Connect with us

Bitcoin

Akcie těžařů BTC stouply za měsíc o 100% – zdravý signál trhu?

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Při pohledu na ceny akcií předních bitcoinových veřejně obchodovaných těžařů se zdá, že kryptotrh se dostal z nejhoršího ven.

Portál Cointelegraph upozornil, že čtyři přední bitcoinoví těžaři zaznamenali za posledních 30 dní přibližně 100procentní růst hodnoty jejich akcií. Nejvýrazněji – až o 124,12%, stouply akcie Marathon Digital Holdings, ale výrazný skok zaznamenaly i Core Scientific (+110,39%), Hut 8 (+98,95%) a Riot Blockhain (+96,69%).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tento růst lze připsat kombinaci dvou faktorů – samotnému posílení cen kryptoměn včetně BTC za poslední měsíc a relativně pozitivním earnings, které tyto společnosti zveřejnily v předchozích dnech.

Například Core Scientific během kvartálních výsledků zveřejněných ve čtvrtek 11. srpna oznámila, že dokázala díky zapojení nové infrastruktury zvýšit svou produkci BTC v porovnání s Q2 v roce 2021 o 1769% (od úvodu roku o 1601%), přičemž od 1. ledna vytěžila celkově již 6 567 BTC. Výnosy firmy za druhý kvartál stouply meziročně o 118% na 164 milionů dolarů, a to zejména díky nárůstu příjmů z digitální těžby a příjmů z poskytování hostingu. Core Scientific však prodávala značnou část BTC a aktuálně je drží 1959 BTC z důvodu dalších investic do těžební infrastruktury.

Podobná situace byla i u Hut 8 Mining Corp, který také zvýšil svoji produkci, konkrétně o 71% ve srovnání s předchozím rokem, což připisuje zejména zvýšení svého hashrate a zlepšení efektivnosti těžby. Meziroční tržby společnosti stouply o 30,7 %. Největší kanadský těžař BTC se také pochlubil tím, že vlastní již 7 406 BTC, přičemž své bitcoinové zvýšil v Q2 2022 o dalších 14,6 %. Také oznámil, že v Q2 vytěžil celkem 946 BTC.

Marathon Digital, který zveřejnil kvartální výsledky začátkem tohoto týdne, rovněž potvrdil zvýšenou meziroční produkci bitcoinů a oznámil, že ve druhém kvartálu se mu podařilo vytěžit 707 BTC navzdory náročnému „makroprostředí“ s 8% nárůstem produkce oproti Q2 v roce 2021. Ve srovnání s Q1 a 2 jeho produkce klesla o 44% z důvodu energetických problémů v Texasu, pro které musel na určitou dobu vypnout stroje. Celkově drží na rozvaze 10 055 BTC.

Přestože tyto informace mohly na investory zapůsobit, všechny firmy procházely náročným obdobím a zaznamenaly ztráty. Největší vliv na ně měl samotný pokles ceny BTC od ATH až o 70%, což některé z nich přimělo prodávat vytěžené bitcoiny a stejně tak sáhnout po rezervách – například jak jsme psali i nedávno Core Scientific aktuálně upřednostňuje před „HODL“ další investice do infrastruktury a tedy zapojování nových modernějších ASIC minerů s cílem navyšovat svůj podíl na celkovém hashrate BTC. Hut8 naopak v posledních týdnech spíše preferuje HODL strategii.

Hashrate Bitcoinu vypovídá o zdravém ekosystému BTC

Pokud jde o celkový hashrate, tedy celkovou výpočetní sílu vynaloženou na těžbu BTC, zdá se, že ten po výraznějším oslabení v předchozích týdnech z dosavadních historických maxim na úrovni 231 EH/s (v polovině června) na 189 EH/s (v druhé polovina) července) opět roste a aktuálně se podle portálu blockchain.com nachází někde kolem úrovně 207 EH/s. Tento údaj může rovněž naznačovat, že bitcoinová těžba je opět profitabilnější a že k těžbě se vracejí i menší těžaři, pro které při nižších cenách BTC a vyšších nákladech na energie mohla být v předchozích týdnech těžba nerentabilní.

Pro lepší ilustraci těžby BTC a její rostoucí křivky je nutno připomenout, že v květnu 2021 před zákazem těžby BTC v Číně bylo historické maximum hashrate na úrovni 178 EH/sa následně padlo na přibližně 85 EH/s, což znamená, že ačkoli je kryptotrh aktuálně v medvědí fázi, hashrate Bitcoinu je vyšší než jeho historické maximum v květnu 2021 před čínským zákazem.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.