Connect with us

DeFi

99,3 % komunity schválilo nasazení v3 smart kontraktů na Polygonu

Zveřejněno

DeFi
Pixabay.com

Jedna z největších platforem decentralizovaných burz (DEX) z hlediska objemu obchodu, Uniswap, oznámila, že DEX komunita schválila řídící návrh na podporu blockchainu Polygonu.

Uniswap pro podporu PoS blockchainu Polygonu

Pokud jde o objem obchodů, statistiky ukazují, že Uniswap verze 3 (v3) největší 24hodinový objem obchodů v hodnotě $2,2 miliard provedených swapů. Co se týká uzamčení celkové hodnoty (TVL) v DeFi, Uniswap disponuje k dnešnímu dni $8,62 miliardami. To je druhá největší TVL hned za $22 miliardami TVL od Curve Finance. 18.12. oficiální Twitter účet Uniswap Labs informoval veřejnost, že komunita Uniswapu hlasovala pro schválení nasazení Uniswap v3 smart kontraktů na síti Polygonu (MATIC).

„Komunita Uniswapu hlasovala pro nasazení v3 na Polygonu prostřednictvím správního procesu. Uniswap Labs nasadí Uniswap v3 kontrakty během několika dní. Zůstaňte naladěni,“ uvedly v sobotu Uniswap Labs.

Uniswap již přijal dva protokoly druhé vrstvy (L2), které zahrnují Arbitrum One a Optimism. Oba tyto protokoly využívají optimistic rollupy, takže uživatelé mohou ušetřit na poplatcích za přenos s využitím sítě Etherea. I když l2fees.info uvádí, že onchain swapy tokenů přes první vrstvu (L1) stojí $20,63, swapy pomocí Arbitrum budou stát $3,09 a swapy využívající Optimism budou stát $2,21.

Generální ředitel Polygonu vidí výhody

Generální ředitel Polygonu Mihailo Bjelic představil návrh Uniswapu 20. listopadu, když řekl, že „PoS Polygonu může přinést spoustu výhod“ pro DEX. Bjelic dále trval na tom, že „PoS Polygonu je testován v zátěži“ a „Polygon je v souladu s Ethereem a jeho hodnotami“. Když Bjelic zveřejnil návrh, jeden podporovatel napsal: „Rád bych viděl Uniswap v3 na blockchainu Polygonu. Poplatky za ETH nás všechny ničí. Polygon je v zátěži prověřené řešení, které může uživatele zachránit od pomalých transakcí a vysokých poplatků.“

Blockchain Polygonu byl integrován do řady platforem jako Curve, Aave a Opensea. Curve Finance však podporuje sedm různých blockchainů, mezi které patří také Avalanche, Fantom, Arbitrum, Harmony a Xdai.

Je zajímavé, že nedávná zpráva od Alchemy Labs zjistila, že do konce října bylo na Polygonu nasazeno téměř 3 000 dApps, což představuje obrovský nárůst z pouhých 30 v loňském roce.

Aby Polygon dále podpořil takovou vývojářskou aktivitu, spustil také investiční fond s pomocí Seven Seven Six v hodnotě $200 milionů. Fond se zaměří na vývoj Web3 v ekosystému Polygonu, zejména na projekty sociálních sítí založených na blockchainu a hraní her.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. ambcrypto.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.