Connect with us

Analýzy

Analýza (11.1.): Bitcoin, Ethereum, SP500 a sentiment na trzích

Zveřejněno

analyza btc
Zdroj: canva.com

Dnešní analýzu Bitcoinu, Etherea a SP500 přináší Petr Plecháč – analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Sentiment na trzích

Vstup do nového roku nebyl úplně podle představ akciových ani kryptoměnových investorů a obchodníků.

Poslední obchodní týden se nesl ve znamení zpráv ohledně šíření omikronu po celém světě, což vede k rekordnímu nárůstu nově nakažených, dokonce i ve Spojených státech. Růst nakažených hlásí také Čína, která je známá pro své agresivní reakce na šíření koronaviru. V Číně se dostávají milionová města a provincie do lockdownu, což vede k dalším tlakům na dodavatelské řetězce, ceny přepravy zboží a výrobu čipů.

Akcioví investoři se proto stahují z vysoce rizikových aktiv (NASDAQ) a vstupují do tzv. value stock. Zde můžeme hledat příčinu také v růstu výnosů na amerických vládních dluhopisech, které dostávají pod tlak technologické akcie, zlato a nepřímo také Bitcoin.

Investoři znervózněli nejen kvůli pandemii, ale za korekcí na trzích stálo také zveřejnění zprávy z posledního zasedání Fedu. Ze zprávy jasně vyplynulo, že je Fed ochoten sáhnout po zvýšení sazeb po skončení taperingu (březen), přičemž lze očekávat, že rychleji než očekávaným tempem hodlá rozpouštět své 9bilionové rozvahy.

Významným tématem tohoto týdne budou data inflace ze Spojených států a Číny, stejně jako diskuze mezi USA a Ruskem ohledně napjatých geopolitických vztahů (Rusko vs. Ukrajina).

Zprávy z krypto-světa byly zastíněny událostmi ve světě, nicméně i tak nás nenechalo chladným oznámení společnosti PayPal, která zvažuje vlastní stablecoin.

Veškeré zprávy, fundamenty a sentiment spolu s technickou analýzou vybraných kryptoměn najdete v týdenním videokomentáři.

Videokomentář

 

Analýza Bitcoinu

Bitcoin od svého ATH již dva měsíce neustále oslabuje, což se promítá do zhoršené nálady napříč celým krypto-světem. Trh se dostal až na horní hranu spodní oblasti hodnoty (HVN), která představuje poslední supportní oblast, dělící Bitcoin od volné cesty až k 30 000 USD.

Zásadní support a resistance jsou zobrazeny v grafu, přičemž optimismus může na trhy přijít až po překonání odporu na ceně 46 000 USD.

 

Analýza Etherea

Největší altcoin Ethereum ze posunul z horní oblasti hodnoty (3 800-4 300 USD) do střední (3 000-3 500 USD), přičemž i v rámci ní již testuje support, dělící jej od zóny Low Volume Node, tedy zóny bez zájmu účastníků trhu.

I nadále se na tomto grafu vyplatí sledovat klesající trendline, přičemž pro platný býčí scénář nechceme být svědky usazení trhu pod 2 700 USD.

Analýza SP500

Americký akciový index SP500 se dle technické analýzy nachází v rámci rostoucího trendového kanálu, v rámci kterého reaguje na horní i spodní trendline. Trh po delší době prorazil supportní oblast (4 700b.), přičemž bude nanejvýš zajímavé sledovat, zda nedojde k reakci na danou úroveň jako na resistance.

 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Petr Plecháč je analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz. Na trzích se pohybuje 10 let a zaměřuje se na forex, komodity, akcie a kryptoměny. Pro analýzu trhů využívá především Price Action, Market Profile a COT, s celkovým náhledem na tržní sentiment.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.