Connect with us

Analýzy

Analýza (1.2.): Bitcoin, Ethereum, SP500 a sentiment na trzích

Zveřejněno

Analýza BTC
Zdroj: Canva.com

Dnešní analýzu Bitcoinu, Etherea a SP500 přináší Petr Plecháč – analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Sentiment na trzích

Sentiment je to správné slovo, které vystihuje, co momentálně hýbe všemi trhy napříč. Po několikatýdenním propadu cen akcií a kryptoměn se trhy ustálily, přičemž investoři věští potenciální obrat. Z technického hlediska nelze o návratu do uptrendu hovořit, a stále ve vzduchu visí otazník, zda by případný růst aktiv neznamenal pouze tzv. odraz mrtvé kočky.

Největším tématem mezi investory je i nadále inflace, kterou na chvíli přehlušilo geopolitické napětí ve světě. Debata ohledně potenciální invaze ruských vojsk na Ukrajinu neutichá, přičemž se do sporu zapojuje také Čína. Ta zároveň opět vyceňuje zuby na Taiwan, zatímco v Iráku opět létají rakety.

Téma koronaviru covid-19 je znovu v ústraní. Týdenní počet nově nakažených ve světě se snižuje a jednotlivé země spíše rozvolňují. Strach do trhů by mohla vnést zřejmě jen nová varianta viru nebo lockdowny v Číně po ZOH.

Velmi sledovaným fundamentem bylo v posledním týdnu zasedání Fedu a meetong FOMC. Dozvěděli jsme se, že Fed plánuje v roce 2022 zvýšit sazby až 4krát (poprvé v březnu), přičemž brzy po zvýšení sazeb začne rozpouštět svou 9bilionovou (USD) rozvahu.

Z krypto-světa přicházejí vesměs pozitivní zprávy, ale sentiment zůstává i nadále pesimistický, a to i s ohledem na negativní náladu na akciovém trhu. Podle teorie Wyckoff bychom na Bitcoinu měli být již brzy svědky stanovení cenového dna, od kterého se opět podíváme k ATH.

Veškeré zprávy, fundamenty a sentiment spolu s technickou analýzou vybraných kryptoměn najdete v týdenním videokomentáři.

Videokomentář

Analýza Bitcoinu

Bitcoin v posledním obchodním týdnu sice nevytvořil nové cenové low, ale ani pohyb do strany není v této fázi ničím pozitivním. Na grafu BTC/USD je patrná tvorba nižších swing high a swing low, která nás jasně upozorňuje na přítomnost lokálního downtrendu, v kterém je větší pravděpodobnost na pokračování trhu dolů.

Základní support a resistance jsou vyznačeny v grafu, přičemž detailněji Bitcoin rozebírám ve videu výše.

Analýza Etherea

Altcoin Ethereum se nikterak nevymyká a jeho pohyby připomínají ty na Bitcoinu. Z technického hlediska trh reagoval nákupním výběžkem těsně před psychologickou hranicí a kulatým číslem 2 000 USD, stejně tak ale při pokusu o růst došlo k tvorbě prodejního knotu. Trhu se v současné chvíli líbí v oblasti mezi 2 200-2 600 USD, a o obratu trhu zpět do upterndu bude možné hovořit až po překonání 3 000 USD.

Analýza SP500

Americký akciový index SP500 prorazil spodní rostoucí trendline a od svého ATH se pohyboval cca o 10 % níž. Tyto hodnoty byly bezesporu velmi lákavé pro mnohé investory a spekulanty, přece jen takové slevy se v posledních dvou letech příliš neobjevovaly. Trh kumuluje v oblasti předchozího chopu, a není jasné, na jakou stranu se rozhodne breaknout.

 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Petr Plecháč je analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz. Na trzích se pohybuje 10 let a zaměřuje se na forex, komodity, akcie a kryptoměny. Pro analýzu trhů využívá především Price Action, Market Profile a COT, s celkovým náhledem na tržní sentiment.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.