Connect with us

Analýzy

Analýza (5.10.): Bitcoin, Ethereum, SP500 a sentiment na trzích

Zveřejněno

BTC analýza
Zdroj: TradingView

Dnešní analýzu Bitcoinu, Etherea a SP500 přináší Petr Plecháč – analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Sentiment na trzích

Světové trhy v současné době svírá hned několik zásadních témat, která mají dopad na riziková aktiva v podobě akcií a kryptoměn.

O jakých rizicích zde hovořím?

  • Evergrande – největší čínský developer na pokraji krachu, jež by způsobil splasknutí čínské realitní bubliny a vyvolal obří nepokoje. Pro Číňany je vlastnění nemovitosti mnohdy to jediné, do čeho mohou investovat, přičemž hrozí, že se statisíce rodin ocitnou bez peněz i bez nemovitosti. Nynější rozruch sám o sobě tlačí ceny mnoha průmyslových komodit dolů a v současné době se můžeme prozatím jen dohadovat, co by tento krach způsobil a jaké by byly následky v čínské i světové ekonomice.
  • Tapering – stahování likvidity Fedem i ECB. Akciové trhy rostou především díky stimulům centrálních bank, jimž má být do poloviny příštího roku konec.
  • Dluhový strop USA – ve Spojených státech se v současné době jedná o navýšení dluhového stropu, bez kterého by nebyly USA schopny splácet svůj dluh a následky by mohly být pro světovou ekonomiku katastrofální.
  • Inflace – zřejmě nejvýznamnější téma posledních několika měsíců! Rostoucí inflace nenechává už ani Fed klidný a ten začíná přibližovat datum zvýšení úrokových sazeb.
  • Růst výnosů na US bondech – které příliš nechutná všem rizikovým aktivům ani drahým kovům.

Téma koronaviru covid-19 je v současné době upozaděno. Nejvýznamnější zprávou, která zřejmě minulý pátek pomohla akciím i kryptoměnám v růstu, byla od společnosti Merck, jejíž pilulka dokáže snížit riziko hospitalizace či úmrtí o 50 %.

Příliš mnoho významných zpráv ze světa kryptoměn nepřichází, pokud ano, jedná se většinou o bullish zprávy. Z Fedu zní, že nemá v plánu zakázat kryptoměny, ale na stablecoiny si prý posvítí. Prezident El Salvadoru Bukele i nadále podporuje v lidech zájem o stahování krypto-walletky a využívání transakcí přes Bitcoin síť.

Veškeré zprávy, fundamenty a sentiment spolu s technickou analýzou vybraných kryptoměn najdete v týdenním videokomentáři.

Videokomentář pro aktuální týden

https://youtu.be/wB3Uk6tDLLU

Analýza Bitcoinu

Bitcoin se v současné době obchoduje v oblasti nad High Volume Node kolem 49 000 USD, kde lze očekávat významný souboj poptávky s nabídkou. Bitcoin by se pro udržení býčího sentimentu potřeboval udržet nad POC a rychle překonat psychologickou úroveň 50 000 USD. Nad ní na něj čeká oblast sníženého zájmu obchodníků (LVN).

Analýza Etherea

Ethereum se dokázalo vymanit z klesajícího trendového kanálu a momentálně se obchoduje v oblasti zvýšeného zájmu obchodníků.

Základní supporty a resistence na Ethereu jsou vyznačeny v grafu. Jak v případě supportu na 3 000 USD, tak resistence 3 700 USD se jedná o oblast tzv. Low Volume Node.

Analýza SP500

Akciový index SP500 se postupně propadá a vyvolává v nás obavy, zda se neschyluje k něčemu vážnějšímu. Mnoho analytiků a investorů hodnotí akciové trhy jako překoupené, jejichž růst je stavěn na stimulech centrálních bank, jež mají z trhů postupně odejít. Makrodata ukazují na zpomalování ekonomického růstu v Číně, ale ani Evropa s USA na tom nejsou lépe.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Petr Plecháč je analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz. Na trzích se pohybuje 10 let a zaměřuje se na forex, komodity, akcie a kryptoměny. Pro analýzu trhů využívá především Price Action, Market Profile a COT, s celkovým náhledem na tržní sentiment.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.