Connect with us

Bitcoin

22% klientů Goldman Sachs věří, že Bitcoin překročí do roka hranici 100 000 dolarů

Zveřejněno

Goldman Sachs
Goldman Sachs

Přední americká investiční banka Goldman Sachs zveřejnila výsledky průzkumu, podle kterého 22% jejích klientů předpokládá, že Bitcoin během následujících 12 měsíců překoná hodnotu 100 tisíc amerických dolarů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Průzkumu se zúčastnilo 280 klientů Goldman Sachs. Až 54% z nich předpokládá, že Bitcoin se bude v následujících 12 měsících obchodovat na ceně mezi 40 000 až 100 000 USD a zmiňovaných 22% je ještě optimističtějších, protože očekávají dosažení 6-ciferné hodnoty.

42 % respondentů zároveň přiznalo, že už investovali do bitcoinu a do Ethereum investovalo 29 %. Dalších 16 procent respondentů prozradilo, že drží jiné kryptoměny.

Zajímavé je, že až 40% respondentů investovalo do kryptoměn skrz deriváty a jen 41% skrz spotovou burzu, tedy, že se stali přímými držiteli kryptoměn. 61% dotázaných také vyjádřilo přesvědčení, že jejich kryptoměny stoupnou na hodnotě v následujících 12 až 24 měsících. Pokud jde o rizika, 34% si myslí, že největším problémem mohou být vládní regulace.

Goldman Sachs patří mezi banky, které byly v minulosti vůči kryptoměnám velmi zdrženlivé. Nevyhnuli se vyjádřením, které naznačovaly, že může jít o podvod, či extrémně nebezpečnou investici. Od těchto postojů však už dříve upustila a minulý týden otevřela svůj vlastní program, v jehož rámci umožňuje klientům udělat si skrz Bitcoin futures expozici vůči Bitcoinu. Kromě toho si Goldman Sachs údajně pohrává i s možností, že by se pokusila přivést na trh Bitcoin ETF.

zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.