Connect with us

Recenze

Recenze eToro: Největší investiční síť, kryptoměny, zkušenosti a hodnocení

Zveřejněno

Etoro - obchodovanie aj s kryptomenami
Etoro - obchodovanie aj s kryptomenami

eToro je největší sociální investiční síť na světě, která má aktuálně již více než 5 milionů registrovaných uživatelů.

Upozornění: Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 75% účtů retailových investorů peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit riskovat ztrátu svých peňazí.
Kryptoaktíva jsou vysoce volatilní neregulované investiční produkty. Žádná ochrana investorů v EU.

eToro není burza, jde spíše o obchodní platformu, která připomíná sociální síť typu Facebook. Není burzou typu Bittrex či Binance, kde se dá obchodovat jen s kryptoměnami. V nabídce eToro je toho mnohem víc – obchodovat můžete i se světovými jmény (EUR, USD, CHF, JPY, AUD, CAD, HKD), akciovými tituly, komoditami (zlato, stříbro, ropa, …) či burzovními indexy.

Co se týče kryptoměn aktuálně jsou na eToro v nabídce Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), litecoin (LTC), Dash, NEO, Cardano (ADA) , MIOTA (IOTA), Binance Coin (BNB), Tron (TRX), Zcash (ZEC) a Stellar (XLM).

Princip funguje na obchodování s reálnými penězi – vložíte si na váš účet například 200 dolarů, za které koupíte k tomu příslušnou hodnotu Bitcoinu dle aktuálního kurzu a sledujete další vývoj ceny. Hodnota vaší investice roste nebo klesá a vy vidíte neustále v přepočtu na eura či dolary, jak na tom jste. Pokud dosáhnete požadovaného výsledku, obchod uzavřete a vezmete si svůj zisk (tato funkce se dá i automatizovat). Obchod můžete samozřejmě uzavřít kdykoliv, i když jste ve ztrátě. Na rozdíl od minulosti však už můžete na eToro obchodovat i s kryptoměnovými páry mezi sebou (např. Etherue s Bitcoin – ETH / BTC) a eToro má už i vlastní kryptopeněženku. Na eToro se tedy na rozdíl od tradičních brokerů obchoduje s reálnými kryptoměny.

Kopírujte výsledky zkušené investory

Velkou výhodou eToro je možnost automaticky kopírovat obchody zkušených investorů, kteří mají dlouhodobě dobré výsledky, které jsou podloženy důkladnými statistikami jejich předchozích obchodů. V menu existuje záložka „Copy People“, ve které najdete obchodníky rozdělený podle množství kritérií – na kopírování investic si tak můžete vybrat obchodníky podle jejich procentuální úspěšnosti, popularity, míry rizika, krajiny, či oblasti, do které investují. Samozřejmostí je možnost nastavit kritérium, při kterém se obchod vypne. Například kdyby se stalo, že vaše investice klesne na hodnotě o 10% a vy nechcete ztratit více, nastavíte, aby se při této hodnotě obchod automaticky uzavřel. Více o tomto tématu píšeme v samostatném článku NÁVOD: eToro – Jak začít kopírovat obchody úspěšných investorů do kryptoměn.

eToro je sociální síť pro investory

Sekce „News feed“ výrazně připomíná nástěnku na Facebooku. Každou minutou se na ní objevují nové zprávy ostatních obchodníků, které s sebou často přinášejí řadu zajímavých i méně zajímavých (až hloupých) informací. Proto při jejich čtení třeba vědět oddělit odpad od cenných informací, což může pro nováčka představovat zpočátku problém.

Na této nástěnce se nejčastěji objevují:
– odkazy na zajímavé a užitečné články z kryptosvěta
– oznámení od profesionálních investorů, pro lidi, kteří kopírují jejich obchody
– analýzy a grafy

– otázky a rady týkající se fungování eToro
– množství projevů emocí ať už prostřednictvím komentářů nebo obrázků / gifů
– spamy a hlouposti

Jak jste z výše zmíněného určitě pochopili, tato nástěnka nabízí směsku důležitých věcí v kombinaci s hloupostmi a spamem. Při jejím sledování proto doporučujeme proklepnout si autora příspěvku pokud je jeho příspěvek pro vás něčím důležitý. Pokud má soukromý profil (nejsou vidět jeho obchody) rozhodně se jím nenechte inspirovat při obchodování. Naopak příspěvky od lidí, kteří mají dlouhodobě výborné statistiky zřejmě nebudou „od věci“.

Na nástěnku můžete samozřejmě napsat i vy. Diskuse probíhá v angličtině, ale rychle si všimnete, že některé příspěvky jsou i v jiných jazycích. Tehdy stačí kliknout na tlačítko „translate“, které vám text automaticky přeloží do angličtiny. Platí to i opačně – pokud napište příspěvek v češtině, ostatní si ho mohou takto přeložit. Překlad z angličtiny do češtiny bohužel dostupný není, takže pokud nevíte dostatečně anglicky, doporučujeme použít Google Translate.

Zkušební obchodování bez rizika

Vynikající pomůckou pro začátečníky je možnost využití virtuálního zkušebního investování, při kterém není nutné vložit žádné peníze na účet. Po úspěšné registraci a přihlášení Vám eToro nabídne možnost přepnout se do režimu „virtual portfolio“, ve kterém obchodujete s virtuálním kreditem bez jakéhokoliv rizika ztráty reálných peněz. Než do systému vložíte vlastní peníze se tak naučíte základny postupy a vyhnete se tak množství chyb začátečníky. Více se dočtete v našem návodu pro eToro.

Naše hodnocení

Plusy

  • Obchodovat můžete přes počítač, nebo přehlednou mobilní aplikaci
  • Možnost kopírovat obchody zkušených a ověřených investorů
  • na eToro obchodujete s reálnými kryptoměnami, které společnost hlídá na svých „cold-Wallets“
  • eToro nabízí pro kryptoměny vlastní online peněženku, na které můžete držet, přijímat a odesílat své kryptoměny
  • Princip sociální sítě – z nástěnky „News feed“, která připomíná Facebook nástěnku, se můžete dozvědět mnoho zajímavého (ale pozor na to, komu věříte)
  • Možnost investovat nejen do kryptoměn
  • Vhodné i pro nováčky
  • Vhodné i pro pokročilé, kteří chtějí vydělávat tím, že jejich investice ostatní kopírují
  • Možnost vložit peníze na účet bankovním převodem, kreditkou, nebo přes PayPal

Mínusy

  • Minimální částka, kterou potřebujete na investici do jedné kryptoměny je 200 dolarů. Pokud chcete investovat 400 dolarů (a více), doporučujeme udělat dva nákupy po 200 dolarů, abyste měli otevřených více obchodů.

Upozornění

eToro je platforma, která nabízí investování do akcií a kryptoměn, jakož i obchodování s CFD.

Vezmite prosím na vědomí, že CFD jsou komplexní nástroje a jsou vystaveny vysokému riziku ztráty peněz v důsledku pákového efektu. Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 67% účtů retailových investorů peníze. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit riskovat ztrátu svých peňazí.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Kryptoaktíva jsou volatilní nástroje, které se mohou ve velmi krátkém časovém rámci značně pohybovat, a proto ne jsou vhodné pro všechny investory. Kromě kryptoměn, které nejsou poskytovány prostřednictvím CFD, nejsou kryptoměny regulovány, a proto se na ně nevztahuje žádný regulační rámec EU.

Spoločnosť eToro USA LLC neponúka CFD a neposkytuje žiadne zastúpenie a nepreberá žiadnu zodpovednosť v súvislosti s presnosťou alebo úplnosťou obsahu tejto publikácie, ktorú pripravil náš partner využitím verejne dostupných informácií o entite eToro, ktoré nie sú subjektom.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.