Connect with us

Cardano

Aktualizovaná peněženka posouvá Cardano blíže k decentralizovanému řízení

Zveřejněno

Daedalus Cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Peněženka pro kryptoměnu Cardano (ADA) s názvem Daedalus se dočkala nového update (3.3.0), který je označován za jeden z dosud nejvýznamnějších. Mimo jiné totiž podporuje nativní tokeny pro hadrfork Mary a také přibližuje blockchain Cardano decentralizovanějšímu řízení.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Peněženka Daedalus, na níž pracuje tým IOHK, přišla s dosud svým nejvýraznějším upgradem. Aktualizace ze dne 17. ledna připravila ekosystém pro blížící se hardfork Mary (zatím běží pouze na testy, mainnet bude už v únoru), který přinese na Cardano podporu pro nativní tokeny (v rámci testnetu vzniklo již přes 100 různých mincí).

Mezi další novinky patří možnost zobrazování převáděné hodnoty ve fiatové měně i kryptoměně pomocí dat od CoinGecko, či možnost importovat peněženku ze souboru secret.key z adresářů starších verzí Daedalus.

Krok směrem k decentralizovanému hlasování

Po boku podpory pro nativní tokeny se však jeví být jako nejdůležitější novinka podpora hlasování pro Project Catalyst Fund 3 a to přesto, že je ještě v „experimentální fázi“.

Project Catalyst je program, který by měl v budoucnu zajistit, aby všechny důležité rozhodnutí o daném ekosystému probíhaly decentralizovaně skrz celou komunitu, která bude hlasovat pomocí svých ADA mincí.

Nová verze peněženky tedy umožní uživatelům registrovat se a hlasovat za návrhy na přerozdělení financí Fund 3 pro zajímavé projekty, které chtějí budovat na Cardano ekosystému.

Kromě toho aktualizace podporuje metadata transakcí, tedy možnost, aby transakce Cardano ale i jiných nativních tokenů tohoto blockchainu mohly obsahovat další kontext pro transakce, což je funkce, která se může ukázat být časem jako velmi užitečná.

zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.