Connect with us

Recenze

Recenze: SimpleCoin – Lety ověřená směnárna pro kryptoměny

Zveřejněno

Recenzia SimpleCoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Směnárna SimpleCoin je jednou z nejstarších kryptoměnových směnáren v České republice a na Slovensku. Vznikla v roce 2013 a v roce 2018 prošla výrazným rebrandingem, v rámci kterého začala nabízet širší portfolio kryptoměn a zpřístupnila uživatelům možnost registrace.

Historie

Zakladatelem směnárny Pavel Niedoba, jehož k založení směnárny inspirovala vlastní negativní zkušenost, když v roce 2012 přišel o investici do Bitcoinu z důvodu vykradení nejmenované české burzy. Rozhodl se proto založit platformu, na které bude opravdu bezpečné kupovat a prodávat kryptoměny. Jak čas ukázal, podařilo se mu to a ze Simplecoin se stala největší směnárna pro kryptoměny v České republice a na Slovensku. Spolumajitelem společnosti se v roce 2017 stala nadnárodní firma General Bytes, světová dvojka v oblasti výroby fyzických bankomatů pro kryptoměny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nabídka kryptoměn

SimpleCoin už dávno není jen o koupi a prodeji Bitcoinu (BTC). Na největší československé směnárně je dnes možné koupit i Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) a Ripple (XRP), čili 5 z aktuální 7 nejhodnotnějších kryptoměn. Nakupovat a prodávat kryptoměny je možné za eura nebo české koruny.

Ilustrace možností, které vám nabízí SimpleCoin

SimpleCoin - ponuka

Vyplatí se registrovat?

Ve směnárně je možné nakupovat a prodávat bez registrace jako anonymní uživatel, ale v maximální hodnotě 400 eur za měsíc respektive ekvivalent v CZK přepočtený aktuálním středovým kurzem. Pokud máte zájem o pravidelný nákup a prodej kryptoměn, proces registrace a verifikace totožnosti neváhejte absolvovat. Bude potřeba vyplnit vaše osobní údaje, zaslat scan dokladu totožnosti (nebo jej přímo přes web simplecoin nahrát webkamerou) a ještě jednoho podpůrného dokladu a absolvovat rychlý telefonický hovor se zákaznickým servisem. Tento proces se však vyplatí absolvovat, registrací totiž získáváte možnost využívat objemovou věrnostní slevu, která se zvyšuje každým vaším nákupem.Registrovaný uživatel si může v systému vytvořit databázi peněženek a bankovních účtů a také kontrolovat historii svých objednávek a transakcí. Také může vytvořit TIKET s dotazem na zákaznický servis.

Ke každé objednávce má registrovaný zákazník k dispozici přehled objednávky od jejího vytvoření, přes realizaci platby až po doručení kryptoměn. Realizované objednávky zůstávají v historii účtu a kdykoli se na ně může zákazník podívat. Samozřejmostí je možnost stáhnout si přehled objednávky ve formě PDF dokumentu.

SimpleCoin - história objednávky

Poplatky

SimpleCoin si neúčtuje žádné poplatky. Počítejte však s určitým poplatkem pro banku za převod peněz (v závislosti na bance) a je třeba počítat s malým poplatkem za realizaci transakce v rámci sítě, který je určen pro těžaře (minerál). Všechny tyto poplatky jsou zahrnuty ve vypočítané ceně, zákazník tedy obdrží přesně to množství, které vidí v objednávke. Směnárna podobně jako většina konkurenčních služeb vydělává na rozdílu mezi prodejní a kupní cenou (takzvaný spread), který je přibližně 5%. Ceny se mohou měnit podle situace na trhu, obecně má SimpleCoin lepší cenu při výkupu kryptoměn. K ceně se u registrovaných uživatelů připočítává sleva z objemu transakcí za posledních 30 dní (včetně nové transakce). Při velkých objemech je směnárna schopna nabídnout zvláštní slevy.

Vyskúšať SimpleCoin

Nákup kryptoměn

Na SimpleCoin je možné koupit kryptoměny za eura nebo české koruny. Po vyplnění objednávky budete vyzváni k tomu, abyste realizovali transakci na účet společnosti SimpleCoin.

Pokud nakupujete z Čech, peníze odešlete na účet v ČSOB nebo Equa bank.
Pokud nakupujete ze Slovenska, peníze odešlete na účet v ČSOB bance.

SimpleCoin akceptuje cenu zakoupené kryptoměny jen 4 hodiny od realizace objednávky. Z tohoto důvodu vám doporučujeme odeslat peníze z účtu ČSOB (pokud takový máte), aby se převod realizoval okamžitě, nebo vložit peníze osobně na nejbližší pobočce ČSOB. V případě převodu z jiné banky trvá transakce minimálně den a hodnota zakoupené kryptoměny se může změnit. Tehdy vás bude SimpleCoin kontaktovat, zda si přejete obchod realizovat i za změněných podmínek, nebo vám vklad odešle zpět.

SimpleCoin zatím nenabízí možnost nákupu debetní nebo kreditní kartou.

Zabezpečení

K zajištění vašeho osobního účtu je možné použít aktivaci 2-faktorové autentizace (2FA), kterou podobně jako u všech podobných služeb 100% doporučujeme.

Zabezpečenie SimpleCoin

Zákaznícky servis

Naše zkušenosti se zákaznickým servisem jsou výborné. Kontakt lze navázat telefonicky, emailem nebo prostřednictvím tiketu v zákaznické sekci po registraci. Zákaznická podpora je dostupná i o víkendech a v pozdních nočních hodinách. V případě, že máte vlastní osobní zkušenost se servisem této směnárny, napište nám ji do komentáře pod článkem.

SimpleCoin - zákaznícky servis

Kdy zvolit SimpleCoin?

SimpleCoin je zajímavou domácí alternativou pro americkou směnárna Coinbase (naše recenze Coinbase zde). Na Coinbase je sice výrazně nižší spread (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou), ale Coinbase si na rozdíl od SimpleCoin účtuje poplatek za transakci a to od 1,49% (bankovní převod) do 3,99% (karta).

Pokud se chcete rychle dostat k zakoupené kryptoměně a nechcete čekat na poměrně dlouhý převod peněz na zahraniční účet Coinbase (nebo zaplatit téměř 4% poplatek za rychlou platbu kartou), převodem na účet SimpleCoin v ČSOB se čekací doba výrazně zkrátí.

SimpleCoin po připsání peněz na účet reaguje z naší zkušenosti opravdu pohotově a transakci realizuje prakticky okamžitě.

Hodnocení

Plusy

  • Lety ověřená společnost s dobrými referencemi na zákaznický servis
  • Hezké, přehledné a jednoduché
  • Možnost registrace, účet nabízí několik užitečných funkcí
  • Nulové poplatky za nákup a prodej kryptoměn
  • Výhody pro registrované uživatele

Mínusy

  • Vyšší spread (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou) 5%

Máte osobní zkušenosti se SimpleCoin? Neváhejte je napsat do komentářů pod článkem.

Vyskúšať SimpleCoin

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.