Connect with us

Analýzy

Analýza (28.12.): Bitcoin, Ethereum, SP500 a sentiment na trzích

Zveřejněno

analýza BTC
Zdroj: Canva.com

Dnešní analýzu Bitcoinu, Etherea a SP500 přináší Petr Plecháč – analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Sentiment na trzích

Konec roku 2021 se prozatím nese v pohodové náladě, a to jak na akciích, komoditách, dolaru, kryptoměnách či energiích. To vše za účasti rekordního počtu nově nakažených koronavirem covid-19 ve světě.

Co může v současné době trápit investory na světových trzích?

  • Riziko inflace nepominulo, stagflace je blíž než kdy předtím.
  • Ceny energií (ropa, elektřina, plyn, uhlí) rostou, i když v posledních dnech jsme svědky mírného ochlazení. Tankery s LNG ze Spojených států míří do Evropy, ale ta neustupuje ze „zelených plánů“, a tak je návrat cen na úroveň před rokem stále v nedohlednu.
  • Geopolitické napětí je riziko č. 1 pro rok 2022. Ukrajina se připravuje na vpád ruských vojsk, zatímco Taiwan odolává tlaku Číny. Vztah mezi USA a Čínou je napjatý, a ani zimní OH v Číně na tom nic nezmění.
  • Koronavirus je opět v plné síle! Počty nakažených rostou, ale investory to nechává v klidu. Důvodem je účinnost nynějších vakcín s posilující dávkou a relativně nízké riziko hospitalizace omikronu.
  • Fed stahuje z trhů likviditu a připravuje se na zvyšování sazeb!

Z kryptosvěta jsou nejžhavějšími tématy opět NFT a Web3.0, k čemuž se čím dál častěji vyjadřují celebrity a krypto-influenceři. Své poznámky k Web3 si neodpustili ani Elon Musk a Jack Dorsey, kteří se shodli na tom, že současné pojetí nového decentralizovaného webu v zásadě nic neřeší.

Jaký byl rok 2021 v číslech?

Veškeré zprávy, fundamenty a sentiment spolu s technickou analýzou vybraných kryptoměn najdete v týdenním videokomentáři.

Videokomentář pro aktuální týden

https://youtu.be/37eyq_AWw3U

Analýza Bitcoinu

Z vyššího časového rámce se na grafu BTC/USD v zásadě nic nemění. Trh vytváří vyšší swing low, drží se nad lokálním POC a kumuluje v oblasti High Volume Node. Z nižšího časového rámce to s Bitcoinem vypadá velmi napínavě! Trh prorazil klesající trendline, přičemž nyní znovu reaguje na překonanou resistanci jako na support. Před sebou má Bitcoin silnou oblast odporu v podobě Low Volume Node, která prozatím nedovoluje růstu ceny BTC.

Analýza Etherea

Altcoin Ethereum vyčkává s větším pohybem na Bitcoin, a prozatím konsoliduje ve vymezeném chopu. Na grafu si lze všimnout, že trh vytváří kumulace čím dál níž, takže další rychlejší propad ceny nelze vyloučit. Potenciální break klesající trendline směrem nahoru by mohl trh nasměrovat k otestování ATH, zatím však Ethereum bojuje o udržení úrovně 4 000 USD.

Analýza SP500

Americký akciový index SP500 v minulém týdnu reagoval na rostoucí trendline a potvrdil silný uptrend. Zakreslené trendové linie jsou v současné době pro trh zásadní, přičemž každé budoucí přiblížení trhu k nim bude investory bedlivě sledováno. Akciový index SP500 včera stanovil nová historická maxima!

Z techniky nelze akciím nic vytknout, i tak bych doporučil nepřehlížet nynější fundamentální rizika.

 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Petr Plecháč je analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz. Na trzích se pohybuje 10 let a zaměřuje se na forex, komodity, akcie a kryptoměny. Pro analýzu trhů využívá především Price Action, Market Profile a COT, s celkovým náhledem na tržní sentiment.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.