Connect with us

Kryptoměny

Adopce kryptoměn v Saúdské Arábii roste – většina investorů jsou nováčci

Zveřejněno

Saudská Arábia
Zdroj: unsplash.com

Kryptoměnová burza KuCoin realizovala průzkum, ze kterého vyplývá, že kryptoměny se mezi časem staly velmi populárním investičním aktivem v Saúdské Arábii.

Podle dat, která publikoval KuCoin, vlastní nebo vlastnili od května 2022 do dnešního dne kryptoměny nebo je obchodovalo v průběhu posledních 6 měsíců asi 3 miliony saúdských arabů, respektive kolem 14% dospělé populace této země ve věku od 18 do 60 let.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dalších 17% saúdských arabů mělo uvést, že se o kryptoměny zajímají a pravděpodobně do nich investují v příštích 6 měsících. Studie KuCoin také uvádí, ze stávajících kryptoinvestorů v tomto regionu až 49% zvažuje, že v následujících 6 měsících investuje do kryptoměn více zdrojů.

https://twitter.com/kucoincom/status/1547204202560008201

Klesající cena kryptoměn pochopitelně některé znepokojila. 11 procent uvedlo, že by raději nechali své kryptoměny v takovém stavu jako jsou a nechtějí do nich investovat víc. Z průzkumu také vyplývá, že méně solventní investoři byli ti, kteří kryptoměny během poklesu cen prodávali nejvýrazněji.

Investoři v Saúdské Arábii patří mezi nejméně zkušené – až 76% z nich má zkušenosti v této oblasti kratší než jeden rok. 49% dokonce přiznalo, že s nimi začali obchodovat v předchozích 6 měsících.

Pokud jde o demografii 63% investorů tvoří muži, přičemž mladí do 30 let tvoří minimálně třetinu „koláče“.

V Saúdské Arábii zatím neexistují žádné oficiální předpisy týkající se kryptoměn a jejich regulace, ale zdá se, že obecně země podporuje technologický pokrok a zatím neklade v jejich adopci výraznější překážky.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.