Connect with us

Analýzy

Analýza (2.3.): Bitcoin, Ethereum, Litecoin, dolar a sentiment na trzích

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dnešní analýzu Bitcoinu, Etherea, Litecoinu a dolaru přináší Petr Plecháč – analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Sentiment na trzích

Akciové, komoditní i krypto trhy prochází od minulého týdne korekcí v nastolených dlouhodobých trendech. Akciové trhy od jara 2020 bez větších přestávek rostou díky zásahu Fedu a změně pravidel hry pumpování levného dolaru do ekonomiky (na trhy) bez náznaku přestávky. S tímto sentimentem (a levným dolarem) se svezly také komodity, u nichž se nyní bavíme o komoditním supercyklu a pravděpodobném mnohaletém růstovém trendu. Jarní raketový start na Bitcoinu a ostatních altcoinech ani nemusím zmiňovat 🙂

Náladu investorů napříč všemi aktivy ovlivnily v posledním týdnu zprávy o růstu výnosů na amerických vládních dluhopisech a růst očekávané inflace. Na jednu stranu tento fundament značí blížíce se recover ve Spojených státech, ale na druhou stranu je zde reálná hrozba přehodnocení valuace mnoha, především technologických společností. Nervozita na akciových trzích se přelila do amerického dolaru, který v posledních dnech posiluje vůči ostatním měnám, a mnohé komodity v návaznosti na to oslabují (zlato, ropa ad.).

Z kryptosvěta stojí za zmínku blížíce se IPO Coinbase. Společnost zveřejnila první tvrdá data ohledně svého hospodaření a byznys modelu. Příjem společnosti je z 96 % na transakčních poplatcích, a momentálně disponuje 43 miliony uživatelů. Vyplatí se investovat do společnosti Coinbase? Pokud nechcete z jakéhokoliv důvodu investovat přímo do Bitcoinu, pak zřejmě ano, ale jinak příliš mnoho důvodů mít nebudete.

Elon Musk si opět neodpustil sérii tweetů k jeho oblíbenému (snad jen ze srandy) Dogecoinu, ale SEC už se to přestává líbit. Další Bitcoiny nakoupila jak MicroStrategy, tak i Square, a kryptoměny jako určitou formu diverzifikace podpořil JPMorgen.

Zásadním tématem na globálních trzích je již zmíněný růst výnosů na US bondech, ale zapomínat bychom neměli ani na pandemii koronaviru, čínsko-americké vztahy nebo vyhrocený sentiment na mnoha frontách (opce, retail, GDP ad.).

Aktuální sentiment, fundamenty a zprávy z burzovního světa rozebírám dopodrobna v týdenním videokomentáři.

Videokomentář pro aktuální týden

 

Analýza Bitcoinu

Korekce na kryptoměnách přišla v ten samý moment, kdy jsme byli svědky nervozity na širokém trhu, především pak na akciových indexech, VIXu a dolaru. Nelze si nevšimnout určité provázanosti, alespoň krátkodobé, mezi akciemi a kryptoměnami. Pakliže je na trzích nálada, kterou bychom nazvali jako RISK-ON, bude se dařit Bitcoinu i indexu SP500. Ale co v případě paniky na trzích a výprodejů na akciích? Bitcoin zřejmě ještě není tak daleko, aby se v tomto období stal bezpečným přístavem, ostatně i při posledním velkém výprodeji v březnu 2020 pořádně oslabil, a spolu s ním také zlato, aktivum, které v období krize zpevňuje.

Jestliže hovoříme o bublině na akciovém trhu, měli bychom si tak velmi rychle uvědomit, že případná korekce by se projevila také na nejznámější kryptoměně – Bitcoinu. Ten již po několikáté reaguje na silnou supportní úroveň 44 000 USD a snaží se vymanit z klesajícího klínu. Trh proráží resistence a konsoliduje v předchozích oblastech hodnoty. Návrat k 44 000 USD už by pro Bitcoin mohl být fatální a propad k 40 000 USD velmi pravděpodobný. Fundamenty stále hrají do karet nynějšímu bull marketu, takže v případě dalších propadů ceny, lze očekávat také zvýšenou nákupní aktivitu velkých společností.

 

Analýza Etherea

Altcoin Ethereum opět prokázal, že bez dobré nálady a růstu ceny Bitcoinu sám neporoste a při korekci odepíše ještě více, než hodnotnější Bitcoin. Ethereum oslabilo ze svého ATH o 36 % a svůj pokles zastavilo na supportu 1 300 USD, kde se nachází začátek iniciačního pohybu a LVN z Volume Profile. V této fázi bude důležité sledovat reakce na supporty a resistence, především pak jejich breaky a chování trhu z druhé strany. Tedy… vytvoří trh z překonané resistence support?

Analýza Litecoinu

Také Litecoin oslabil ze svého ATH o více než 37 % a momentálně spoléhá především na Bitcoin a růst jeho ceny, který by obecně zlepšil náladu na kryptoměnách. Litecoin se drží nad silným supportem 160 USD, který je tvořen Value Area High předchozí oblasti hodnoty. Break této úrovně by znamenal potenciál pro následnou konsolidaci Litecoinu v cenové oblasti mezi 122 – 155 USD.

Analýza dolaru

Index amerického dolaru (USD) se pokouší zvrátit dopad posledních zpráv ohledně brzkého schválení dalšího stimulačního balíčku ve Spojených státech a nejvíc mu v tom pomáhá již zmíněný růst výnosu na US bondech. Z technického hlediska jsme byli svědky falešného průrazu formace Hlava a ramena a následné propadání trhu dolů. Tento stav jsme viděli v posledních 9 měsících již několikrát a vždy znamenal pokračování trhu směrem dolů. Sázky na pokles dolaru jsou od velkých spekulantů stále značné, ale v případě zvýšené nervozity na trzích bude hrát dolar opět roli bezpečného přístavu.

Pro růst ceny Bitcoinu je z krátkodobého hlediska dobrá RISK-ON nálada, tedy žádné výrazné posilování dolaru.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Petr Plecháč je analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz. Na trzích se pohybuje 10 let a zaměřuje se na forex, komodity, akcie a kryptoměny. Pro analýzu trhů využívá především Price Action, Market Profile a COT, s celkovým náhledem na tržní sentiment.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.