Connect with us

Analýzy

Analýza (24.8.): Bitcoin, Ethereum, SP500 a sentiment na trzích

Zveřejněno

Analýza BTC
Pixabay.com

Dnešní analýzu Bitcoinu, Etherea a amerického dolaru přináší Petr Plecháč – analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Sentiment na trzích

Akcie jsou poblíž svých historických maxim, Bitcoin se přehoupl přes 50 000 USD a před sebou máme jednu z nejvýznamnějších událostí tohoto roku.

Řeč je o sympoziu Jackson Hole, které se bude letos konat online, a na kterém by měly zaznít zásadní informace. Oči všech investorů budou sledovat především vyjádření šéfa Fedu Jerome Powella ohledně vývoje americké ekonomiky. Spolu s tím souvisí i nynější program nákupů dluhopisů a dalších tříd aktiv, který trvá již více než rok a který přímo i nepřímo podporuje v růstu akciové trhy a další riziková aktiva. Čím dál víc členů Fedu přitom naznačuje, že by k utažení měnové politiky mělo dojít již na konci tohoto roku.

Právě dodávaná likvidita od centrálních bank zapříčiňuje nynější optimismus na finančních trzích, ale tisknout dolary nelze donekonečna. Po stažení likvidity se budou muset investoři opět zaměřit na makrodata, inflaci a geopolitická rizika.

Čínský akciový trh prochází značnou korekcí, přičemž se nezdá, že by tamní regulátoři řekli poslední slovo. Po kryptoměnách si vzali na paškál velké technologické giganty, ale i prodejce luxusního zboží nebo edukační společnosti (soukromé školy). V minulosti vždy po podobném odklonu vývoje asijského trhu od amerického došlo ke globální korekci, tato situace je ovšem trochu jiná. Ale jsou zde i další indikátory sentimentu, které varují před rizikem korekce na akciových trzích, která by bezpochyby měla vliv i na vývoj na akciovém trhu.

Pandemie koronaviru covid-19 dál sužuje světovou ekonomiku, cena ropy klesá, napětí v Afghánistánu přetrvává a na trhy se po letních prázdninách navrací objem.

Ten prozatím chybí na kryptoměnách, ale jak vidno, růstu ceny Bitcoinu to nezabrání. Na trhy se valí další pozitivní zprávy, jako např. to, že PayPal začíná v UK nabízet možnost nákupu a prodeje kryptoměn. Do vybraných kryptoměn a krypto-společností investují banky jako CitiBank, UBS nebo GoldmanSachs, jen časopis Reflex trochu zaspal dobu.

Veškeré zprávy, fundamenty a sentiment spolu s technickou analýzou vybraných kryptoměn najdete v týdenním videokomentáři.

Videokomentář pro aktuální týden

Analýza Bitcoinu

Bitcoin se během jednoho týdne dokázal dostat ze spodní do horní oblasti hodnoty mezi 44 500 USD a 51 000 USD, přičemž dál testuje zájem o vyšší ceny. Bitcoin tak po delší době vidíme opět nad 50 000 USD, kde jej čeká řada důležitých soubojů, objem ovšem stále zaostává.

Dalším pomyslným milníkem je zde oblast kolem 54 000 USD, kde nalezneme konfluenci zavření skrytého gapu, Low Volume Node a spodek oblasti hodnoty.

Analýza Etherea

Také altcoin Ethereum bojuje s úrovněmi, které aktuálně stojí v cestě k dalšímu bull runu. Trh se nachází v oblasti hodnoty mezi 3 000 a 3 400 USD, přičemž již poněkolikáté předvádí pokus o break resistence. Tento technický pattern ve většině případů končí breakem nahoru, ovšem ani zde se prozatím objem příliš nezvedá.

Analýza SP500

Americký akciový index SP500 se v týdnu před sympoziem Jackson Hole nachází blízko svých historických maxim. Dobrá nálada akciové investory neopouští a na vině je údajná změna formátu sympozia na virtuální setkání. Je možné, že aktuální vlna pandemie ve Spojených státech přinutí Fed odložit plánované utažení měnové politiky a i nadále pokračovat v podpoře Wall Street.

Růst akciového trhu je až děsivý a nutí investory přemýšlet o zajištění portfolia.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Petr Plecháč je analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz. Na trzích se pohybuje 10 let a zaměřuje se na forex, komodity, akcie a kryptoměny. Pro analýzu trhů využívá především Price Action, Market Profile a COT, s celkovým náhledem na tržní sentiment.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.