Connect with us

Analýzy

Analýza (7.12.): Bitcoin, Ethereum, SP500 a sentiment na trzích

Zveřejněno

BTC analýza
Zdroj. TradingView

Dnešní analýzu Bitcoinu, Etherea a SP500 přináší Petr Plecháč – analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Sentiment na trzích

Akciové trhy, drahé kovy, kryptoměny, ale také energie prochází korekcí, jejímž činitelem je pravděpodobně návrat obav kolem covidu a následných konsekvencí.

Příčina prodejů na akciových trzích není tak přímočará, nervozitu vyvolávají i další rizika, s kterými se nyní investoři musí popasovat:

  • Inflace: Rostoucí inflace ve Spojených státech, ale i v Evropě a Asii je v současné době tématem č. 1. Právě zvýšená inflace, která podle šéfa Fedu Powella není již přechodná, vede k tomu, že nyní Fed zvažuje rychlejší utahování QE (tapering) a možné dřívější zvyšování sazeb.
  • Trh práce v USA: Jeden z nejsledovanějších fundamentů na trzích v posledním týdnu negativně překvapil, když počet nově vytvořených pracovních míst silně podstřelil odhad analytiků. Potenciální ochlazení ekonomiky v době, kdy dochází k stažení likvidity z trhů a k hrozící stagflaci, vede k pochopitelné nervozitě a zvýšené volatilitě.
  • Covid-19 omicron…
  • Geopolitické riziko: Rostoucí napětí mezi Běloruskem a Polskem (vs. Evropská unie) nebo sílící napětí mezi Ruskem a Ukrajinou, ke kterému se vyjadřuje jak NATO, tak i prezident Spojených států.
  • Čína vs. USA: Hrozba delistingu čínských akcií zalistovaných na burze NYSE a vyostření vztahů (decoupling) dvou největších ekonomik.

Krypto-nadšenci chtě nechtě musí sledovat zprávy ze světa, neboť Bitcoin i nadále reaguje na dění na globálních trzích, především pak na vývoj na akciovém trhu.

Z kryptosvěta nás potěšila zpráva, že El Salvador i MicroStrategy dál využívají propady ceny BTC k jeho dokoupení, zatímco je situace na on-chain datech méně čitelná.

Veškeré zprávy, fundamenty a sentiment spolu s technickou analýzou vybraných kryptoměn najdete v týdenním videokomentáři.

Videokomentář pro aktuální týden

Analýza Bitcoinu

Bitcoin stanovil v rámci sobotního výprodeje nové lokální minimum na ceně 43 300 USD, pod kterým by se trh neměl udržet, pokud i nadále chceme tento cenový vývoj Bitcoinu nazývat bullmarketem. Bitcoin se po propadu ustálil nad supportem 47 000 USD, kde se nachází HVN výběžek. Zásadní resistance se nachází v oblasti kolem 53 500 USD, což je dno horní oblasti hodnoty a dlouhodobě důležitá S/R úroveň.

Analýza Etherea

Altcoin Ethereum včera zabojoval na spodku oblasti hodnoty a psychologické úrovni 4 000 USD. Pokud by se Ethereu zalíbilo pod tímto kulatým číslem, je další vyklesání trhu na spadnutí.

Ethereum-nadšenci by bezpochyby uvítali, kdyby se trhu podařilo zůstat v chopu mezi 4-4 700 USD. Další důležitou supportní oblastí je také 3 600 USD.

Analýza SP500

Americký akciový index SP500 prošel zajímavou technickou korekcí, která zřejmě stála za poklesem rizikových aktiv jako je Bitcoin. Překoupenost a vysoké valuace mnoha amerických společností vedou k tomu, že v případě negativní zprávy reagují investoři agresivně a vybraných akcií se raději zbavují.

Z technického hlediska se trh i nadále drží v rostoucím trendovém kanálu, přičemž konsolidace nebo pozvolný růst je více pravděpodobný než to, že jsme se ocitli na začátku velkého výprodeje.

 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Petr Plecháč je analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz. Na trzích se pohybuje 10 let a zaměřuje se na forex, komodity, akcie a kryptoměny. Pro analýzu trhů využívá především Price Action, Market Profile a COT, s celkovým náhledem na tržní sentiment.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.