Connect with us

Bitcoin

Amazon by mohl začít přijímat kryptoměny jako formu platidla

Zveřejněno

Amazon
Pixabay.com

Společnost Amazon vzbudila pozornost fanoušků kryptoměn vytvořením nové pracování pozice vedoucího projektu týkajícího se kryptoměn a blockchain technologie.

Tato zpráva naznačuje, že Amazon by se mohl začít výrazněji zajímat o digitální aktiva, ačkoli není zcela jednoznačné, zda v plánu tohoto giganta je akceptace již existujících kryptoměn jako platidla nebo vytvoření vlastní kryptoměny na způsob projektu Diem, který buduje (byť s nemalými obtížemi) další americký gigant Facebook.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Portál decrypt, kterému se podařilo dopracovat ke stručnému vyjádření mluvčího Amazonu doplnil, že podle všeho firma, která učinila z Jeffa Bezose nejbohatšího člověka na světě, zvažuje spíše integraci plateb kryptoměnami v rámci své obrovské platební sítě.

,,Inspirovali jsme se inovacemi probíhajícími v prostoru kryptoměn a zkoumáme, jak by to mohlo na Amazonu vypadat. Věříme, že budoucnost bude postavena na nových technologiích, které umožní moderní, rychlé a levné platby a doufáme, že tuto budoucnost přineseme zákazníkům Amazon čím dříve,“ uvedl mluvčí největší online maloobchodní sítě na světě.

Přečtěte si také: Twitter by mohl integrovat Bitcoin do svých služeb, naznačil Jack Dorsey

Šéf nového oddělení Amazon zaměřeného na kryptoměny a blcokchain technologii by měl mít víceleté zkušenosti s digitálním měnami a také projekty centrálních bank (CBDC) v této oblasti. Vedle toho by měl rozumět distribuovanému účetnictví (Ledgerům), čili základním pilířům blockchain technologie. Z pracovní nabídky vyplývá, že součástí této pracovní pozice by mělo být vybudování zahajovací strategie vstupu Amazonu do světa kryptoměn a vybraný člověk by měl být zároveň zodpovědný za vybudování strategie investic Amazon do tohoto sektoru.

Tyto zprávy naznačují, že Amazon to myslí s kryptoměnami opravdu vážně, přestože zůstává předmětem spekulací, zda společnost vidí potenciál i v samotném Bitcoinu, nebo spíše v integraci užívání stablecoinů či kryptoměn centrálních bank (CBDC).

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.