Connect with us

Kryptoměny

5 tipů od Binance, jak zlepšit úspěšnost na Binance Futures

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Obchodování na páku se v oblasti kryptoměn stává stále více běžnějším. Stále více a více lidí hledá možnosti jak zbohatnout rychleji v kratším čase. Právě tuto možnost obchodování na páku nabízí. S vyšším potenciálním ziskem však úměrně roste i nebezpečí ztráty vlastních prostředků. Burza Binance v této souvislosti zveřejnila 5 tipů, jak být úspěšnějším a zároveň snížit riziko.

Upozorňujeme, že obchodování na páku zvyšuje riziko ztráty. Do kryptoměn nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

TIP: Ještě nejste na burze Binance? Použijte náš registrační link s 20% doživotní slevou na obchodní poplatky.

1. Mějte stanovený plán

Obchodní plán je nezbytností pro každého seriózního obchodníka. Zejména na vysoce volatilních trzích kryptoměn vám obchodní plán může pomoci lépe řídit rizika. Obchodní plán vám také může pomoci zlepšit konzistenci obchodování a nakonec vám umožní zvýšit ziskovost. Při přípravě obchodního plánu musíte zahrnout podrobné rozložení toho, jak byste chtěli vstupovat a vystupovat z pozic, včetně indikátorů vstupu a výstupu, dimenzování pozic a umístění stop-loss příkazů.

Viz také: Polkadot vs. Cosmos – Podobné vlastnosti a cíle, ale který z nich má větší šanci uspět?

Výhod takového plánu je hned několik – od snižování stresu během celého vašeho obchodního dne až po vynechání zbytečných obchodů a lepší uvědomění si svých obchodních návyků. Jakmile budete mít zavedenou strategii, dalším důležitým krokem je držet se této obchodní strategie, zejména v případě ztrátového obchodu. Při obchodování jsou ztráty nedílnou součástí hry a jsou zcela běžné i pro ty nejzkušenější profesionály. Často vidíme, jak noví obchodníci upouštějí od svých plánů, když obchody jdou do červených čísel. Dodržování strategie je kritickým aspektem budování dobrého dlouhodobého obchodování. Kdykoliv propadnete panice a opustíte váš plán, je pravděpodobné, že budete uzavírat více obchodů mimo tento plán. Zde pak mohou vstoupit emoce a ztratíte úplně kontrolu.

2. Využívejte stop-loss

Základní koncepcí řízení rizik je snižování nadměrných ztrát. Jednou z běžných metod k minimalizaci ztrát je použití stop-loss příkazu. Stop-loss je pokyn, který umožňuje investorovi omezit možnou ztrátu z investice stanovením cenového limitu, po kterém se bude aktivum pohybovat. Předpokládejme, že koupíte BNBUSDT na Binance Futures na 350 dolarech. Abyste minimalizovali možnou ztrátu z této transakce, můžete zadat stop-loss příkaz se ztrátou 20% pod kupní cenou – 280 dolarů. Pokud cena BNBUSDT klesne pod 280 dolarů, spustí se váš stop-loss. Burza pak prodává vaši pozici za aktuální tržní cenu, která může být přesně za spouštěcí cenu 280 dolarů nebo podstatně nižší, v závislosti na převládajících tržních podmínkách. Stop-loss příkazy umožňují investorům přijímat předem určené rozhodnutí o prodeji, což jim pomáhá vyhnout se tomu, aby emoce ovlivňovaly jejich investiční rozhodnutí. Stejně jako výše, tak i zde máme opět negativní faktor v podobě emocí. Předem stanovený stop-loss příkaz tyto negativní emoce zcela eliminuje.

3. Maximálně 5% kapitálu na jeden obchod

Správa peněz je metoda na přizpůsobení velikosti vaší pozice tak, aby se snížilo riziko a maximalizoval růstový potenciál obchodního účtu. Jedná se o strategii omezit kapitál vložený do kteréhokoliv obchodu na 5% nebo i méně z hodnoty účtu, nikdy víc. Tato podmínka následně zabrání tomu, abyste díky jednomu neúspěšnému obchodu padli do citelné ztráty. Vzhledem k nepředvídatelnosti a volatilitě kryptoměn lze při investování do vysoce pákových derivátů, jako jsou krypto futures, přijít za pár minut o celý váš investiční kapitál. Investoři by proto měli dodržovat přísnější hranici. Pravidlem při obchodování s futures je ideálně riskovat pouze 1-2% vašeho kapitálu v daném obchodě. Tato podmínka je stejně důležitá jako ostatní.

Viz také: Krypto půjčky – Co jsou, jak fungují, rizika, benefity a nejlepší platformy pro tyto služby

4. Nedělejte zbytečně mnoho obchodů

Každý investor nebo kdokoli, kdo chce obchodovat s futures, musí být opatrný, aby ho to pozřelo a nedělal zbytečně mnoho obchodů. K nadměrnému obchodování dochází, když máte příliš mnoho otevřených pozic nebo riskujete nepřiměřené množství kapitálu v jednom obchodě, čímž vystavíte své portfolio nepřiměřenému riziku. Aby se zabránilo nadměrnému obchodování, je třeba dodržovat svůj předem určený obchodní plán a dodržovat disciplínu. Většina nových obchodníků je pověstná nadměrným obchodováním. Nejčastěji je to kvůli tomu, že neovládají vlastní emoce (opět emoce!), jako je chamtivost, strach a vzrušení.

I když obchodníci mohou z otevření více pozic masivně profitovat, mohou být stejně tak ve velké ztrátě. Pokud máte ve svém portfoliu například 25 pozic a riziková částka pro každou pozici je 1%, je možné, že všech 25 pozic půjde proti vám současně a způsobí velkou ztrátu 25% z vašeho portfolia. Mnoho začátečníků si myslí, že mohou jen kupovat nebo prodávat. Nedochází jim však, že někdy je nejlepším obchodem neudělat nic.

Viz také: Množství Tether (USDT) dosahuje nová maxima a koleduje si o velký problém

5. Neriskujte víc, než můžete ztratit

Klasická fráze pro každého nováčka při vstupu do světa kryptoměn. Pokud jde o kryptoměny, jednou z hlavních charakteristik je volatilita. Ztráta peněz na vysoce volatilním trhu je velmi jednoduchá. Ceny se mohou kdykoli drasticky změnit. Pokud investujete víc, než jste ochotni ztratit, můžete se snadno dostat do vážných problémů. Proto byste měli obchodovat na futures pouze s malou částí kapitálu. Dobrý obchodník musí být ochoten držet své emoce stranou a pracovat systematicky a vypočítavě. Dále se ujistěte, že jste vytvořili důkladnou strategii řízení rizik a peněz, abyste neustále chránili svůj kapitál. Nezapomeňte vždy využít pravidlo, že riskujete 1 – 2% ze zůstatku na účtu za obchod. Co je důležité, připravte se na ztráty a přijměte je jako součást procesu obchodování s futures.

Shrnutí

Obchodování na futures může být v případě zkušených obchodníků velmi ziskové. Problémem na futures, který nebyl zmíněn, je využívání obrovské páky. Obecně jsou kryptoměny dostatečně volatilní na to, abyste mohli profitovat i bez páky. Každý, kdo obchoduje na futures vysoké páky, riskuje likvidaci. Už 10x páka znamená, že pokud se kryptoměna pohne o 10% opačným směrem, než si přejete, vaše pozice bude celá zlikvidována (pokud nemáte stop-loss). A ruku na srdce – 10% pohyby jsou zcela běžné. Pokud už chcete začít s futures, zkoušejte bez páky, případně 3-5x páka je pro začátečníka již více než dostatečná.

Pokud ještě nejste zaregistrován na Binance použijte náš registrační link s 20% doživotní slevou na obchodní poplatky.

Chcete obchodovat, ale netroufáte si? Vyzkoušejte trading boty

Pokud si netroufáte obchodovat ručně, případně na to nemáte čas, řešením mohou být automatizovaní trading boti, kteří obchodují za vás podle vašich nastavení. Takoví roboti během tohoto roku vydělali každý měsíc desítky procent. Více informací jakož i podrobný návod a statistiku naleznete níže v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Upozorňujeme, že obchodování na páku zvyšuje riziko ztráty. Do kryptomien nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

zdroj: Binance

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.