Connect with us

Basic Attention Token

NÁVOD | Binance staking – Co je staking, jak funguje a proč využít právě ten od Binance

Zveřejněno

staking binance
Zdroj: Binance, koláž KN

V dnešním návodu se podíváme na krypto směnárnu Binance a jednu z jejích mnoha funkcí – Binance staking. Podíváme se na všechny důležité pojmy a úskalí, dále i na samotný návod „jak na to.“

Co je staking a jak funguje?

Staking je pojem, respektive proces, který v kryptosvětě explodoval na popularitě. Pokud jste v oblasti kryptoměn noví, zřejmě tento termín neznáte. Stručně si ho tedy vysvětlíme. Staking je způsob, jak získat odměny delegováním nebo zablokováním určitých kryptoměn v síti. Je to srovnatelné s vkládáním peněz na spořící účet a vyděláváním určité částky úroku v průběhu času. Primární funkce stakingu je zvyšovat bezpečnost dané sítě. Čím více kryptoměn se zamkne do stakingu v síti, tím vyšší je samotná bezpečnost i efektivita sítě. Následné získané úroky jsou odměnou pro lidi, kteří takto pomáhají zvyšovat bezpečnost kryptoměnové sítě.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Abychom si to shrnuli – pro jednotlivce má staking smysl hlavně v tom, že může získat odměny/úroky. Pro samotnou síť, na druhou stranu existuje řada výhod. První je, že když uživatelé vkládají tokeny do stakingu, omezuje to počet mincí v oběhu. Snížená nabídka mincí má potenciál zvýšit hodnotu, protože poptávka roste a nabídka klesá. Druhým je, že staking poskytuje dané síti efektivnější ověřování transakcí. Třetím je, že zvyšuje decentralizovaný charakter sítě.

TIP: Pokud jste se do burzy Binance ještě neregistrovali, použijte k tomu náš registrační link s až 20% slevou na spotové obchodní poplatky. Jedná se o nejvyšší možnou slevu, jakou vám umíme nabídnout.

Nevýhodou je, že většina kryptoměn má své vlastní krypto peněženky, přes které můžete delegovat své kryptoměny do stakingu. Často jsou odlišné i samotné postupy, což může nováčka v mnoha případech zmást, případně odradit. Důležité je rovněž podotknout, že oblast kryptoměn chyby neodpouští. Pokud vaše kryptoměny pošlete na nesprávnou adresu, případně špatnou síť, můžete se téměř jistě s vašimi prostředky rozloučit. Dá se tomu však předejít – několik krypto směnáren nabízí staking kryptoměn na svých platformách, kde vše najdete „pod jednou střechou“. Nehrozí tak, že byste něco poslali špatně a přišli o své prostředky. Rovněž postupy jsou všude stejné a velmi jednoduché. Na druhou stranu, během stakingu svěřujete své prostředky třetí straně, na což je třeba pamatovat. V tomto článku vám přiblížíme Binance, největší krypto směnárnu na světě, a její funkci Binance staking.

Proč právě Binance?

Binance je již několik let po sobě největší krypto směnárna na světě. Do velké míry je to způsobeno širokým portfoliem služeb, které tato směnárna nabízí mimo samotné obchodování. Jednou z těchto služeb je právě staking. Binance má pro své uživatele ve svém potfoliu více typů stakingu, přičemž nejvíce využívané jsou DeFi staking a locked staking.

DeFi staking

V současnosti nemají projekty DeFi (DApps) plné přijetí širokou veřejností ze dvou hlavních důvodů – nedostatečné povědomí veřejnosti a komplikované a neintuitivní uživatelské rozhraní. To je důvod, proč burza Binance zavedla DeFi staking. To umožňuje uživatelům přistupovat k DeFi službám uživatelsky přívětivým a přímočarým způsobem. Bez potřeby spravovat soukromé klíče, získávat zdroje, obchodovat nebo provádět jiné komplikované úkoly potřebné k účasti v DeFi sektoru. Jednoduchým kliknutím na [Stake now] se můžete zapojit do projektů přes DeFi staking a snadno a bezpečně získat vysoké výnosy.

Locked staking

Mnohem běžnějším způsobem než je DeFi staking, je locked staking. Binance Locked Staking poskytuje držitelům kryptoměn snadný způsob, jak stakovat a vydělávat bez vybírání svých aktiv z Binance. Existují dva typy produktů ve službě Locked Staking.

Tokeny Proof of Stake (PoS): PoS je mechanismus konsensu, který vybírá validátory bloků na základě počtu tokenů, které vkládají. Obecně se odměny počítají úměrně počtu vkládaných tokenů, což znamená, že uživatelé, kteří vloží více tokenů, mohou získat vyšší odměny.

Non-PoS tokeny: Můžete také uzamknout své non-PoS tokeny na určitý čas, abyste získali odměny. Odměny mohou být generovány z poskytování likvidity, maržových úvěrů nebo jiných činností generujících úrok. Obecně je maximální limit takového stakingu relativně menší v porovnání se stakingem PoS kryptoměn.

Na výběr máte fixní časové úseky, na které můžete vaše kryptoměny zamknout a získávat tak odměny. Binance staking vrátí vložená aktiva do vaší Spot Wallet na konci dohodnutého období.

Návod na Binance staking

Pojďme se nyní blíže podívat na samotné návody, jak můžete toto stakování na burze využít. Postup je velmi jednoduchý a během pár kliknutí máte hotovo. Pokud ještě nemáte na Binance vytvořený účet, nejprve se zaregistrujte, přičemž vám doporučujeme, abyste k tomu použili náš registrační link s 20% slevou na spotové obchodní poplatky.

DeFi staking

Postup je jednoduchý, po přihlášení do vašeho účtu si na horní liště zaklikněte Binance Earn.

Následně si najděte DeFi Staking a klikněte na něj.

Po kliknutí na DeFi Staking uvidíte všechny možnosti pro tento typ stakingu, které jsou momentálně dostupné.

Když si vyberete kryptoměnu, kterou chcete dát na staking – klepněte na příslušné tlačítko Stake Now. Jak vidíte na obrázku výše, u DeFi stakingu můžete pasivně profitovat i na kryptoměnách, které neběží na algoritmu PoS, jako například Bitcoin (BTC).

Můžete si vybrat flexibilní nebo uzamčený typ DeFi stakování. Potom uvidíte odhadovaný roční procentní výnos (APY). Flexibilní typ vám umožňuje kdykoli zpětně vyplatit svá vložená aktiva. Když se rozhodnete uplatnit, vaše se vám vrátí do vaší Spot Wallet následující den. Zamčený typ stakingu se vztahuje na vkládání vašich aktiv na konkrétní časový rámec. Ve srovnání s flexibilním stakingem poskytuje uzamčené sázení vyšší úroky, ale vyžaduje uzamčení aktiv na zobrazenou dobu trvání. Svá aktiva můžete kdykoli před koncem uzamčeného trvání vyplatit, ale nezískáte žádné úroky. Vaše vsazené prostředky budou odemčeny a vráceny do vaší Spot Wallet následující den.

Když si vyberete typ, zadáte si částku, potvrdíte podmínky a kliknete na Confirm Purchase a máte hotovo.

VAROVÁNÍ: Berte na vědomí, že Binance se snaží svým uživatelům nabízet jen ty nejlepší projekty DeFi Miningu. Binance však funguje pouze jako platforma pro zobrazení projektů a poskytování souvisejících služeb uživatelům, jako je například přístup k finančním prostředkům jménem uživatele a rozdělování výdělků atp. Binance nepřebírá zodpovědnost za žádné ztráty, které vzniknou v důsledku problémů se zabezpečením smart kontraktů v rámci projektu.

Locked staking

Nyní se podíváme na návod pro locked staking na Binance.

Počáteční postup je stejný jako u DeFi – po přihlášení klikněte na horní liště na Binance Earn.

Následně klikněte Locked Staking.

Následně vás to přesměruje na stránku s locked stakingem. Na výběr máte momentálně 100+ kryptoměn. Můžete tak stakovat ať už známé kryptoměny jako Solana (SOL), Binance Coin (BNB), PolkaDot (DOT), nebo méně známé kryptoměny jako například herní token Chromia (CHR). Při výběru dané kryptoměny si umíte zvolit i délku zámku ve stakingu.

Po zvolení délky, klepněte na tlačítko Stake Now. Následně se vám opět zobrazí detaily. Pokud jste si zvolili délku, už si jen zvolíte množství, potvrdíte podmínky a kliknete Confirm.

Pokud budete chtít vidět stav vašich prostředků v locked stakingu, můžete jít do Wallet – Earn – Staking – Locked staking.

Pokud budete chtít stakování ukončit dříve, klikněte na tlačítko Redeem Earlier. Prostředky se připíší na vaši peněženku o den později. Také počítejte s tím, že přijdete o všechny dosud získané odměny.

Shrnutí

V dnešním návodu jsme se blíže podívali na Binance staking. Vysvětlili jsme si všechny důležité pojmy, ale také nástrahy, které vás zde čekají. Svět kryptoměn vám poskytuje spoustu možností, jak vydělat. Krypto směnárny vám v tom často pomohou, ale daní za jednoduchost je nižší decentralizace, protože musíte důvěřovat třetí straně – burze/krypto směnárně.

Binance CZ

Doporučujeme vám přečíst si i naši recenzi Binance Card – o dalším zajímavém produktu této největší kryptoburzy na světě.

Recenzia Binance Card: Výhody, nevýhody, cashback a finálny verdikt

Zdroje: Binance

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.