Connect with us

Cardano

Aktivita na Cardano od začátku roku výrazně roste

Zveřejněno

Cardano graf
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Vývoj na kryptoměně Cardano dosahuje v posledních týdnech výrazného pokroku a pro developery a fanoušky tohoto projektu pozitivním signálem je i skutečnost, že vedle toho výrazně roste i aktivita uživatelů.

Z údajů, o kterých informovala společnost IntoTheBlock vyplývá, že 12. února 2020 dosáhlo Cardano nového rekordu s téměř 10 000 aktivními adresami (9960), což je nárůst o 319 procent ve srovnání s prvním dnem letošního roku, tedy v průběhu ani ne 50 dní.

Další zajímavý ukazatel je poměr aktivních adres na síti Cardano. Ten byl k 1. lednu 0,58%, ale 17. února dosáhl již 1,93%. Tento poměr vyjadřuje počet adres v síti, které provedli v daném dni alespoň jednu transakci.

V síti Cardano kromě toho stoupá i celkový počet transakcí. Za poslední týden šlo v průměru o 3610 transakcí denně, zatímco v úvodu roku 2020 byl průměr jen kolem 1000 transakcí.

Všechny tyto statistiky naznačují, že komunitní zájem o Cardano roste. K zvýšenému povědomí o této kryptoměně pomohlo především spuštění testnetu fáze Shelley, v jehož rámci se mohli uživatelé zapojit do stakingu. Očekává se, že v prvním nebo nejpozději druhém čtvrtletí bude spuštěna fáze Shelley i na Maine. V tomto roce, možná ještě v jeho první polovině, má být spuštěna i fáze Goguen, v jejímž rámci Cardano přinese dlouho očekávanou možnost vytváření smart kontraktů.

Tématu kryptoměny Cardano jsme se nedávno věnovali i v rozhovoru s Jaromírem Tesařem, který je oficiálním ambasadorem tohoto projektu pro Českou republiku. Chcete-li se o této kryptoměně dozvědět více, viz také úvodní video k tomuto tématu od známého českého YouTuber Kicoma.

ROZHOVOR: Jaromír Tesař: Cardano není akademický, ale komerční projekt

zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.