající množství kovu zakoupeného na vaše jméno, uložené a pojištěné ve Švýcarsku partnery Bitpandy. Hodnota jednoho tokenu se rovná jednomu gramu příslušného kovu.

V tuto chvíli Bitpanda podporuje tokeny pro zlato, stříbro, palladium a platinu. Tímto způsobem získáte snadno kov, ale nemusíte se starat o jeho fyzické skladování nebo přepravu.

Podobně jako u kryptoměn můžete kovy swapovat a zřídit si na Bitpandě spořicí účty pro opakované nákupy.

Krypto indexy na Bitpandě

Krypto indexy Bitpandy umožňují investovat do portfolia kryptoměn sestaveného týmem stojícím za platformou. Index je pravidelně přezkoumáván a „upravován“, aby každý měsíc reagoval na vyvíjející se tržní podmínky.

Stejně jako samostatná digitální aktiva na Bitpandě můžete také indexy snadno nakupovat, prodávat nebo vyměňovat.

Zásadním přínosem indexu je, že nemusíte investovat jednotlivě do každého coinu. Krypto Indexy Bitpandy naopak umožňují vytvářet diverzifikované portfolio.

V současné době nabízí Bitpanda tři různé indexy, ze kterých si můžete vybrat – na základě tržní kapitalizace a likvidity.

Krypto index 5 Bitpandy s top 5 coiny
Krypto index 10 Bitpandy s top 10 coiny
Krypto index 25 Bitpandy s top 25 coiny

Vše, co potřebujete k tomu, abyste mohli začít s Bitpanda krypto indexem, je ověřený účet na platformě.

BEST – Token ekosystému Bitpandy

BEST je nativní token Bitpandy, navržený tak, aby maximalizoval výhody obchodování na platformě. Jak si můžete domyslet, BEST držitelé získávají přístup k několika exkluzivním odměnám a výhodám, pokud jde o přístup k funkcím a také o poplatky z obchodování.

Navíc lze BEST také obchodovat proti BTC a Ethereu na Bitpanda Pro.

Zde je rychlý přehled toho, jaké výhody vám BEST tokeny mohou přinést v ekosystému Bitpandy:

 • Až 20% snížení obchodních prémií a poplatků při používání BEST k zaplacení transakcí
 • Přednostní přístup k novým funkcím
 • Věrnostní program odměn ke zvýšení vašich BEST podílů až o 12,68 % ročně
 • Možnost zúčastnit se BEST VIP hlasování
 • Vyšší podíl na hodnocení affiliate programů
 • Přístup k specializované podpoře péče o VIP zákazníky

V tuto chvíli jsou výhody pro BEST držitele rozděleny do tří různých úrovní.

Úroveň 1 BEST VIP účty s minimálně 5 000 BEST coinů
Úroveň 2 BEST VIP účty s minimálně 50 000 BEST coinů
Úroveň 3 BEST VIP účty s minimálně 500 000 BEST coinů

Výhody se liší od jedné úrovně k druhé, v závislosti na tom, kolik coinů máte v peněžence Bitpandy.

bitpanda cz

Karta Bitpandy

Pro další navýšení svých stále rostoucích fintech řešení Bitpanda také uvedla na trh exkluzivní kartu, která zákazníkům umožní utrácet jejich krypto aktiva online. Karta může být financována všemi podporovanými digitálními aktivy – včetně kryptoměn, kovů a eur, aby mohl každý platit za své každodenní nákupy.

V tuto chvíli je karta Bitpandy přístupná pouze obyvatelům oblasti Eurozóny. Kdykoli provedete platbu, vaše digitální aktiva budou okamžitě obchodována v eurech pro provedení transakce.

To vám umožní utrácet kryptoměny stejně jako byste utráceli fiat měny.

I když si můžete kartu Bitpandy zdarma objednat, na svém účtu musíte vlastnit majetek v hodnotě alespoň 100 EUR. Kartu můžete ovládat a spravovat platby přímo prostřednictvím mobilní aplikace Bitpandy.

BITPANDA PLUS

Program Bitpanda Plus je exkluzivní služba určená pro uživatele, kteří se zabývají velkoobjemovými obchody, obvykle nad výchozími limity Bitpandy.

Uživatelé Bitpanda Plus navíc získají přístup k:

 • Exkluzivní podpoře od správců účtů
 • Vyšší limity pro vklady a výběry
 • Personalizované aktualizace o nových funkcích a produktech
 • Zlevněné poplatky za obchodování a prémie
 • Možnost blokovat konkrétní vklad a platební metody

I když je vyhlídka na přihlášení do Bitpanda Plus docela lákavá, musíte také splnit přísné požadavky. To zahrnuje faktory, jako je roční příjem alespoň 150 000 EUR nebo mít 500 000 EUR ve spoření.

Kromě toho musíte být také BEST VIP uživatel nejvyšší úrovně.

Minimální vklad

Pro začátek je dobré říct, že neexistuje žádné konkrétní minimum účtu. Vaše vklady však budou omezeny na 2 500 EUR za online platby prostřednictvím platebních služeb SOFORT nebo EPS/GIROPAY.

Pokud chcete tento limit zvýšit, budete muset vložit částku od 25 do 2 500 EUR prostřednictvím SEPA platby nebo bankovního převodu.

Poplatky na Bitpandě

Stejně jako všechny kryptoměnové platformy, Bitpanda se zabývá vyděláváním peněz. Níže jsou uvedeny hlavní poplatky, které je třeba zvážit před otevřením účtu.

Prémie z obchodování

Obchodní poplatky Bitpandy nepatří na trhu mezi ty nejvíce konkurenceschopné. Platforma si účtuje 1,49 % paušální poplatky za kryptoměny, což odráží poplatky Coinbase.

Tyto prémiové poplatky jsou již integrovány do tržní ceny podporovaných digitálních aktiv a jsou průběžně aktualizovány v reálném čase. Jinými slovy, nebudete muset platit žádné další obchodní poplatky za kryptoměny, které vidíte.

Jak již bylo dřívě řečeno, prémie z obchodování můžete snížit až o 20 %, pokud držíte BEST tokeny a používáte je k placení poplatků.

Poplatky na Bitpanda Pro

Bitpanda Pro je zaměřena na profesionální obchodní řešení, která chtějí těžit z plně automatizovaných procesů. Pokud se rozhodnete obchodovat prostřednictvím této sofistikované platformy, budete muset zaplatit 0,1% poplatek u maker (limitní příkaz) a 0,15% poplatek u taker (příkaz za tržní cenu) pozice.

Poplatky se dále mohou snížit na základě vašich 30denních objemů obchodování.

Poplatky a prémie za obchodování s kovy

Pokud jde o obchodování s drahými kovy, Bitpanda vám kromě výše uvedených prémií za obchodování účtuje i poplatek za skladování. Konkrétní sazby závisí na kovech, s nimiž obchodujete.

Jak bezpečná je Bitpanda?

Bitpanda je legitimní obchodní platforma licencovaná jako poskytovatel platebních služeb PSD2 u Rakouského úřadu pro finanční trh. Společnost klade důraz na bezpečnost ve všech aspektech svého fungování.

Platforma využívá šifrování SSL, dvoufaktorové ověřování a vícenásobné podpisy, které vaší peněžence dodávají další zabezpečení. Za sedm let provozu platforma dosud chránila své uživatele před jakýmikoli bezpečnostními hrozbami nebo hacky. Jinými slovy, Bitpanda v oblasti zabezpečení dosahuje těch nejvyšších hodnocení.

Zákaznický servis a podpora

Pokud potřebujete pomoc při používání platformy, Bitpanda má specializovaný Helpdesk s rozsáhlým výběrem vysvětlujících příruček. Můžete také kontaktovat tým prostřednictvím kontaktního formuláře nebo se spojit s ostatními uživateli prostřednictvím komunity na Telegramu.

Bitpanda má také specializovanou akademii, která nabízí lekce pro začátečníky a mírně pokročilé obchodníky. Brzy budou také představeny zdroje pro obchodní experty.

Nicméně je nutné poznamenat, že neexistuje žádný způsob, jak získat podporu v reálném čase, a to ani prostřednictvím telefonu, ani prostřednictvím živého chatu.

bitpanda cz

Klady a zápory Bitpandy

Abychom vám poskytli rychlé shrnutí, zde je seznam výhod a nevýhod platformy.

Klady

 • Široký sortiment digitálních měn
 • Snadná navigace a rozhraní pro začátečníky
 • Spousta finančních služeb
 • Téměř tucet různých platebních metod
 • Přístup k exkluzivní podpoře a snížený obchodní poplatek s BEST tokenem

Zápory

 • Poplatky nejsou transparentní, protože jsou zahrnuty v tržních cenách
 • Několik funkcí je omezeno pouze na evropské obyvatele
 • Ověření účtu vyžaduje čas

Závěrečné shrnutí

Ať už jste nováčkem v oblasti kryptoměn nebo zkušeným profesionálem, zjistíte, že Bitpanda se snadno přizpůsobí vašim požadavkům. V popředí všeho je fakt, že platforma nabízí jeden z nejpohodlnějších způsobů nákupu a prodeje digitálních aktiv na dosah kliknutí jednoho tlačítka.

Můžete si vybrat způsob platby, který vám nejvíce vyhovuje, a přejít na Bitpandu Pro, když budete připraveni využívat vyšší objemy obchodování a krátkodobé strategie.

Pokud jde o bezpečnost – platforma má v kryptoměnovém obchodním prostoru skvělou pověst. Její rozhraní je dobře navrženo tak, aby splňovalo očekávání všech traderů. Můžete okamžitě zpracovávat platby, automatizovat své nákupy a dokonce používat kryptoměny k úhradě svých denních výdajů.

Hlavní nevýhodou je, že Bitpanda není příliš konkurenceschopná vzhledem ke svým poplatkům. Při vstupní provizi za obchodování 1,49 % se na trhu dají najít určitě levnější možnosti – například burza Kraken.

Přesto – široké možnosti obchodování, přívětivé uživatelské rozhraní a zabezpečení na špičkové úrovni – to jsou všechno důvody, proč byste měli i burze Bitpanda dát přinejmenším šanci.

bitpanda cz

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.