Connect with us

Bitcoin

Elon Musk na konferenci The ₿ Word s Jackem Dorseym potvrdil, že Tesla znovu přijme Bitcoin

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk diskutoval o svých Bitcoinových investicích a výhledu v přímém přenosu na konferenci The ₿ Word  s výkonným ředitelem Twitteru Jackem Dorseyem a Cathie Wood z ARK Invest.

Musk, Tesla i SpaceX vlastní Bitcoin

Miliardář a generální ředitel Tesly Elon Musk diskutoval o Bitcoinu během živého vysílání akce The ₿ Word s tím, že podporuje a drží největší kryptoměnu, stejně jako jeho letecká společnost SpaceX.

„[Bitcoin] má otevřenou účetní knihu, což je docela dobré. Objem transakcí je však nízký, transakční náklady vysoké a použitelnost pro průměrného člověka ještě není příliš dobrá, ale má velký potenciál,“ uvedl Musk, když měl na sobě tričko, které označovalo Bitcoin jako vrchol měnové evoluce. „Ale na rozvaze Bitcoin podporuji… vlastním Bitcoin a Tesla vlastní Bitcoin, SpaceX vlastní Bitcoin.“

Musk v minulosti učinil smíšená veřejná prohlášení o Bitcoinu, označil se za zastánce, když Tesla koupila BTC v hodnotě $1,5 miliardy, zrušil možnost zákazníků Tesly nakupovat v Bitcoinu kvůli zavádějícím problémům s životním prostředím a poté na těchto prohlášeních poněkud trval. Je otevřeným zastáncem Meme kryptoměny Dogecoinu.

Během panelu Musk pokračoval ve vyzdvihování alternativních projektů kryptoměn jako Ethereum a Doge, ale také uznal, že propustnost a škálovatelnost Bitcoinu by mohla být vylepšena prostřednictvím Layer 2 platforem, jako je Lightning Network. Poznamenal, že Tesla pravděpodobně obnoví platby Bitcoinem, protože stále vyšší podíl těžařů využívá obnovitelné zdroje energie.

Tesla by mohla pokračovat v přijímání Bitcoinu

„Bitcoin s Layer 2 systémem by mohl škálovat a provádět obrovské množství transakcí,“ uvedl Musk.

„Chci si udělat trochu více výzkumu a potvrdit, že procento využití obnovitelné energie [při těžbě Bitcoinu] je s největší pravděpodobností 50 % nebo více a že existuje trend směrem ke zvyšování tohoto čísla, a pokud ano, Tesla bude znovu přijímat Bitcoin… S největší pravděpodobností by Tesla obnovila přijímání Bitcoinu.“

Poznamenal také, že jedinými významnými aktivy, které osobně vlastní, jsou akcie v jeho společnostech, Bitcoin, Ether a Doge, přičemž Bitcoin tvoří největší a nejziskovější část z jeho portfolia kryptoměn.

„Pokud cena Bitcoinu klesne, přijdu o peníze… mohl bych ho pumpovat, ale ne dumpovat,“ řekl Musk. „SpaceX, Tesla a já vlastníme Bitcoin… Společnosti vlastní jen Bitcoin a ten Bitcoin, který vlastním já, má mnohem větší cenu než Ethereum nebo Doge.“

K Muskovi se v relaci „Bitcoin jako nástroj ekonomického posílení“ připojili CEO Twitteru a Squaru Jack Dorsey, CEO ARK Investment Management Cathie Wood a vedoucí krypta Squaru Steve Lee, který vše moderoval.

Jack Dorsey a Cathie Wood v debatě s Muskem

Jack Dorsey, který se ve svých veřejných prohlášeních a práci k Bitcoinu staví příznivěji, vyzdvihl transformační povahu Bitcoinu jako měnu, která je globální, bez nutnosti povolení a nativní pro internet.

„Když jsem v roce 2009 viděl Bitcoin, uviděl jsem šanci nahradit celý základ,“ vysvětlil Dorsey.

„Opravdu jen otevírá clonu a to je to, co chci vidět za svého života, je to měna, která je standardní a zdravá pro internet, kterou může používat každý.“

Cathie Wood, jejíž firma tento měsíc shromažďovala majetek v Bitcoinu, zdůraznila aktuální hodnoty Bitcoinu z hlediska investic a pozoruhodného ekonomického výhledu jeho vývojové komunity.

„Úložiště hodnoty je velmi velká role a prostředky výměny s aplikacemi postavenými na Bitcoinovém blockchainu si myslíme, že se stanou realitou,“ řekla Wood a popsala, odkud její pozitivní výhled na BTC jako investici pochází.

„Měla jsem tu čest setkat se s vývojáři Bitcoin Core,“ dodala později. „Znají ekonomickou historii lépe než kdokoli, koho jsem kdy potkala.“

Zájem o panelovou diskuzi se zvedl, když Musk v červnu souhlasil s účastí s Dorseym prostřednictvím příspěvku na Twitteru. Muskova účast na The ₿ Word byla potvrzena 19. července.

The ₿ Word pořádala Crypto Council For Innovation, skupina vytvořená s úmyslem lobovat u zákonodárců a zajistit větší podporu pro kryptoměnové podnikání. Rada byla založena v dubnu společnostmi Square, Fidelity, Coinbase a Paradigm.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. coinpage.com, 3. youtube.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne