Connect with us

Bitcoin

AMC Entertainment odhaluje plány na přijímání plateb Bitcoinem do konce roku 2021

Zveřejněno

Kino
Pixabay.com

AMC Entertainment oznámila, že bude přijímat platby Bitcoinem do konce roku 2021. Bude možné zakoupit lístky do kina, když budou zakoupeny online v kterémkoli z jejich kin.

AMC i Bitcoin jsou spekulativní

Adam Aron, předseda představenstva a generální ředitel společnosti AMC Entertainment, odhalil novinky během zprávy o výnosech za druhé čtvrtletí. Společnost v současné době provozuje největší řetězec kin v USA. Povolením plateb Bitcoinem tak zvyšuje počet možností využití Bitcoinu lidem, kteří ho vlastní.

Tento krok představuje sloučení dvou extrémně spekulativních aktiv – divoké volatility Bitcoinu a AMC, která se stala hvězdou memů o akciích, kterou upřednostňují retailový obchodníci na nechvalně proslulém fóru Redditu WallStreetBets.

Akcie přesto letos dosáhly velkého růstu kolem 1 500 %, protože skupině retailových obchodníků koordinujících investiční cíle na platformách sociálních médií se podařilo dosáhnout výrazného short squeezu akcií společnosti. Filmové kinosály byly typickým cílem shortů mezi hedge fondy a dalšími účastníky na trzích.

Dobré znamení pro adopci Bitcoinu

Ředitel AMC uvedl, že hned zpočátku zkoumají další způsoby, jak se AMC může pustit do světa kryptoměn. V tuto chvíli stále není jasné, jakou technologii AMC hodlá použít pro platby v Bitcoinu.

Přijetí je však zásadním krokem pro společnost, která v současné době vlastní 593 kinosálů v USA a 335 dalších v zahraničí. Jakmile bude integrace dokončena, společnost začne přijímat Bitcoin nejen v USA, ale i v ostatních sálech po celém světě.

Spolu s přijímáním plateb v BTC oznámila AMC také plány na otevření více než tuctu poboček v USA, Evropě a na Blízkém východě během tohoto roku.

Kromě toho Aron uvedl, že AMC plánuje do konce roku začít přijímat platby přes Apple Pay a Google Pay.

Zotavení se ze ztrát

AMC zaznamenalo mezi březnem a červnem ztrátu 344 milionů dolarů, což je lepší než 440 milionů dolarů, které během druhého čtvrtletí odborníci z Wall Street očekávali.

Výsledky AMC za 2. čtvrtletí vykázaly ve srovnání s loňským rokem významná zlepšení, přičemž tržby vykázaly $444 milionů ve srovnání s $18,9 miliony ve 2. čtvrtletí 2020. Čisté ztráty se také meziročně snížily z $561 milionů nebo $5,38 za akcii na $349 milionů nebo $0,71 za akcii.

Impozantní výsledky AMC za 2. čtvrtletí přicházejí pouhý rok poté, co se zdálo, že je firma předurčena k bankrotu, přičemž provozovatel kin byl nucen uzavírat podniky, kvůli šířící se globální pandemie koronaviru.

Firma za posledních 18 měsíců zažila těžké časy, jako všechna ostatní kina. Zásah byl hlavně kvůli epidemii, ale také rozvoji streamovacích služeb a filmovým fanouškům, kteří ve velké míře i nadále nenavštěvují kinosály.

Světlo na konci tunelu

Aron v pondělí uvedl, že AMC se ještě nevzpamatovalo ze všech důsledků pandemie, ale vidí světlo na konci tunelu a naplňující zadostiučinění, až se tam společnost propracuje. Dále dodal:

„Cesta AMC touto pandemií není u konce a my jsme ještě nevyšli z lesa. Ačkoli však neexistují žádné záruky toho, co přinese budoucnost ve světě stále ovlivněném infekcí, lze se dívat dopředu a představit si šťastný hollywoodský konec tohoto příběhu. Rádi bychom si mysleli, že jednoho dne, až bude o AMC a COVIDu natočen film, bude jeho název znít jako jedno přesvědčivé slovo, „Obnova.“ Ale to ukáže až čas.“

Ředitel společnosti také překvapivě prohlásil, že se poprvé o kryptoaktivech dozvěděl poté, co byl 6. května zvolen do správní rady společnosti Centricus Acquisition – týden před tím, než Centricus získal technologickou blockchainovou firmu Arqit.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. cryptodaily.co.uk, 3. foxbusiness.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne