Connect with us

Analýzy

Analýza (19.10.): Bitcoin, Ethereum, SP500 a sentiment na trzích

Zveřejněno

Analýza BTC
Zdroj: TradingView.com

Dnešní analýzu Bitcoinu, Etherea a SP500 přináší Petr Plecháč – analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Sentiment na trzích

Při pohledu na finanční trhy bychom si zřejmě pomysleli, že je vše negativní zažehnáno a v cestě nahoru nic nebrání akciím ani kryptoměnám. Opravdu je tomu tak?

Dle posledních dat inflace ze Spojených států jasně vidíme, že se nejedná o slibovaný dočasný problém, ale o dlouhodobou komplikaci recoveru světové ekonomiky. Když k vyšší a déletrvající inflaci přičteme vyšší nezaměstnanost a stagnaci ekonomiky, dostaneme pojem „Stagflace„, která je v současné době jedním z nejvyhledávanějších pojmů vůbec.

Špatná data přichází také z Číny (nižší růst HDP, slabší industriální produkce a vyšší inflace), ale i z eurozóny. Členové FOMC náhle obrací a rádi by zatáhli za ruční brzdu v podobě taperingu co nejdříve. K snížení nákupů dluhopisů a dalších aktiv Fedem může dojít již za měsíc.

Energetická krize, rekordní ceny uhlí, elektřiny, plynu či ropy, ale i zinku a bavlny, to vše se projeví na rodinném rozpočtu. Čínský realitní sektor se zřejmě nevyhne ochlazení, přičemž by bylo bláhové myslet si, že se zpomalení růstu Číny nijak nedotkne také západního světa.

Naštěstí v USA začala sezóna Earnings, kterou tradičně odstartovaly US banky. Výsledky společností jsou velmi dobré a podporují býčí sentiment na akciovém trhu. RISK-ON vlna se projevuje také na dalších rizikových aktivech a měnách, jako je Bitcoin či australský dolar.

Celý kryptosvět oslavuje schválení prvního Bitcoin ETF, i když jen futures, a cena nejslavnější digitální měny Bitcoinu roste. Není to ale pouze o americkém ETF, kryptonadšence potěšil i ruský prezident Putin, podle kterého mají kryptoměny právo na existenci a mohou být využívány jako platební prostředek.

Koho by pak zajímalo, co si o BTC myslí CEO největší americké banky JPMorgan Chase nebo taková Čína 🙂

Veškeré zprávy, fundamenty a sentiment spolu s technickou analýzou vybraných kryptoměn najdete v týdenním videokomentáři.

Videokomentář pro aktuální týden

Analýza Bitcoinu

Tržní kapitalizace Bitcoinu přesáhla hodnotu 1,1 bilionu amerických dolarů, a v současné době se pohybuje těsně pod svým historickým maximem. Při pohledu na daily graf má za sebou Bitcoin poměrně značný nárůst, a tak bychom se neměli příliš divit, pokud by nyní došlo k ustálení pohybu a krátké konsolidaci.

Zásadní support je na ceně kolem 52 000 USD, pod který by se již Bitcoin neměl dostat. Bavíme se zde ovšem o instrumentu, který si čas od času dělá co chce, a v případě prudkého pohybu trhu proti technickému levelu je zapotřebí být velmi opatrný. Lokální podpora se nachází na 58 000 USD.

Analýza Etherea

Ethereum, podobně jako další altcoiny již delší dobu konsoliduje a mnozí by mohli očekávat, že příchod altseason se blíží. V případě, že bychom byli svědky konsolidace Bitcoinu a pohybu ceny do strany, ať už ve formě triangle nebo kanálu, byl by nárůst ceny altcoinů velmi žádaný. Ethereum má před sebou zásadní resistanci v podobě 4 000 USD, nad kterou v zásadě nenajdeme žádný odpor, neboť zde trh v minulosti strávil jen několik dní.

Analýza SP500

Akciový index SP500 je díky dobré náladě investorů na rizikových aktivech blízko ATH, a po delší době můžeme být opět svědky nadpisů analytických článků, které budou hlásat historické hodnoty na Bitcoinu i indexu SP500 současně.

Z technického hlediska jsme svědky tvorby obratové formace Hlava a ramena na zásadní rostoucí trendline, od které se trh odrazil až k lokální swing high a poslední silnější resistanci.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Petr Plecháč je analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz. Na trzích se pohybuje 10 let a zaměřuje se na forex, komodity, akcie a kryptoměny. Pro analýzu trhů využívá především Price Action, Market Profile a COT, s celkovým náhledem na tržní sentiment.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.