Connect with us

Bitcoin

Adopce kryptoměn v roce 2019 stoupla, informuje Coin Metrics

Zveřejněno

Bitcoin adopcia
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nová studie analytické společnosti Coin Metrics uvádí, že rok 2019 byl pro kryptoměny rekordním, pokud jde o jejich adopci. Adresy se zůstatkem minimálně 10 dolarů se totiž zvýšily u většiny hlavních kryptoměn stejně jako jejich ceny, což naznačuje, že maloobchodní trh navzdory medvědí náladě loni prospíval.

Přestože Bitcoin ukončil rok 2019 v plusu více než 90% v porovnání s jeho hodnotou, na níž začínal v lednu 2019, mnozí krypto-investoři nepovažují uplynulých 12 měsíců za mimořádně úspěšných. Drtivá většina altcoinů totiž výrazně ztrácela v páru s BTC. Po roce 2017, který přinesl obrovské procentuální zhodnocení, tedy nastalo další vystřízlivění.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Klíčem k dalšímu růstu hodnoty celého trhu s kryptoměnami je jejich širší adopce. A ta v tomto směru dopadla pro rok 2019 podle CoinMetrics dobře. Stačí hledat klíčové znaky ve statistikách, které jsou k dispozici.

Kryptoměny prosperovaly ve čtyřech důležitých bodech – ocenění, používání a přijetí, ekonomika a bezpečnost. Zejména však v tom, že je používalo dosud nejvíce uživatelů.

CoinMetrics se nejprve zaměřil na sledování počtu aktivních adres v 18 nejvýkonnějších resp. nejhodnotnějších kryptoměnách na trhu. Zjistil, že počet unikátních adres narostl u většiny z nich. Vidět to můžete na následujícím obrázku, ze kterého vyplývá, že počet aktivních adres v roce 2019 stoupl u 14 z 18 sledovaných projektů. Výrazný pokles evidujeme jen u XRP (-49%), XLM (-66%) a ZEC (-50%).

Podle analýzy CoinMetrics je však ještě významnější statistikou počet adres se zůstatkem nejméně 10 dolarů. ,,10 dolarů je něco jako arbitrážní číslo. Představuje dostatečně malý zůstatek, který lze přičíst malému neinstitučnímu investorovi a zas dostatečné velký zůstatek na to, aby ho nebylo možné považovat za „prach“,“ vysvětlili autoři studie.

Nárůst počtu adres se se zůstatkem nejméně 10 dolarů je prý skvělým znamením, že adopce kryptoměn roste. Studie zjistila, že adres se zůstatkem alespoň 10 dolarů výrazně stouplo především u Bitcoinu (+ 44%) a Ethereum (+ 19%). Naopak výrazný pokles vidět u XRP (-16%) a ZEC (-12%). I na základě toho lze posoudit adopce jejichž kryptoměny rostou nejrychleji.

zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.