Connect with us

Kryptoměny

3 důvody, proč blockchain není tak bezpečný, jak se říká (podle profesora MIT)

Zveřejněno

blockchain
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Profesor informačních technologií na Massachusetts Institute of Technology (MIT) Stuart Madnick řekl v rozhovoru pro Wall Steeet Journal, že blockchain není až takovým bezpečným přístavem, jak se o něm všeobecně říká.

Madnick během rozhovoru nastínil závěry, ke kterým došel v rámci své studie o blockchainu. V rámci ní analyzoval 72 případů veřejně oznámených narušení bezpečnosti v různých blockchainech mezi lety 2011 a 2018 a následně vypracoval taxonomii jeho zranitelnosti.

Rizika blockchainu rozdělil do tří hlavních bodů, kterými jsou transparentnost, distribuovaná kontrola a anonymita. Tyto body jsou označovány za klíčové výhody blockchain technologie, ale podle Stuarta Madnicka jsou zároveň její rizikovým faktorem.

Transparentnost umožňuje lidem kontrolovat si software a ověřovat, zda v něm neexistují nedostatky. Avšak zároveň umožňuje osobám, které ho chtějí napadnout, aby ho podrobně zkoumali a hledali v něm nedostatky, které zatím nepozorovali ostatní.

Distribuované řízení znamená, že neexistují žádné centrální systémy pro zapnutí nebo vypnutí systému jako je to běžné v tradičních systémech. Například na centralizovaném akciovém trhu, když nastane nějaký prudký pád, je možné trh jednoduše dočasně vypnout. Když však dojde k napadení blockchainového systému, tato možnost prakticky neexistuje.

Pokud jde o anonymitu, Madnick zdůrazňuje nebezpečí v tom, že anonymita sice působí atraktivně, ale současně znamená, že kontrolu svého vlastnictví máte v rukou výhradně vy. Pokud ztratíte svůj privátní klíč, nikdo vám ho nevrátí a vaše úspory můžou být navěky ztraceny. Anonymita je zároveň prostorem, který nabízí příležitosti pro nelegální činnost – i to je důvod, proč jsou takové populární nelegální transakce pomocí kryptoměn nebo ransomware viry, při kterých se platí výkupný za odblokování napadeného zařízení v kryptoměnách.

Zdroj cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.