Connect with us

Kryptoměny

Recenze burzy Kraken: Spolehlivá a nejzabezpečenější kryptoměnová platforma

Zveřejněno

Kraken
Zdroj: Kraken.com

Kraken je největší krypto burzou pokud jde o obchodování s Bitcoinem a altcoiny v eurech. Je to také jedna z nejbezpečnějších burz, která existuje, vzhledem ke svému komplexnímu rozsahu bezpečnostních opatření, samoregulačního přístupu a bezpečnostních auditů. Dalším velkým plusem je, že její poplatky patří k nejnižším v oboru, s bezplatnými vklady a velmi konkurenceschopnými poplatky za výběry a obchodování. Kromě toho můžete obchodovat na cestách pomocí webové platformy nebo jedné z jejích mobilních aplikací.

Historie burzy Kraken

Kraken založil v roce 2011 raný průkopník kryptoměn Jesse Powell a provoz byl zahájen v roce 2013. Od té doby se stala jednou z nejuznávanějších burz v oboru. Kraken se sídlem v San Francisku v USA je plně regulovaná burza, což znamená, že k obchodování musíte absolvovat kontrolu ověření Know Your Customer (KYC). Kromě toho se vyznačuje tím, že se jedná o burzu zvolenou okresním soudem v Tokiu pro vyřizování žádostí o odškodnění zákazníků souvisejících s neslavným kolapsem burzy Mt. Gox v roce 2014.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

kraken link

Během let působení si Kraken vybudovala pověst bezpečné destinace a oblíbené volby mezi obchodníky a institucionálními investory. Šlo o první krypto burzu, která prošla kryptografickým auditem Proof-of-Reserves a poskytující informace o tržních cenách kryptoměn pro Bloomberg Terminal.

Kraken je samoregulovaná burza a dodržuje pravidla a předpisy ve všech podporovaných jurisdikcích. Je registrována jako Money Services Business (MSB) u FinCEN ve Spojených státech a FINTRAC v Kanadě. Kraken Futures je ve Spojeném království regulována úřadem Financial Conduct Authority.

Sídlo burzy je v San Francisku, ale má pobočky v různých městech po celém světě, včetně Londýna ve Velké Británii, Chiyoda City v Japonsku a Singapuru. Podle Craft.co získala burza Kraken rizikový kapitál ve výši více než 126 milionů USD. Získala řadu krypto-orientovaných startupů jako CryptoWatch, CleverCoin, Coinsetter, Cavirter, Bit Trade, Crypto Facilities a InterChange.

Kraken recenze 1

Volba na hlavní stránce burzy Kraken, zdroj: Kraken.com

Poskytované služby

Kraken nabízí vyčerpávající škálu různých obchodních možností, které sahají od zadávání obvyklých limitních příkazů a příkazů stop-loss po dark pool a maržové obchodování. Umožňuje obchody nejen mezi páry kryptoměn, ale také mezi fiat měnami (např. libry, eura), takže je to vynikající fiat-to-crypto vstupní brána. Během svého působení si vybudovala jméno pro následující klíčové funkce:

 • Fiat-to-crypto brána s vysokou likviditou. Kraken umožňuje obchodovat s více než 90 kryptoměnami na více než 155 trzích se 7 fiat měnami, včetně amerického dolaru (USD), eura (EUR), kanadského dolaru (CAD), japonského jenu (JPY), britské libry (GBP) nebo Švýcarského franku (CHF).
 • Dark Pool – Pokud hledáte burzu s neviditelnou knihou objednávek pro ostatní, už nehledejte. V Dark Poolu každý obchodník zná pouze své příkazy a může obchodovat anonymně, aniž by svůj zájem prozradil ostatním obchodníkům.
 • Over The Counter služba Krakenu (OTC). Velkoobjemoví obchodníci mohou využívat Krakenovu OTC se službou přímého obchodování.
 • 24/7 zákaznická podpora – Kraken nabízí nepřetržitě globální chat se zákaznickou podporou pro případ, že byste měli dotazy nebo jste se při využívání burzy dostali do potíží.
 • Obchodování s marží a futures – Burza Kraken nabízí obchodování s marží v kryptoměnách s až 5x pákovým efektem.
 • Forex obchodování – Kromě obchodování s kryptoměnami můžete také směnit svoji fiat měnu za jednu ze 7 dalších podporovaných fiat měn.
 • Zabezpečená a důvěryhodná platforma – Kraken je lídrem v oboru krypto zabezpečení. Dosud nebyl nikdy hacknut, takže můžete v klidu spát, i když vaše finanční prostředky ponecháte v úschově burzy.
 • Možnost vydělávat kryptoměny na Krakenu pomocí nejlepší stakingové služby ve své třídě, tedy uzamčení kryptoměny na určitou dobu za účelem získání výnosů.
Kraken recenze 10

Možnosti stakingu na Krakenu, zdroj: Kraken.com

Celkově vzato je Kraken stará a uznávaná kryptoměnová burza pro obchodníky, kteří hledají fiat bránu nebo obchodování v kryptu. Přichází s řadou funkcí a pokročilými možnostmi obchodování pro každého zkušeného tradera, stejně jako s jednoduchými možnostmi obchodování pro začínající kryptoměnového nadšence.

Kraken recenze 2
Přehled směny kryptoměn na Krakenu, zdroj: Kraken.com

Podporované země

Kraken je celosvětová burza, i když některé funkce burzy mohou být omezeny na konkrétní oblasti nebo jurisdikce. V tuto chvíli Kraken neposkytuje služby obyvatelům v těchto zemích: Afghánistán, Kuba, Guinea-Bissau, Írán, Irák, Japonsko, Severní Korea, Tádžikistán.

Kraken je plně regulovaná burza a je přístupná rezidentům a občanům USA s výjimkou obyvatel žijících ve státech New York (NY) a Washington (WA).

Kraken recenze 3

Vytvoření účtu na Krakenu, zdroj: Kraken.com

Registrační požadavky

Všichni uživatelé musí ověřit svou identitu (KYC), než budou moci na Krakenu obchodovat. Existují tři úrovně ověření účtu: Starter, Intermediate a Pro. Vyšší dosažené úrovně účtu zpřístupňují dodatečné funkce burzy a větší limity.

Ve většině zemí vás Kraken požádá o zadání celého jména, data narození, adresy a telefonního čísla. Kromě toho vám musí být alespoň 18 let a musíte pobývat v podporované oblasti. Podle podstupované úrovně KYC ověření je poté potřeba doložit dodatečné doklady, fotku obličeje a další standardní náležitosti.

 

Kraken recenze 4

Nastavení účtu Krakenu, zdroj: Kraken.com

Některé funkce Krakenu mohou vyžadovat vyšší úroveň ověření ve srovnání s jinými podporovanými zeměmi a regiony kvůli nekonzistentním krypto regulacím na celém světě.

kraken link

Poplatky na Krakenu

Nízké poplatky jsou jednou z největších lákadel Krakenu. Všechny poplatky se účtují za jednotlivý obchod, kromě poplatků za vklad a výběr. Kraken používá typický Maker-Taker tarif poplatků na základě obchodovaných kryptoměn a objemu, který uživatel zobchodoval za předchozích 30 dní.

Všechny poplatky za obchodování spadají do čtyř kategorií: pravidelné obchodní poplatky, poplatky za obchodování se stablecoiny, Dark Pool poplatky za obchodování a poplatky za obchodování s marží.

Pravidelné obchodní poplatky se pohybují od 0,16% pro Makery a 0,26 % pro Takery, ale mohou být až 0,00 % (Maker) a 0,10 % (Taker) pro uživatele obchodující s více než 10 000 000 USD měsíčně.

Kraken recenze 5

Běžné poplatky na Krakenu, zdroj: Kraken.com

Odlišné poplatky se vztahují na obchodní páry zahrnující stablecoiny. Zde se platí 0,20 % nebo méně (na základě 30denního objemu) za obchod bez ohledu na to, zda se jedná o obchod na straně Makera nebo Takera. Obchodníci směňující více než 1 000 000 USD měsíčně ve stablecoinech neplatí žádné poplatky.

Kraken recenze 6

Poplatky za obchody se stablecoiny, zdroj: Kraken.com

Ve srovnání s jinými burzami jsou poplatky na Krakenu levnější než Bitstamp (0,5 % za obchod), ale o něco dražší než Coinbase Pro (0,15 % Maker a 0,25 % Taker) a Bitfinex, který se může pochlubit nejlevnějšími poplatky za provedení objednávky mezi předními fiat-to-crypto burzami (0,10 % Maker, 0,20 % Taker).

Největší poplatky jsou účtovány obchodníkům využívajícím Dark pool – zpočátku byste zaplatili poplatek 0,36 %, což je stejné pro Makery i Takery na trhu. Pokud obchodujete více než 10 000 000 USD za měsíc, poplatky za Dark pool se mohou snížit až na 0,20 % za obchod.

V neposlední řadě platí jiné poplatky pro obchodování s marží. Páry Bitcoinu (BTC) a Tetheru (USDT) mají 0,01 % úvodní poplatek a 0,01 % rollover poplatek za každé další 4 hodiny, zatímco ostatní kryptoměny stojí 0,02 % za otevření obchodu a každé 4 hodiny se platí stejný 0,02% poplatek.

Kraken jako takový účtuje méně než všechny přední burzy pro obchodování s marží, ačkoli tyto obchody se zdražují, čím déle daná pozice zůstane otevřená.

Kraken recenze 7

Poplatky za obchodování s marží na Krakenu, zdroj: Kraken.com

Limity marže závisí na vaší úrovni KYC ověření. Maximální pákový efekt dostupný u Krakenu je 5x.

Další kategorií poplatků na Krakenu jsou vklady a výběry.

Vklady jsou pro drtivou většinu kryptoměn zdarma. U některých novějších nebo méně běžných měn, jako je Augur (REP) nebo Gnosis (GNO), se účtují poplatky za vklad a za zřízení peněženky.

Všechny výběry jsou u Krakenu zpoplatněny a poplatky za výběr nejsou nejnižší ve srovnání s jinými burzami, ale nejsou ani příliš nákladné. Náklady také závisí na výběru kryptoměny.

Kraken také účtuje poplatky za výběr fiat měn. Standardní USD převod by vás stál 5 USD za transakci, zatímco za globální transakci SWIFT USD je účtován poplatek 35 USD. Výběr EUR prostřednictvím SEPA by vás stál 0,09 EUR, zatímco celosvětový převod SWIFT přes Etana Custody má také cenu 35 EUR. Výběry v CAD, GBP, CHF, JPY a AUD jsou také možné, ale poplatky se liší podle způsobu transakce.

Celkově se poplatky na Krakenu zdají být nízké, oprávněné a přiměřené. Burza jako taková spadá do kategorie méně nákladných regulovaných burz, přestože některé její funkce mohou mít o něco levnější alternativy jinde.

kraken link

Zabezpečení Krakenu

Kraken bere zabezpečení velmi vážně a jeho peněženky ještě nikdy nebyly hacknuty. Jeho platforma se od uvedení na trh v roce 2011 vypnula pouze jednou – v lednu 2018 – a i tehdy to bylo kvůli provedení nezbytných upgradů systému. Kromě toho burza vyžaduje celou řadu opatření ke snížení rizika odcizení coinů prostřednictvím jejího systému, včetně následujících:

 • Přenos nových vkladů přímo do offline „studených“ peněženek, které jsou fyzicky izolovány od jakéhokoli online systému.
 • Ukládání drtivé většiny coinů do offline peněženek, přičemž pouze coiny potřebné k udržení likvidity Krakenu jsou uchovávány v online „horkých“ peněženkách.
 • Uložení malého počtu coinů do polostudených peněženek, které jsou uloženy na bráněných strojích s uzamčenými jednotkami.
 • Šifrování všech peněženek a dat v datových centrech.
 • Bezpečnostní kontrola Krakenu.
Kraken recenze 8

Zabezpečení účtu pomocí dvou-fázového ověření, zdroj: Kraken.com

Tato opatření chrání samotnou platformu Krakenu před napadením hackery, ale burza má k ochraně jednotlivých účtů také následující funkce:

 • Univerzální autentizace 2. faktoru (U2F), zdaleka nejbezpečnější způsob ochrany vašeho účtu pomocí hardwarových autentizačních zařízení, jako je YubiKey nebo jeho alternativy.
 • Dvoufaktorová autentizace, kterou lze použít pro přihlášení, obchody, financování a pro akce prováděné pomocí API Krakenu.
 • Zámek hlavního účtu.
 • Ochrana před únikem informací: Cizí pokusy o přihlášení a obnovení hesla neodhalí žádné informace o účtu nebo dokonce existenci účtu.
 • PGP/GPG šifrování pro e-maily.
 • Dokumenty pro ověření uživatele se nahrávají do izolovaného, ​​vysoce zabezpečeného systému.
 • Všechna citlivá uživatelská data jsou šifrována a lze je dešifrovat pouze přístupem k více bezpečnostním systémům najednou.
 • Zámek globálního nastavení, který lze aktivovat, aby se zabránilo změně informací o uživatelském účtu (např. adresa pro výběr) třetí stranou, která se nahackovala do účtu.

A pokud by výše uvedené nestačilo, Kraken také přijal řadu opatření k zajištění souladu s právními předpisy, zabezpečení systému a finančního zabezpečení. Patří sem údržba celých měnových rezerv kryptograficky ověřitelnými audity důkazů o rezervách a každodenní zálohování dat, to vše dohromady výrazně snižuje riziko ztráty peněz uživatelů.

Kromě zabezpečení na straně platformy Kraken také provádí pravidelné bezpečnostní audity při přidávání nových kryptoměn a krypto bezpečnostních zařízení, jako jsou hardwarové peněženky.

Krakenovy bezpečnostní postupy jsou široce uznávány. Zpráva bezpečnosti burz 2.0 od ICO Rating uvádí Kraken jako nejbezpečnější burzu v celém odvětví se skóre A. Zpráva o benchmarku burzy, která také hodnotí bezpečnost, umístila Kraken na 4. místo mezi všemi burzami s dalším vynikajícím A hodnocením.

Kraken recenze 9

Zabezpečení burzy Kraken, zdroj: Kraken.com

Celkově je zabezpečení burzy Kraken velice solidní, protože její postupy jsou v oboru nejlepší. I když se to nedoporučuje, měli byste se cítit bezpečně, pokud své prostředky necháte na burze.

Využitelnost burzy

Pokud jde o použitelnost burzy, burza Kraken je nejvhodnější pro pokročilé a profesionální obchodníky. I přesto pracuje na vylepšení svého frontendu a pomáhá začátečníkům snadno nakupovat a prodávat kryptoměny, takže nyní můžete nakupovat kryptoměny přímo prostřednictvím přehledového panelu kliknutím na kartu „Nová objednávka“.

Kraken recenze 11

Nákup kryptoměn, zdroj: Kraken.com

Zde si můžete vybrat ze tří různých možností objednávky: Jednoduché, Střední a Pokročilé.

Jednoduchá možnost je zdaleka nejjednodušším způsobem, jak koupit nebo prodat držbu kryptoměny.

Možnost Střední vám umožňuje zadat pokročilejší funkce a proměnné objednávek, které odpovídají vaší obchodní strategii.

Sekce Pokročilé obsahuje vše, co získáte u Střední objednávky, plus funkci Podmíněné zavření, která vám umožňuje nastavit podmínku, za které bude objednávka provedena.

 

Kraken recenze 12

Pokročilá objednávka na Krakenu, Zdroj: Kraken.com

Celkově je rozhraní platformy jednoduše použitelné a navigovatelné, protože můžete snadno najít vše, co hledáte.

Kromě toho mohou zkušení obchodníci navštívit burzu Kraken Pro a získat pokročilejší obchodní pohled a funkce.

Kraken recenze 14

Rozhraní Kraken Pro, zdroj: trade.kraken.com

Zde můžete vytvořit plně přizpůsobitelný panel na základě vašich obchodních technik, strategií a technické analýzy. Vypadá to také skvěle, ale pro začátečníky to může být příliš matoucí – je jednodušší použít panel „Nová objednávka“.

Burza Kraken je také přístupná prostřednictvím tabletu nebo smartphonu, protože její web je zcela vhodný pro mobilní zařízení. Pro nejoptimálnější obchodování na cestách si stáhněte a nainstalujte mobilní aplikace Kraken Futures a Kraken Pro pro zařízení iOS i Android.

Kraken recenze 13

Kraken mobilní aplikace, vlevo Kraken Futures, vpravo Kraken Pro.

Bez ohledu na preferované rozhraní nabízí Kraken širokou škálu typů obchodů a dokonce i obchodování s marží. To z něj činí účinný zdroj pro obchodování s kryptoměnami a získání maximální možné hodnoty z fondů.

kraken link

Zákaznická podpora Krakenu

Kraken má komplexní centrum podpory, které poskytuje odpovědi na všechny možné otázky. Web burzy obsahuje rozsáhlou nabídku, která pokrývá vše od ověření účtu až po obchodování. Ve většině případů tam najdete to, co hledáte.

Pokud tomu tak není, můžete kontaktovat jeho tým zákaznické podpory prostřednictvím 24/7 chatu na jeho webových stránkách.

Celkově to vypadá, že od doby, kdy byl web nedávno přepracován, se úroveň podpory a stabilita platformy zlepšila.

Podporované metody vkladů a výběrů

Kraken podporuje různé způsoby vkladů a výběrů. Patří sem vklady v kryptoměně a fiat vklady prostřednictvím bankovního převodu. Pro okamžité nákupy kryptoměn neexistují žádné možnosti vkladu kreditní nebo debetní kartou.

Poplatky se pohybují od bezplatných až po 50 USD nebo ekvivalent na základě zvolené metody.

Fiat vklady a výběry nejsou pro uživatele dostupné na úrovni ověření Starter.

Závěrečné shrnutí

Kraken je 100% legitimní kryptoměnová burza pro začátečníky i seriózní obchodníky. Její obrovský výběr funkcí, nízké poplatky, přehledné uživatelské rozhraní a likvidita rozhodně dávají dobré důvody k jejímu vyzkoušení.

Není to však nejlepší volba, pokud hledáte místo pro rychlý nákup kryptoměn, protože Kraken nepřijímá vklady z bankovních karet. Kromě toho se jedná o špičkovou burzu s některými z nejlepších bezpečnostních postupů v oboru, takže pokud vám nevadí projít všemi rozsáhlými KYC postupy, jde rozhodně o skvělý přírůstek do vašeho obchodního arzenálu.

kraken link

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.