Millionero

Millionero

Kde koupit Bitcoin a další kryptoměny: Srovnání a hodnocení směnáren

Prehľad kryptozmenárni

Pokud začínáte s kryptoměnami a plánujete první nákup Bitcoinu nebo altcoinů, potřebujete navštívit kryptosměnárnu. Existuje jich velké množství, proto jsme pro vás vybrali ty, které považujeme za najkvalitnejší.

Při hodnocení kryptosměnáren jsme vycházeli z mnoha faktorů. Důraz jsme kladli na dobré jméno společnosti, bezpečnost, nabídku kryptoměn, výši poplatků, způsoby platby, výši minimálního nákupu respektive to, zda směnárna nabízí i online peněženku pro zakoupené kryptoměny.

Pokud byste rádi zvolili slovenskou nebo českou alternativu, doporučujeme vyzkoušet české směnárny SimpleCoin (recenze) nebo Finex.cz (recenze). Z celosvětového pohledu je špičkou směnárna Coinbase (recenze), která nemá žádné výrazně nedostatky a obsloužila již více než 30 milionů klientů. Jde o společnost, která má hodnotu miliard dolarů a obrovskou perspektivu do budoucna. Rovněž nabízí bonus 10 dolarů, pokud nakoupíte kryptoměny alespoň za $100.

Do kryptoměn byste nikdy neměli investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit. Informace na této stránce jsou čistě informačního charakteru a neslouží jako investiční rada.

SMĚNÁRNY NA KRYPTOMĚNY

SimpleCoin Logo

Směnárna SimpleCoin nabízí možnost koupě kryptoměn Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP a Zcash. Na československém trhu má dlouholetou tradici (vznikla již v roce 2012) a převládá u ní i spokojenost se zákaznickým servisem. Za malou nevýhodu směnárny považujeme v době psaní tohoto textu skutečnost, že nenabízí možnost nákupu krypotměn platební kartou, ale jen bankovním převodem. Nákup karet platební kartou je rychlý způsob jak se k nim dostat, ale na druhou stranu jsou s ním spojené vysoké poplatky. Směnárna si neúčtuje poplatky za nákup a prodej kryptoměn (nepočítají se sem poplatky za převod, který si účtuje banka), ale vydělává na vyšším spreadu (rozdíl mezi nákupní cenou a cenou při prodeji). Směnárnu doporučujeme, protože má dlouholetou tradici a opravdu dobré jméno v kryptoměnové komunitě. O SimpleCoin jsme napsali recenzi kterou jsi můžete přečíst zde.

vytvorit-ucet

Logo Coinbase

Coinbase je největší kryptoměnová směnárna na světě, která uspěla zejména díky mimořádně přívětivému uživatelskému rozhraní. Nováčkům proto nabízí snad nejjednodušší způsob, jak si koupit digitální aktiva. V době psaní tohoto textu má Coinbase v nabídce kryptoměny Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Chainlink, Litecoin, EOS, Stellar Lumens, Tezos, Cosmos, DAI, ZCash, Uniswap, Ethereum Classic, Maker, UMA, OMG Network, Yearn Finance či Compound. Skrz Coinbase lze kryptoměny koupit a zároveň je držet i přímo přes tuto platformu, což znamená, že zákazník si nutně nemusí vytvářet vlastní peněženku. Tento postup však není doporučen z důvodu, že v takovém případě zákazník nemá kryptoměny pod vlastní kontrolou a musí důvěřovat této platformě, tedy třetí straně (proto doporučujeme kryptoměny vždy po koupi posílat na vlastní peněženku, ke které disponujete privátním klíčem). Coinbase umožňuje nákup kryptoměn platební kartou i bankovním převodem (SEPA). Abyste ušetřili zvolte SEPA převod, tedy převeďte peníze na Coinbase a následně si kupte kryptoměny. Vyhnete se tak zbytečným nákladům. Coinbase doporučujeme především nováčkům, jež dozajista potěší i to, že při prvním nákupu kryptoměn alespoň za 100 dolarů dostanou bonus 10 dolarů navíc. Naši recenzi Coinbase si můžete přečíst zde.

vytvorit-ucet

Kriptomat

Kriptomat jako „směnárna a peněženka v jednom“ pochází ze Slovinska, ale hlavní sídlo má v Estonsku, tedy v zemi, která je velmi rozvinutou, pokud jde o sektor finančních služeb a kryptoměn. Poté, co ji v roce 2018 založil technologicky zdatný Srdjan Mahmutovich, který má četné zkušenosti z předchozích úspěšných projektů z fin-tech sféry, rozšířil Kriptomat své působení postupně do více než 80 zemí a ještě rychleji rozšiřuje nabídku kryptoměn, které jsou na této platformě k dispozici pro obchodování. Zatímco koncem roku 2020 šlo o něco málo přes 30 kryptoměn, aktuální celkový počet přesáhl už 130 a neustále se rozšiřuje.

Kriptomat si klade za hlavní cíl, aby nákup, obchodování a uchovávání kryptoměn bylo maximálně přístupné a zároveň bezpečné pro všechny uživatele a z našeho pohledu se jí to daří. Více o této zajímavé směnárně jsme napsali v naší podrobné recenzi.

vytvorit-ucet

Finex-logo

 

Kryptosměnáren Finex.cz je nová kryptoměnová směnárna portálu Finex.cz, který má dobré jméno na českém internetu díky kvalitním článkům zaměřeným na investice. Tato platforma nabízí možnost nákupu a prodeje kryptoměn Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Chainlink, Cardano či Tron. Umožňuje jednak nákup bankovním převodem (pouze Bitcoin) nebo skrz platební kartu, s čímž však souvisí vyšší náklady. Směnárna má jednoduché přívětivé uživatelské prostředí a nabízí relativně rychlý způsob jak se dostat k digitálním aktivům. Více se o ní dozvíte v naší recenzi.

vytvorit-ucet