Connect with us

Ethereum

5 dezinformaci v souvislosti s přechodem Ethereum na Proof of Stake

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Kryptoměna Ethereum (ETH) by měla v září přejít z konsensu Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS), přičemž s touto zásadní změnou se pojí i několik dezinformací. Portál Cointelegraph je jmenoval a popsal v pěti stručných bodech.

K přechodu Ethereum na Proof of Stake přejde tzn. mergem (sloučením) současného Ethereum na PoW s Beacon chainem, čili částí sítě, která již na Proof of Stake funguje a v současnosti je přes ni za omezených podmínek možné stakovat mince ETH. S merge, který se podle předběžných odhadů děje kolem 15. září, jsou spojována i následující mylná tvrzení.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

1. Poplatky za gas se po merge nesníží

Snad nejčastějším mylným očekáváním od přechodu ETH na PoS je, že automaticky klesnou poplatky za gas, čili zjednodušeně řečeno poplatky za transakce na Ethereum, které byly v minulosti mnohdy absurdně vysoké a výrazně limitovaly adopci této kryptoměny.

Ve skutečnosti přechod na PoS tento problém neřeší a na vyřešení nákladnosti transakcí ETH se bude muset nadále pracovat. Mezi řešení patří layer2 vrstvy, s nimi spojené rollupy či plánované práce na tvz. shardingu, který by mohl být prioritou vývojářů Ethereum pro rok 2023.

Pozornost se aktuálně soustředí zejména na rollupy, na kterých se intenzivně pracuje. Mihailo Bjelic, spoluzakladatel layer2 řešení Polygon, které se těší výrazně rostoucí adopci tvrdí, že zkEVM rollupy umožní Ethereum předběhnout ve škálování Visu, přičemž jeho kolega Sandeep Nailwal dodal, že toto řešení může snížit poplatky na Ethereum až o 90% a propustnost transakcí 40 – 50 transakcí za sekundu.

2. Transakce nebudou rychlejší

V návaznosti na první bod je třeba uvést, že výrazně rychleji nebudou po přechodu na PoS ani onchain transakce. Půjde spíše o kosmetickou změnu, protože zatímco Beacon Chain umožňuje validátorům produkovat blok v průměru každých 12 vteřin, na mainnetu je to kolem 13.3 sekundy. Znamená to, že po přechodu na PoS by mohla být produkce bloků ETH rychlejší o zhruba 10%, čehož si však běžný uživatel nebude mít šance všimnout.

3. Sloučení nezpůsobí výpadek blockchainu Ethereum

Mezi známé fámy o přechodu ETH na PoS patří také tvrzení, že při merge dojde k výpadku Ethereum. Ve skutečnosti se však žádný výpadek neočkuje a vývojáři počítají s plynulým přechodem z Pow na PoS.

4. Investoři si stakované ETH ještě nevyberou

Další dezinformace je spojena s Beacon Chainem, na kterém je aktuálně možné stakovat mince ETH pod podmínkou, že jich máte alespoň 32 a jste ochotni je uzamknout až do přechodu Ethereum na Proof of Stake. Ve skutečnosti však ani po přechodu na PoS nebudou tyto mince odemknuty a ti, kteří je takto uzamkli, si budou muset počkat až na další upgrade sítě s názvem Shanghai. Portál Cointelegraph uvádí, že k němu pravděpodobně nedojde dříve než za 6 až 12 měsíců.

5. Odměny ze stakingu si budou moci vybrat validátoři dříve

Zatímco uzamčené mince v rámci stakingu nebude možné vybrat až do upgrade s názvem Shanghai (popsané v bodě 4), „vydělané“ odměny za staking budou k dispozici okamžitě a ne až po něm.

Doplňujeme, že pokud vás zajímá, kdy přesně by mělo dojít k merge, aktuální odpočet můžete sledovat na webu bordel.wtf.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.