Connect with us

Bitcoin

NÁVOD | Binance Futures – Jak funguje obchodování na páku?

Zveřejněno

binance futures cz
Zdroj: Binance.com, Canva.com

V dnešním návodu se podíváme na populární sekci, kterou na burze Binance můžete najít. Jedná se o Binance Futures. V tomto článku si povíme co je to a jak funguje obchodování na páku. Řekneme si také, jaké jsou výhody a rizika takového obchodování.

Co je futures trading a jak funguje obchodování na páku?

Crypto futures obchodování je typ obchodování, který napodobuje obchodování s futures na běžných trzích. Zahrnuje používání futures kontraktů, což jsou právní dohody o koupi nebo prodeji aktiva v budoucnosti za předem stanovenou cenu. Velmi zjednodušeně řečeno, očekáváte-li v budoucnu růst dané kryptoměny, otevřete si „long“ pozici. Růst ceny kryptoměny bude znamenat růst vašeho profitu. V případě propadu budete ztrátoví. Opačný způsob je „short“ postoj. Pokud očekáváte v budoucnu propad nějaké kryptoměny, můžete takovou pozici otevřít. V případě, že k propadu skutečně dojde, bude vaše pozice v profitu. Toto je paradox hlavně pro začátečníky. V tomto článku si však vše objasníme, abyste neměli problém s pochopením této problematiky.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

TIP: Pokud jste se burze Binance ještě neregistrovali, použijte k tomu náš registrační link až s 20% slevou na spotové obchodní poplatky. Jedná se o nejvyšší možnou slevu, jakou vám umíme nabídnout.

Binance Futures – základy

Před otevřením účtu Binance Futures potřebujete běžný účet Binance. Pokud ho nemáte, můžete přejít na Binance a kliknout na Registrovat se v pravém horním rohu obrazovky. Po úspěšné registraci klikněte vpravo nahoře na Derivates.

Následně budete vyzváni, abyste si otevřeli Binance Futures účet.

How to open a binance futures account

Binance Futures je separátní účet v rámci vašeho účtu na burze Binance. To znamená, že abyste mohli futures obchodovat, potřebujete z vaší spot peněženky přesunout finanční prostředky. V případě USD-M Futures si můžete poslat buď BUSD nebo USDT.

Rozhraní je klasické i v případě spotového obchodování. Jeho rozložení si můžete prohlédnout na obrázku níže.

Binance futures UI screenshot

Páka (leverage)

Binance Futures vám umožňuje ručně upravit pákový efekt pro každý kontrakt. Chcete-li upravit výšku páky, přejděte do pole pro zadání objednávky a klikněte na aktuální výšku pákového efektu (výchozí 20x). Specifikujte množství pákového efektu nastavením posuvníku nebo jeho zadáním a klikněte na Confirm. Stojí za zmínku, že čím větší je velikost pozice, tím menší množství pákového efektu můžete použít. Podobně, čím menší je velikost pozice, tím větší páku můžete použít. Upozorňujeme, že použití vyššího pákového efektu s sebou nese vyšší riziko likvidace. Začínající obchodníci by měli pečlivě zvážit výši pákového efektu, který používají.

Pro lepší pochopení uvedeme následující příklad. Máte 100 USDT a chcete otevřít pozici s pákou 10x. V praxi to znamená, že případný 15% pohyb na grafu pro vás znamená 150% profit vůči vašim 100 USDT, čili 150 USDT profit. Hezké, že? Bohužel to funguje i opačně. Pokud otevřete 10x páku při 100 USD pozici, stačí propad dané kryptoměny o 10% a vy přijdete o celých 100 USDT a vaše pozice bude zlikvidována. Proto je třeba využívat páku velmi pečlivě!

Typy základních příkazů

Limit
Limit je pokyn, který zadáte do knihy objednávek s konkrétní limitní cenou. Když zadáte limitní příkaz, obchod se uskuteční pouze tehdy, pokud tržní cena dosáhne vaší limitní ceny (nebo lepší). Proto můžete limitní příkazy použít k nákupu za nižší cenu nebo k prodeji za vyšší cenu, než je aktuální tržní cena.

Market
Tržní pokyn je pokyn k nákupu nebo prodeji za nejlepší dostupnou aktuální cenu. Provádí se proti limitním příkazům, které byly dříve zadány v knize příkazů. Při zadávání tržního příkazu budete platit poplatky jako tržní příjemce.

Stop Limit
Nejjednodušší způsob, jak pochopit stop-limit příkaz, je rozdělit jej na stop cenu a limitní cenu. Stop cena je jednoduše cena, která spouští limitní pokyn, a limitní cena je cena limitního pokynu, který se spouští. To znamená, že po dosažení vaší stop ceny se váš limitní pokyn okamžitě zapíše do knihy objednávek. Přestože stop a limit ceny mohou být stejné, není to podmínkou. Ve skutečnosti by pro vás bylo bezpečnější nastavit stop cenu (spouštěcí cenu) o něco vyšší než je limitní cena pro prodejní příkazy, nebo o něco nižší než limitní cena pro nákupní příkazy. To zvyšuje šance, že váš limitní příkaz bude vyplněn po dosažení stop ceny.

Stop Market
Podobně jako stop-limit pokyn, stop market pokyn používá stop cenu jako spouštěč. Když se však dosáhne stop cena, místo toho spustí tržní příkaz.

Pokročilé příkazy

Take Profit Limit
Pokud pochopíte, co je stop-limit příkaz, snadno pochopíte, co je to mezní příkaz na take-profit. Podobně jako stop-limit pokyn zahrnuje spouštěcí cenu, cenu, která spouští příkaz, a limitní cenu, cenu limitního pokynu, která se pak přidá do knihy objednávek. Klíčový rozdíl mezi příkazem stop-limit a příkazem take profit limit je v tom, že příkaz take profit limit může být použit pouze ke snížení otevřených pozic. Limitní příkaz k odběru zisku může být užitečným nástrojem pro řízení rizika a zajištění zisku při specifikovaných cenových hladinách.

Take Profit Market
Podobně jako u limitního příkazu na take-profit, i tržní příkaz na take-profit používá jako spouštěč stop cenu. Když se však dosáhne stop cena, místo toho spustí tržní příkaz. Tržní příkaz take-profit můžete nastavit pod volbou Stop Market v poli pro zadání objednávky.

Trailing Stop
Trailing stop pokyn vám pomůže zajistit zisky a zároveň omezit potenciální ztráty na vašich otevřených pozicích. Pro long pozice to znamená, že trailing stop se posune s cenou vzhůru, pokud cena pojede nahoru. Pokud však cena klesne, trailing stop se zastaví. Pokud se cena pohne o určité procento (nazývaná callback rate) opačným směrem, vydá se pokyn k prodeji. Totéž platí pro short pozice, ale naopak. Trailing stop se pohybuje dolů s trhem, ale zastaví se, pokud trh začne stoupat. Pokud se cena pohne o určité procento opačným směrem, je vydán nákupní příkaz. Aktivační cena je cena, která spouští příkaz trailing stop. Pokud nezadáte Aktivační cenu, ve výchozím nastavení se použije aktuální poslední cena nebo značková cena. Ve spodní části pole pro zadání objednávky můžete nastavit, jakou cenu má použít jako spouštěč.

Funding rate

Funding rate zajišťuje, že cena futures kontraktu zůstane co nejblíže (spotové) ceně podkladového aktiva. Obchodníci si v podstatě platí navzájem v závislosti na svých otevřených pozicích. Co určuje, která strana dostane zaplaceno, je určeno rozdílem mezi cenou perpetual futures a spotovou cenou. Když je míra financování kladná, longy platí shortem. Když je míra financování záporná, shorty platí longom. Takže co to pro vás znamená? V závislosti na vašich otevřených pozicích a sazeb financování buď zaplatíte, nebo dostanete zaplaceno. Na Binance Futures se tyto finanční platby vyplácejí každých 8 hodin.

Rizika

Největším a v podstatě jediným rizikem je likvidace vašeho účtu/pozice. K likvidaci dojde, když váš zůstatek marže klesne pod požadovanou udržovací marži. Zůstatek marže je zůstatek na vašem účtu Binance Futures včetně vašeho nerealizovaného PnL (zisk a ztráta). Takže vaše zisky a ztráty způsobí změnu hodnoty Margin Balance. Udržovací marže je minimální hodnota, kterou potřebujete k udržení otevřených pozic. Liší se podle velikosti vašich pozic. Větší pozice vyžadují vyšší udržovací marži. V pravém dolním rohu můžete zkontrolovat svůj aktuální poměr marže. Pokud Margin Ratio dosáhne 100%, nastane likvidace. Když dojde k likvidaci, všechny otevřené objednávky se zruší.

Závěr

Dnes jsme si blíže představili návod na Binance Futures. V rukou chytrého obchodníka znamená futures vyšší zisky, ale riziko likvidace je zde vysoké a proto si zodpovědně zvažte všechna tato rizika před tím, než začnete na futures obchodovat. Pokud jste si teprve nyní založili účet na Binance, v tomto návodu vám ukážeme, jak si na Binance poslat prostředky.

TIP: Pokud jste se burze Binance ještě neregistrovali, použijte k tomu náš registrační link až s 20% slevou na spotové obchodní poplatky. Jedná se o nejvyšší možnou slevu, jakou vám umíme nabídnout.

Binance CZ

Co číst dál?

Doporučujeme vám přečíst si také náš návod jak na Binance používat margin trading nebo jak používat na Binance funkci staking pro úročení nakoupených kryptomen.

NÁVOD | Binance staking – Co je staking, jak funguje a proč využít právě ten od Binance

Zdroj: Binance

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.