Connect with us

Analýzy

Analýza (12.10.): Bitcoin, Ethereum, dolar a sentiment na trzích

Zveřejněno

Analýza BTC
Zdroj: TradingView

Dnešní analýzu Bitcoinu, Etherea a dolar přináší Petr Plecháč – analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Sentiment na trzích

Nervozita na trzích zůstává, ale investoři dávají jasně najevo, že v případě cenového propadu mají dost kapitálu na to, aby si opět nakoupili. Bavíme se přitom nejen o akciích, ale také o kryptoměnách či energiích.

Jedno z největších témat posledního týdne bylo bezesporu navýšení dluhového stropu ve Spojených státech. Republikáni s demokraty se na poslední chvíli dohodli na dočasném navýšení stropu o 480 miliard USD, což pomůže vládám financovat projekty cca do 3. prosince. Do té doby bude zapotřebí vyjednat dlouhodobější stanovisko, protože už nyní zní z tábora republikánů jasný vzkaz, že příště už demokraty nepodpoří.

S tištěním levných peněz bezesporu souvisí také velké téma tohoto týdne, a sice nová data inflace ze Spojených států, která do trhů přijdou ve středu a čtvrtek odpoledne. Překvapivě vysoká data budou jasným signálem pro Fed, aby s taperingem neotálel a možná se začal připravovat na dřívější zvýšení úrokových sazeb, po kterých už sáhla např. Česká národní banka.

Dobrý sentiment na trzích podporují zprávy z vlákna koronaviru covid-19. Čísla nově nakažených týden co týden klesají a na novou pandemickou vlnu to prozatím nevypadá.

Nejen investory, ale i obyčejné lidi nadále trápí pohled na cenový graf vývoje ceny energií (ropy, plynu, elektřiny aj.). Státy volají po zrušení tzv. green deal, přičemž zimní období už klepe na dveře.

Pomalu nám také startuje nová výsledková sezóna Earnings, v které budou reportovat své kvartální výsledky největší společnosti na světě. Investory budou zajímat nejen výsledky tržeb a zisků, ale také výhledy, které jsou čím dál víc nejasné i kvůli rostoucí inflaci a růstu cen energií.

Z kryptosvěta se na nás i nadále valí pozitivní zprávy, a zřejmě i z toho důvodu jsme svědky tvorby vyšších lokálních cenových maxim. Kryptonadšenci sledují blížící se datum schválení či neschválení Bitcoin ETF, mezitím hodleři hodlují, Čína zakazuje a poptávka roste.

Veškeré zprávy, fundamenty a sentiment spolu s technickou analýzou vybraných kryptoměn najdete v týdenním videokomentáři.

Videokomentář pro aktuální týden

Analýza Bitcoinu

Bitcoinu se podařilo překonat oblast LVN za nízkého objemu obchodů a usídlit se v oblasti High Volume Node, těsně pod svým historickým cenovým maximem. Trh se postupně probojoval do předchozí oblasti hodnoty, kde lze v současné době očekávat konsolidaci. Objem obchodů prozatím neroste, přičemž tento ukazatel bude důležitý především až v případě breaku ATH.

Analýza Etherea

Altcoin Ethereum se drží v oblasti HVN mezi 3 200-3 600 USD. Trh má momentálně problém překonat oblast sníženého zájmu obchodníků na ceně 3 650 USD, kde vytváří řadu prodejních výběžků. Zavření trhu nad touto oblastí by byl jasným nákupním signálem.

Analýza USD

Index amerického dolaru posiluje již šestý týden v řadě, a na první pohled se zdá, že investoři opět vnímají rizika na trzích. Dolar zpevňuje také díky rostoucím výnosům na amerických vládních dluhopisech, a zdá se, že investoři čím dál víc vnímají hrozbu vyšší a déletrvající inflace ve Spojených státech.

Z technického hlediska se trh nachází na horní hraně předchozí oblasti hodnoty, jejíž break by mohl přinést nervozitu na riziková aktiva.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Petr Plecháč je analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz. Na trzích se pohybuje 10 let a zaměřuje se na forex, komodity, akcie a kryptoměny. Pro analýzu trhů využívá především Price Action, Market Profile a COT, s celkovým náhledem na tržní sentiment.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.