Connect with us

Bitcoin

Americký těžař BTC musel prodat 75% bitcoinů – hashrate však chce nadále navyšovat

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Americká bitcoinová těžební společnost Core Scientific oznámila, že na konci druhého kvartálu 2021 vlastnila 1959 BTC, což je o 75% méně bitcoinů, než měla na rozvaze k 31. květnu 2022.

Core Scientific jako veřejně obchodovaná společnost musela zveřejnit tyto informace na základě platných regulačních pravidel Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Firma sídlící v texaském Austinu v USA podle podání na SEC prodala v červnu více než 7000 BTC, aby zaplatila za servery, zvýšila svou datovou kapacitu a vyrovnala své podlužnosti.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V úterním oznámení společnost konstatovala, že v červnu prodala BTC za 167 milionů dolarů při průměrné ceně 23 000 USD – šlo přesně o 7 202 BTC. Po prodeji jí zůstalo 1595 BTC – zhruba 21% její držby a 132 milionů dolarů v hotovosti, což je více než 75% pokles oproti bilanci k 31. květnu, kdy měla 8058 BTC.

Výnosy z prodeje bitcoinů použila na zaplacení za ASIC minery, splátky dluhů a investice do dodatečné kapacity datového centra. Z toho vyplývá, že finance byly použity na další budování infrastruktury, tedy že společnost zatím z dlouhodobého hlediska svou bitcoinovou strategii nemění. Core Scientific má podle svého CEO Mikea Levitta v plánu do konce roku zvýšit svůj těžební kapacitu na 30 exahashů za vteřinu, což znamená, že zájem o těžbu dalších bitcoinů je u ní nadále markantní.

,,Náš průmysl snáší obrovský stres, protože kapitálové trhy se oslabily, úrokové sazby rostou a ekonomika se vyrovnává s historickou inflací,“ řekl po oznámení. ,,Naše firma v minulosti taková období úspěšně zvládla a jsme si jisti, že dokážeme zvládnout i současné turbulence na trhu.“

Skutečnost, že Core Scientific prodávala ve druhém kvartálu 2022 vytěžené bitcoiny není překvapující. Onchain data již déle naznačovala, že těžaři bitcoinu se v tomto období držených BTC zbavovali, aby dokázali dále financovat svou činnost. Bitfarms, kanadský těžař, například v červnu prodal 3000 BTC za 62 milionů dolarů, což bylo zhruba 47% jeho držených bitcoinů, což také vysvětlil tím, že tyto finance použil na zlepšení likvidity a splacení dluhů. Hashrate Bitcoinu, tedy celková výpočetní síla vynaložená na těžbu, je však stále blízko historických maxim.

Earnings Core Scientific, tedy zveřejnění hospodářských výsledků firmy, je naplánováno na 11. srpna. Akcie společnosti však včera po oznámení těchto zpráv stouply o 13% (za posledních 6 měsíců jsou však v mínusu stále až 83%).

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.