Connect with us

Recenze

Recenze Coinbase: Kryptoměny v nabídce, historie, produkty, hodnocení + bonus $10

Zveřejněno

Recenzia Coinbase
Recenzia Coinbase

Coinbase je největší směnárnou na nákup, prodej a uchovávání kryptoměn na světě. Aktuálně má v nabídce 10 kryptoměn, přičemž v roce 2019 se očekává, že přibude několik dalších.

Historie, vedení, hodnota firmy

Směnárna Coinbase vznikla v červnu 2012, má přes 500 zaměstnanců a působí ve 32 zemích. Na rozdíl od mnoha jiných známých burz a směnáren sídlí ve Spojených státech amerických v San Francisku, což znamená, že podléhá přísným regulačním předpisům USA. Podle portálu LinkedIn patří Coinbase k 50 nejlepším zaměstnavatelům v USA v oblasti FinTech.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zakladatelé Coinbase jsou Brian Armstrong, který aktuálně působí ve funkci generálního manažera (CEO) a Fred Ehrsam. Třetím zakládajícím členem je Ben Reeves. Ten opustil projekt po neshodách s Armostrongem, kterému přenechal vedení firmy. Reeves se aktuálně věnuje vlastnímu portálu Blockchain.info.

Armstrong - Ehrsam - zakladatelia Coinbase

Absolvent Duke University Fred Ehrsham byl v roce 2013 zařazen do prestižního seznamu magazínu Time „30 Under 30: World CHANGERS“, tedy mladých lidí, kteří významně změní tento svět.

Brian Armstrong se kromě Coinbase věnuje i vlastnímu charitativnímu projektu GiveCrypto, který úzce spolupracuje s Coinbase. Koncem roku 2018 skrz tuto nadaci podpořil stovky lidí žijících v chudobě finanční podporou v kryptoměnách. Ta mířila zejména do zemí, kde trpí domácí měna obrovskou inflací.

V době psaní článku je prezidentem společnosti a COO, tedy provozním ředitelem Asiff Hirji, který předtím působil v Saxo Bank. V srpnu 2018 se přidal k vedení firmy i Tim Wagner předtím pracující na vysokých pozicích v Amazone.

Mezi první investory ve společnosti patřili Andreessen Horowitz, Rabbit Capital či NYSE (newyorská burza cenných papírů). Jejich prvotní investice činily přibližně 200 milionů dolarů.

V druhé polovině roku 2018 byla Coinbase spojována s prvním vstupem na burzu. Vedle těchto spekulací se objevily informace o tom, že firma se oceňuje již na 8 miliard dolarů, zatímco v roce 2017 to bylo jen 1,6 miliardy dolarů. Asiff Hirji na adresu těchto spekulací prohlásil, že Coinbase na burzu v nejbližším období určitě nevstoupí a aktuálně se chce soustředit především na budování vlastní infrastruktury, což se v roce 2019 potvrzuje.

Platforma obsloužila od svého vzniku již více než 20 milionů lidí, ale její zakladatel Brian Armstrong má mnohem vyšší cíle. Věří, že do 5 let bude kryptoměny vlastnit alespoň miliarda lidí a Coinbase obstará značnou část z nich.

V roce 2018 směnárna přejmenovala svou burzu GDAX na Coinbase Pro a pootevřela dveře novým kryptoměnám. Zároveň potvrdila, že v roce 2019 plánuje zalistování desítek až stovek nových digitálních jmen jednak do nabídky směnárny, ale zejména na svou burzu. Podle průzkumů objem denních obchodů na Coinbase Pro roste rychlým tempem a po příchodu nových kryptoměn existuje předpoklad, že se stane vážným konkurentem burzy Binance (recenze Binance zde).

Podle aktuálních statistik Alexa Rang je portál Coinbase.com v první 300-ce nejnavštěvovanějších stránek na světě.

Vyzkoušej Coinbase

Nabídka kryptoměn

Na směnárně Coinbase je možné koupit, prodat a držet kryptoměny Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP (Ripple), Bitcoin Cash (BCH), litecoin (LTC), Stellar Lumens (XLM), Ethereum Classic (ETC), Zcash (ZEC), Ox (ZRX), Basic Attention Token (BAT) a stablecoin, čili krypotměnu, která kopíruje cenu amerického dolaru USD Coin (USDC). Tento stablecoin je společným projektem Coinbase a firmy Circle.

Coinbase kryptomeny

Nákup kryptoměn a bonus $10

Koupit nebo prodat kryptoměny přes Coinbase je velmi jednoduché. Dá se tak udělat dvěma způsoby. Buď platební kartou (vyšší poplatek za zpracování) nebo bankovním převodem SEPA. První možnost je rychlá, druhá levnější pokud jde o poplatky, ale trvá déle (1-3 pracovní dny).

Milým bonusem je, že při prvním nákupu na Coinbase, který má hodnotu alespoň 100 dolarů, dostanete malý bonus v podobě Bitcoinu (BTC) v hodnotě 10 dolarů (respektive cca 8 eur při nákupu alespoň za € 87 v době psaní recenze). Pokud tak učiníte přes tento link, stejný malý bonus dostane i naše stránka, pokud patříte mezi nováčky, návod jak nakupovat na Coinbase si můžete přečíst zde.

Peněženka a zabezpečení

Jen málo směnáren vám nabízí možnost úschovy kryptoměn. Coinbase je jednou z nich, přičemž v tomto směru nabízí opravdu přívětivé a atraktivní prostředí. Ke každé kryptoměně, kterou má v nabídce, poskytuje i vlastní online peněženku, se kterou se snadno zachází.

Coinbase Aplikácia

Pokud jde o zajištění, ke kryptoměnám v peněženkách Coinbase nemáte privátní klíče, což znamená, že vaše kryptoměny jsou pod kontrolou Coinbase. Takovou peněženku proto doporučujeme používat pouze pro menší částky na rychlé platby. Pokud jde o riziko hackerského útoku, to existuje vždy, ale Coinbase tvrdí, že jen 2% svých aktiv mají na „hot Wallets“. Zbývajících 98% je uschovaných offline. Zmíněné 2% jsou kromě toho pojištěny až do výše přes 200 milionů dolarů.

Samotné zabezpečení účtu je řešeno dvoufaktorovým ověřením (2FA) nebo pomocí SMS ověřením (doporučujeme spíše 2FA). Kromě toho, pokud se pokusíte přihlásit na Coinbase z jiného zařízení, systém automaticky odešle na váš email žádost o potvrzení tohoto zařízení a dokud to neuděláte, nedovolí vám přihlásit se do účtu.

Konverze kryptoměn bez poplatků

Skvělá novinka, kterou představila Coinbase v prosinci 2018, je takzvaná konverze kryptoměn. Díky ní můžete na aplikacích Coinbase pro iOS a Android a také přímo na stránce Coinbase konverzovat jednu zakoupenou kryptoměnu za druhou, aniž byste museli realizovat separátně transakce mezi peněženkami. Coinbase si za tyto převody neúčtuje žádný poplatek! Instantní transakce je možno realizovat u všech kryptoměn, které jsou v nabídce směnárny.

Ukázka konverze kryptoměn na Coinbase

Konverzia kryptomien na Coinbase s nulovými poplatkami

Burza Coinbase Pro

Coinbase Pro je burza určena pro profesionální obchodování s kryptoměnami. Přihlásit se do ní můžete se stejnými přihlašovacími údaji jako na Coinbase a obchodovat se dá se stejnými kryptoměnami, jaké jsou v nabídce Coinbase a i s mnoha dalšími, které ve směnárně Coinbase nejsou a to v rámci různých obchodních párů včetně párů vůči BTC, euru (EUR), americkému dolaru (USD), stablecoinu USDC či britské libře (GBP). Pokud tedy chcete zkusit Coinbase Pro, zaregistrujte se nejprve na coinbase.com.

Coinbase Pro

S očekávaným zalistováním dalších nových kryptoměn by se měla tato burza stát jednou z největších na světě a konkurovat tak burzám jako jsou Binance, Bitfinex či BitMEX. Na rozdíl od jiných burz si můžete být mnohem jistější, že volume (objem realizovaných obchodů) nebude falešně nafouknuté.

Pokud jde o poplatky, v době psaní recenze jsou velmi atraktivní. Pokud uděláte objednávku, která bude vyplněna ihned, poplatek bude 0.30% (nižší poplatky se týkají obchodů v hodnotách milionů dolarů). Pokud uděláte objednávku (order), která nebude automaticky spojena s existující objednávkou, bude tento order zařazen do knihy objednávek (order book). Pokud jiný obchodník následně udělá objednávku (order), která se spojí s tou vaší, váš poplatek bude 0%.

Coinbase Custody

Dalším projektem Coinbase je platforma Coinbase Custody, která je určena pro velké institucionální investory. Minimální hodnota, kterou musíte držet na účtu, je 1 milion dolarů.

Novinky v roce 2019

Coinbase přichází se zajímavými novinkami i v roce 2019. Po tom, jak zrušila službu Coinbase Bundle, která umožňovala nákup více kryptoměn „jedním klikem“ údajně připravuje její atraktivnější vylepšenou verzi. Kromě toho spouští ve spolupráci s VISA projekt vlastní platební karty, pomocí které budete moci zaplatit kryptoměny na vašem Coinbase účtu prakticky kdekoliv, kde je platební terminál. Tato služba je zatím dostupná pouze ve Velké Británii, ale očekává se, že brzy přijde i do dalších zemí Evropské unie.

V roce 2019 spustila Coinbase také službu, která nabízí možnost uschovávat privátní klíče ke kryptoměnám, které jsou umístěny v aplikaci Coinbase Wallet na cloudu. Tato novinka se však vzhledem k pochybnosti týkající se zabezpečení cloudu setkala s kritikou.

Zajímavou novinkou je nepochybně i to, že Coinbase v roce 2019 umožní svým mezi sebou realizovat rychlé mezinárodní platby. Pokud máte na Coinbase účet a váš přítel v Austrálii také, můžete mu pomocí technologie XRP nebo tokenu USDC poslat vaše peníze expresně rychle a bez poplatků. Služba je také schopna potom tyto peníze (resp. Kryptoměnu) konvertovat do místní měny. Více jsme o této novince psali tu.

Hodnocení

Coinbase jako největší směnárna na světě konkurenci jen tak snadno nenajde. Ideální globální směnárna na začátek s výbornou pověstí a bezkonkurenčními službami. Jediným mínusem je zatím menší nabídka kryptoměn, ale i to by se mělo časem vyřešit. Pokud hledáte slovenskou alternativu, pročtete si naši recenzi směnárny KryptoTop s opravdu bohatou nabídkou kryptoměn a několika zajímavými funkcemi. Nebo zvolte nejznámější lety ověřenou československou směnárnu SimpleCoin.

Plusy

 • $ 10 bonus v BTC při prvním nákupu nad $ 100
 • Skvělá reputace, ověřená společnost
 • regulované prostředí
 • Jednoduché
 • Možnost nákupu kreditními a debetními kartami
 • Nízké poplatky za transakce na burze Coinbase Pro
 • Služba konverze kryptoměn bez poplatků
 • Šikovné aplikace pro Android a iOS
 • Zabezpečení na vysoké úrovni

Mínusy

 • Údajně pomalejší zákaznický servis
 • K peněženkám nemáte privátní klíče (pokud nejde o aplikaci Coinbase Wallet)

Vyzkoušej Coinbase

Pokud se vám líbí naše články zapněte si naše oznámení (zvonek vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a telegramu, abyste nezmeškali žádnou novou aktualitu ze světa kryptoměn. Děkujeme.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.