Connect with us

Bitcoin

Adopce kryptoměn v USA: Sympatický návrh zákona s malou šancí na úspěch?

Zveřejněno

USA
Zdroj: Unsplash.com

Tento týden jsme vás informovali o pozitivních zprávách v souvislosti s vyřešením nešťastné definice pojmu makléř v rozsáhlém americkém zákonu Infrastructure Bill, který by potenciálně mohl ohrozit celý kryptoměnový sektor v USA. Další pro-krypotměnové zprávy z USA následně přišly ze Sněmovny reprezentantů a ze státu Colorado.

Pokud jde o Sněmovnu reprezentantů, v ní kongresman Warren Davidson představil návrh zákona Keep Your Coins, který by měl chránit právo jednotlivců držet kryptoměny na svých vlastních soukromých kryptoměnových peněženkách.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Davidson představil tento návrh jen den poté, co kanadská vláda uplatnila tzv. Emergency Act (Mimořádný zákon), který jí dává pravomoc zmrazovat bankovní účty svých občanů a monitorovat velké finanční transakce včetně těch kryptoměnových a to vše bez soudního příkazu. Tento krok udělala s cílem omezit financování protestujících kamionistů (Freedom Convoy), kteří demonstrují proti přísným protipandemickým opatřením.

Senátor Davidson upozornil, že ačkoli svůj návrh zákona představil v příhodný den, ve skutečnosti na něm pracoval přes půl dekády. ,,Pracujeme na něm už od roku 2016. Je neuvěřitelné, že se Kongres v této věci nesjednotí, aby ukončil nespravedlivou, nemorální a protiústavní praxi napadení občanského majetku – a.k.a vládní krádeže,“ prohlásil.

Ze samotného vyjádření Davidsona vyplývá, že podpora pro jeho zákon je mezi vládnoucími demokraty velmi sporná. Ne všichni jsou totiž tak crypto-friendly, jako například senátorka Cynthia Lummisová, která už dlouhou dobu bojuje mezi zákonodárci za soukromí a svobodu jednotlivců, pokud jde o vlastnění kryptoměn.

Američané si neuvědomují potenciální rizika

Davidson doplnil, že by si přál, kdyby si Američané právo na vlastní finance chránili podobně jako kontroverzní druhý dodatek americké ústavy, který jim zajišťuje právo držet a nosit zbraně. Problém je zřejmě v tom, že běžní lidé si vůbec neuvědomují potenciální riziko, že jejich peníze mohou být kdykoli vládou zmraženy.

Pokud jde o kryptoměny, u nich se mohou objevit zákony, které by mohly od Američanů vyžadovat, aby držely kryptoměny jen u licencovaných provozovatelů a tedy přes třetí regulované strany. V takovém případě by to v praxi znamenalo, že by byly pod stejnou kontrolou jako současné finance, čímž by se víceméně vytratilo skutečné kouzlo decentralizovaných peněz. Davidsonův zákon je chce před takovou potenciální hrozbou předem ochránit.

Colorado chce přijímat kryptoměny, držet je však nebude

Mezitím, co Davidson představil svůj zákon ve Sněmovně reprezentantů, Jared Polis, který je guvernérem Colorada, oznámil, že coloradská vláda plánuje umožnit obyvatelům platit daně v kryptoměnách a to již v letošním létě.

Polis v rozhovoru pro CNBC poznamenal, že takové kryptoměny by následně stát Colorado konverzoval zpátky do fiatové měny skrz nejmenovaného zprostředkovatele. ,,Očekáváme, že do letošního léta – již brzy – přijmeme kryptoměny pro všechny naše daňové účely. Pak to plánujeme zavést v celé státní vládě, aby to mohlo být tak jednoduché, jako je vyřízení řidičského či mysliveckého průkazu.”

Zdroj:cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.