Connect with us

Kryptoměny

76% institucí chce používat kryptoměny do 3 let, píše se ve studii Ripple

Zveřejněno

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Nová studie společnosti Ripple, která stojí za kryptoměnou XRP, naznačuje, že zájem institucí o kryptoměny a blockchain technologii nadále rozkvétá.

Zpráva s názvem Crypto Trends in Business & Beyond tvrdí, že až 76% dotázaných finančních institucí plánuje v následujících 3 letech začít používat kryptoměny. Ze studie také vyplývá, 42% finančních institucí a 41% firem věří, že kryptoměny umožňují většímu množství lidí přístup k většímu množství finančních služeb.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V kryptoměnách vidí také příležitost se hedgeovat vůči inflaci, zhodnotit svá aktiva a také si myslí, že přispějí k lepšímu zabezpečení a kvalitě jimi shromažďovaných údajů.

Za riziko, jak to již naznačilo i mnoho předchozích průzkumů, považují zejména regulační nejasnost – tedy to, jak jsou kryptoměny vnímány americkými regulačními orgány. Předpisy ohledně kryptoměn se totiž v různých zemích světa neustále mění a pokud jde o USA, stále není zřejmé ani to, zda je hlavním regulátorem kryptoměn SEC nebo CFTC.

Přestože kryptoměny a CBDC, tedy digitální programovatelné měny kontrolované centrálními bankami, jsou dvě diametrálně odlišné věci, průzkum naznačuje, že mnohé instituce je řadí do podobné kategorie. Z průzkumu totiž vyplývá, že 34% institucí vidí v CBDC nástroj pro zrychlení digitalizace financí a příležitost pro lidi a firmy dostat se k lepším úvěrům.

Tématem studie byly i NFT tokeny, do kterých výrazně více ze sentimentálních a emocionálních důvodů investují respondenti z asijsko-pacifického regionu – podle průzkumu u nich existuje 3krát větší pravděpodobnost, že si z těchto důvodů koupí NFT v porovnání s jinými důvody. Z osmi uvedených žánrů respondenti až v 55% případů uvedli, že největší zájem mají o NFT spojované s hudebním průmyslem.

Průzkum se zaměřil i na udržitelnost kryptoměn – z odpovědí vyplývá, že 75% investorů upřednostňuje nákup udržitelných kryptoměn a 20% tvrdí, že by si koupili pouze „udržitelné kryptoměny“. Pod tímto pojmem si lze představit zejména Proof of Stake kryptoměny, které jsou energeticky výrazně méně náročné než například Bitcoin (BTC) a jeho těžba.

Doplňujeme, že spoluzakladatel Ripple Chris Larsen stojí v čele kampaně, která se snaží přesvědčit komunitu, aby Bitcoin přešel z konsensu Proof of Work (těžby) na Proof of Stake. Šance na úspěch této iniciativy, do které se zapojila například i Greenpeace, je však naprosto minimální a obecně ji spíše lze chápat jako snahu Ripple propagovat vlastní digitální měnu (XRP) a provokovat BTC komunitu.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.