Connect with us

Analýzy

Analýza (21.9.): Bitcoin, Ethereum, SP500 a sentiment na trzích

Zveřejněno

analýza BTC
Zdroj: TradingView.com

Dnešní analýzu Bitcoinu, Etherea a SP500 přináší Petr Plecháč – analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Sentiment na trzích

Napříč všemi trhy lze cítit nervozitu, přičemž zůstává otázka, zda se tato opět vytratí nebo se skutečně jedná o dlouho očekávaný příchod ochlazení sentimentu.

Akciové trhy po delší době ztrácí od ATH přes 3 % a stahují s sebou i další riziková aktiva, kryptoměny nevyjímaje. Jedním z největších témat současnosti je kauza kolem největšího čínského developera Evergrande, který dluží přes 300 miliard dolarů a je krůček od krachu. Situace se přirovnává k pádu Lehman Brothers, po kterém následovala krize 2008, ovšem tehdy se jednalo „pouze“ o 60miliardový dluh.

Postaví se za Evergrande Čína, znárodní společnost a pomůže lidem získat své peníze a domy? Nebo nechá tuto realitní bublinu splasknout? Otázkou je, jak by se v takovém případě zachovaly banky a retail. Opravdu jsme na pokraji nové finanční krize, která tentokrát přijde z Číny?

Minimálně část investorů nynější situace zneklidňuje a na trzích je tím pádem zvýšená volatilita.

Druhým velkým tématem je nezastavitelný růst cen energií, a to jak v Americe, Asii, tak i v Evropě. Ceny plynu i elektřiny trhají rekordy a topná sezóna je teprve před námi. Ve Velké Británii reálně hrozí blackout, to vše kvůli nadměrnému spoléhání se na obnovitelné zdroje energie.

Investoři budou v tomto týdnu sledovat zprávy ze zasedání Fedu, na kterém by se mělo projednávat utahování uvolněné měnové politiky (QE), ale i zastropení státního dluhu, které by mohlo některé státy v USA ponořit do neschopnosti splácet své závazky. Téma inflace je i díky prvním známkám růstu cen bydlení a platů i nadále velmi ožehavé téma, které by mohlo přinutit Fed sáhnout po dřívějším zvyšování úrokových sazeb.

Z kryptosvěta i nadále proudí velmi dobré zprávy jako nákup 5 050 BTC společností MicroStrategy, přiznáním Ray Dalia, že drží Bitcoin, nebo Ukrajiny, že plánuje masivní adopci Bitcoinu v zemi.

Veškeré zprávy, fundamenty a sentiment spolu s technickou analýzou vybraných kryptoměn najdete v týdenním videokomentáři.

Videokomentář pro aktuální týden

Analýza Bitcoinu

Bitcoin v současné době reaguje na dění ve světě, a jelikož se akcie a další riziková aktiva dostávají pod tlak, jsme svědky poklesu ceny také na tomto trhu. Bitcoin včera prorazil support 45 000 USD a otestoval rozhodující oblast podpory na 41 000 USD. Nyní je otázkou, zda se trh rychle vrátí do prostřední oblasti hodnoty, nebo zda se usadí kolem 40 000 USD s potenciálem návratu na 30 000 USD.

 

Analýza Etherea

Ani v případě největšího altcoinu Etherea není situace optimistická a i zde trh bojuje o udržení silné supportní úrovně na 3 000 USD. Podobně jako Bitcoin se i Ethereum obchoduje na tzv. Low Volume Node, na které se trh obvykle dlouho nezdrží. Jasno tak může být již velmi brzy.

Základní supporty a rezistence na Ethereu jsou vyznačeny v grafu.

Analýza SP500

Americký akciový index SP500 prochází zajímavou cenovou korekcí, která na trhy přirozeně přináší zvýšenou nervozitu. O akciové bublině se zde bavíme už poměrně dlouhou dobu a nynější korekci není radno brát zlehka. Investoři čekají na slevy, a lze očekávat, že jakýkoliv pokus o výprodej bude konfrontován s objemnými nákupy. Technická korekce podpořena margincally se může dostavit vždy a strhnout s sebou i další instrumenty.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Petr Plecháč je analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz. Na trzích se pohybuje 10 let a zaměřuje se na forex, komodity, akcie a kryptoměny. Pro analýzu trhů využívá především Price Action, Market Profile a COT, s celkovým náhledem na tržní sentiment.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.