Connect with us

Bitcoin

Africká země vítá Bitcoin – půjde stejnou cestou jako El Salvador?

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Využívání kryptoměn po celém světě pomalu roste, avšak Afrika díky svým podmínkám a finanční situaci je region, kde jsou kryptoměny vítány nejvíce. Přidají se po vzoru El Salvadoru další země a uzákoní Bitcoin?

Zimbabwe vítá Bitcoin

Ministr financí Zimbabwe Mthuli Ncube byl nedávno v krypto centru DMCC v Dubaji, kde se inspiroval řešeními na snížení nákladů z remitencí. Ncube poznamenal:

„Navštívil jsem DMCC CRYPTO CENTER v Dubaji, které je fascinujícím inkubačním centrem pro kryptoměny a platební řešení. Přišlo na řešení, které by mohlo snížit poplatky za remitence.“

Podle Světové banky zimbabwská diaspora (pozn. Diaspora – původní skupina obyvatelstva, která emigrovala, ale má vazby na původní domovinu) vynakládá na poplatky za převody až 90 milionů dolarů. Nebylo to poprvé, co tento ministr financí podpořil kryptoměny. Před několika lety Ncube vyzval občany, aby investovali do porozumění objevujícím se inovacím, jako je například Bitcoin, a také řekl úřadům, aby napodobovaly země jako Švýcarsko, kde se kryptoměnami zabývají.

Problémy s inflací

Podle institutu CATO dosáhla jihoafrická země v roce 2007 inflace až 50% měsíčně. Vysoká míra inflace v Zimbabwe nadále přetrvává a kryptoměny představují perfektní prostředky na uchovávání hodnoty v zemích náchylných na vysokou inflaci. Přestože Zimbabwe zaznamenává rostoucí příliv krypto investorů, ne každý věřil, že kryptoměny jsou dobrý nápad.

Senátor JOPA Sayeyo na Twitteru uvedl, že když banky přestanou manipulovat s devizovým kurzem, možná pak může Reserve Bank of Zimbabwe zvážit přijetí kryptoměn. V opačném případě to povede k rozsáhlým problémům jejich domácí měny – Zimbabwský dolar.

El Salvador jako inspirace?

Pokud jde o placení remitencí, Zimbabwe se může inspirovat krajinou El Salvador. Nová zpráva od CNBC uvádí, že poskytovatelé peněžních služeb jako The Western Union Company (NSYE: WU) mohou nyní, když Salvador oficiálně přijal BTC, přijít až o 400 milionů dolarů ročně. Jen v roce 2020 dostal Salvador z remitencí 6 miliard dolarů, což představovalo více než 20% jeho hrubého domácího produktu. Značná část této částky směřovala i k zprostředkovatelům usnadňující tyto převody. Podle kanadského obyvatele Jaimeho Garcíi je při odeslání peněz domů do Salvadoru dokonce za jediný převod 100 dolarů poplatek za platbu 12,5%.

Přečtěte si zajímavé novinky

Transakční poplatky na síti ETH jsou obrovské – Jak fungují a kdy jsou nejnižší

Zájem o pasivní příjem kryptoměn stoupá – Lending platforma Celsius vzrostla o 1900%

Používáte Telegram? Dávejte si pozor na podvodníky – Poznáte je jednoduše

Chcete obchodovat, ale netroufáte si? Vyzkoušejte trading boty

Pokud si netroufáte obchodovat ručně, případně na to nemáte čas, řešením mohou být automatizovaní trading boti, kteří obchodují za vás podle vašich nastavení. Takoví roboti během tohoto roku vydělali každý měsíc desítky procent. Více informací, podrobný návod a statistiku naleznete níže v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

zdroj: AMB

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.