Connect with us

Ethereum

Aktivita kryptoměnových vývojářů se v posledních 3 měsících výrazně snížila

Zveřejněno

programovanie
Zdroj: Unsplash.com

Probíhající medvědí trh ovlivnil také zájem vývojářů o segment spojený s kryptoměnami. Vyplývá to ze závěrů zprávy agregátora údajů Blockchain Artemis.

Společnost Blockchain Artemis uvedla, že v posledních třech měsících klesl počet týdně aktivních kryptoměnových vývojářů až o 26%. Pokud jde o čtyři přední smartchainy Ethereum, Polkadot, Solana a Cosmos, u nich byl zaznamenán ještě výraznější propad o 30,5 %, 43,6 %, 48,4 % respektive 48,9 %.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Naopak výrazný růst byl odsledován u Interplanetary File System (IPFC) a Internetu Computer (ICP), u kterých stoupla aktivita developerů o 206,6% resp. 21,7%.

,,Vývojáři blockchain jsou primárně zodpovědní za návrh architektury blockchainu, jeho údržbu, modernizaci infrastruktury a vytváření inteligentních smluv, které pohánějí decentralizované aplikace. Jejich aktivita se považuje za jednu z nejdůležitějších metrik pro úspěch dané smart kontrakt platformy, neboť platforma, které chybí vývojáři, bude mít s růstem pravděpodobně problém,” doplňuje k těmto datům Brayden Lindrea z Cointelegraph.

Zakladatelka Tascha Labs Tascha Che upozornila, že tato data není třeba přeceňovat, protože pokles způsobil do značné míry odliv tzv. „stavitelů turistů“ a že bearmarket naopak poskytuje skutečným developerům dostatek času na dokončení nejdůležitějších prací.

K tématu se následně vyjádřil i analytik Binance, který sice data od Artemis detailněji nekomentoval, ale zdůraznil, že při výběru projektů, na které investoři staví své peníze, bude sledování aktivity jejich vývojářů velmi „důležitou metrikou“.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.