Connect with us

Bitcoin

Objemy obchodování kryptoměn s ruským rublem klesají. Je teorie vyvrácena?

Zveřejněno

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Po uvalení sankcí na ruský režim Vladimira Putina se začalo spekulovat, že běžní Rusové, ale i ruští oligarchové, se pokusí tyto sankce obejít nákupem kryptoměn. Zdá se však, že se jim to nedaří, respektive takovou formu ochrany jejich majetku nepovažují za správnou.

Analýzy analytických platforem ukazují, že nákupy a obchodování s kryptoměnami, které jsou denominovány v Rusku, začaly na velkých burzách dokonce klesat, čímž se teorie o obcházení sankcí přes kryptoměny zřejmě vyvrací.

Když Bitcoin koncem minulého týdne posílil o 15%, což byl jeho největší 24-hodinový růst od okamžiku, kdy Elon Musk loni oznámil, že bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů nakoupila firma Tesla, mnozí předpokládali, že to může souviset se sankcemi na Rusko a snahou Rusů rychle nakoupit bitcoiny či jiné kryptoměny. Údaje od Chainalysis však ukazují, že objem obchodování s kryptoměnami v rublech byl 3. března jen 34,1 milionu dolarů, což je přibližně polovina nedávného vrcholu 70,7 milionů dolarů z 24. února.

Že kryptotrh není dostatečně likvidní a že je zároveň velmi transparentní na to, aby Rusko dokázalo přes kryptoměny obcházet sankce upozornilo několik odborníků. Jake Chervinsky, který zastupuje Blockchain Association, řekl, že takové teorie jsou zcela nepodložené. Podobně se vyjádřil i Ari Redbord, který je vedoucím právního a vládního oddělení kryptokriminality TRM Labs, který řekl: „Rusko nemůže použít kryptoměny k nahrazení stovek miliard dolarů, které by mohly být potenciálně zablokovány nebo zmraženy.“

Přestože čerstvá data od Chainalysis naznačují, že Rusové ve větší míře kryptoměny nenakupují, respektive alespoň ne přes centralizované burzy, je zřejmé, že politici a reguglátoři budou tyto možnosti obcházení sankcí přísně monitorovat. Naznačil to také francouzský ministr financí Bruno Le Maire či ministryně financí USA Janet Yellenová.

Zdroj:cointelegraph.com

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.