Connect with us

Ethereum

Adopce DeFi půjde skrze CeFi – potřebná je průlomová „killer“ aplikace

Zveřejněno

defi
Zdroj: Unsplash.com

Zajímavým tématem největší kryptoměnové konference v kanadském Torontu s názvem Blockchain Futurist Conference bylo téma adopce DeFi protokolů a jejich spojitost s centralizovanějšími CeFi.

Panelové diskuse na téma DeFi se zúčastnili generální ředitel Aventus Ventures Kevin Hobbs, spoluzakladatelka a generální ředitelka FLUIDEFI Lisa Loudová, CEO Teller Finance Riyan Berkin a šéf pro sekci DeFi z Ripple Labs Boris Alergant.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Poslední jmenovaný zaujal během debaty nejzvučnějším konstatováním, že budoucnost decentralizovaných aplikací je závislá na potřebě jedné „killer app“, resp. „zabíjácké resp. průlomové aplikace“, která se stane hitem a podpoří novou vlnu všeobecné adopce DeFi.

Osvojení DeFi bude podle diskutujících pravděpodobně probíhat skrze CeFi, tedy centralizovaná řešení, která nabízejí zprostředkovaný přístup k DeFi službám. Pod tímto pojmem si můžete představit například burzu Binance a její CeFi, skrze které můžete využívat služeb, které přináší DeFi sektor jako jsou například staking.

CeFi je jednodušší na používání a takříkajíc slučuje více funkcí pod jednou střechou, zatímco v případě DeFi se musí uživatelé naučit pracovat s každým jedním protokolem zvlášť, což je pro mnohé náročné a zdlouhavé nemluvě o tom, že při nesprávném používání takových řešení nebo při výběru rizikového DeFi protokolu hrozí ztráty.

Účastníci panelu se proto obecně shodli, že centralizované finanční instituce v konečném důsledku posunou DeFi směrem k běžnému přijetí.

Boris Alergant z Ripple Labs k tomu doplnil: ,,Řekněte vaší mámě, jak má jít stakovat Aave nebo Ethereum… je to proces. Ona neví jak použít MetaMask, ale chce generovat tento výnos. Chce obchodovat, ale neví jak na to. Takže si myslím, že to půjde přes institucionální přijetí a instituce jsou těmi, které umožní těmto killer apps propojení se spotřebiteli a posunou DeFi na další úroveň.“

Na toto konstatování navázala CEO firmy FLUIDEFI Lisa Loudová, která poukázala, že ani při používání internetu nemusí lidé vědět, jak funguje TCP/IP a přesto se každý umí pohodlně připojit k internetu a aktivně jej používat.

,,V současné době, každý kdo používá DeFi protokoly, musí vědět jak na to, ale to není udržitelné. Je to špatný model pro přijetí,“ poukázala na to, že adopce DeFi může probíhat na pozadí celého řešení (na backendu), přičemž frontend (vstupní bránu) může zajistit právě CeFi.

Téma otevřel ve své predikci jak bude vypadat kryptotrh za 5 let i redaktor portálu Cointelegraph Igor Varnavsky. Jeho vize budoucí adopce kryptoměn spočívala ve vzniku tzv. kryptoměnových „super aplikací”, kterými mohou být i kryptoměnové peněženky (s privátními klíči), které umožní kromě samotné správy držených kryptoměn i jejich využití v rámci množství DeFi protokolů. Ty ovšem budou fungovat na pozadí celé aplikace, což znamená, že samotný uživatel se nemusí ani trápit tím, jak ve skutečnosti fungují.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.