Connect with us

Kryptoměny

Američtí zákonodárci kvůli Libře navštívili Švýcarsko

Zveřejněno

libra-sudca
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Mnozí zákonodárci Spojených států amerických navštívili v průběhu minulého týdne Švýcarsko, aby zjistili podrobnosti o tom, jak bude v této zemi regulována připravována kryptoměna Facebooku Libra.

Podle oficiálního prohlášení zástupkyně skupiny Maxine Watersové se členové Výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů USA se setkali s více švýcarskými regulačními agenturami a zákonodárci včetně Státního sekretariátu pro mezinárodní finanční záležitosti, Federálního komisaře pro ochranu údajů a informací a také se zástupci Úřadu pro dohled nad finančním trhem.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Cílem návštěvy bylo objasnit podmínky, za jakých švýcarské orgány regulují Libru a dozvědět se více o aktuálním stavu a rozsahu tohoto projektu. Pracovní cesta však americké regulátory zcela nepřesvědčila.

,,I když si vážím času, který nám věnovali, mé obavy přetrvávají, pokud jde o způsoby, jak velká technologická společnost může vytvořit soukromě kontrolovanou alternativní globální měnu,“ uvedla Watersová.

Facebook si zvolil Švýcarsko za sídlo Libry z důvodu, že nabízí dobré regulační podmínky pro rozběhnutí celého projektu. Američtí zákonodárci jsou však přesvědčeni, že cílem Facebooku je předejít právní kontrole v rámci regulační arbitráže.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.