Connect with us

Analýzy

Analýza (7.9.): Bitcoin, Ethereum, SP500 a sentiment na trzích

Zveřejněno

Analýza BTC
Zdroj: TradingView.com

Dnešní analýzu Bitcoinu, Etherea a SP500 přináší Petr Plecháč – analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Sentiment na trzích

Sentiment na trzích se stává ještě méně čitelnějším, a to v období, kdy se do plného pracovního nasazení vrací portfolio manažeři s vyhlídkami zakončit i tento rok v pěkném zisku. Po holubičím komentáři šéfa Fedu Powella, který nepřímo ubezpečil investory, že inflaci řešit nehodlá, a jediné, co ho zajímá, je trh práce ve Spojených státech, přichází z trhu práce nečekaně špatná data.

V minulém týdnu se v americké ekonomice podařilo přidat jen asi 250 000 nových pracovních míst namísto 750 000, přičemž s tak slabým údajem nepočítal žádný dotázaný analytik. Co to pro nás znamená? Zřejmě to, že Powell dostal do rukou zbraň, díky které může ještě delší dobu zaplavovat trhy likviditou a pomáhat rizikovým aktivům v růstu.

Do nového obchodního týdne tak vstupujeme se silným Bitcoinem i akciovým trhem, slabým americkým dolarem a rozpačitým zlatem.

Září nebývá dle burzovního almanachu příliš přívětivé pro akciové investory, zároveň však do trhů proudí rekordní množství peněz. Konkrétně technologické akcie zaznamenaly největší příliv kapitálu od března 2021 (dle BofA). Případná, třeba i jen technická korekce na trzích tak bude podrobena přívalu horkých peněz, které jen čekají na slevy.

Téma čínského akciového trhu je i nadále velmi ožehavé o to víc, že má v Číně vzniknout třetí velká burza, tentokrát v Pekingu. Nad čínsko-americkými vztahy by se měla 22. září sejít Sněmovna reprezentantů Spojených států amerických.

Pandemie koronaviru covid-19 je, zdá se, na ústupu. Týdenní počet nově nakažených ve světě klesá, ale nová varianta „mí“ vyvolává otázky. Novou vlnu případů nákazy hlásí Rakousko i Německo, a nelze jasně prohlásit, že je to nejhorší za námi.

Z kryptosvěta nyní dominuje především téma velmi pozitivních glassnode dat, která nás dennodenně informují o odtoku Bitcoinů z burz na kryptoměnové peněženky. Do toho Twitter oznamuje nasazení lightning network pro posílání spropitného v Bitcoinu či Ethereu a NFT mánie rozhodně nekončí. Dnešní den patří El Salvadoru!

Veškeré zprávy, fundamenty a sentiment spolu s technickou analýzou vybraných kryptoměn najdete v týdenním videokomentáři.

Videokomentář pro aktuální týden

Analýza Bitcoinu

Bitcoin pokračuje ve zdolávání lokálních maxim a tvorbě vyšších swing high a swing low. Tento pohyb je velmi pozitivní pro další zdravý růst trhu, jen objem obchodů stále zaostává.

Bitcoin se vymanil z prostřední kumulace ve formě High Volume Node a momentálně má před sebou silnou rezistenci v podobě 54 000 USD.

Analýza Etherea

Také největší altcoin Ethereum v posledních týdnech roste na ceně, přičemž momentálně bojuje s psychologickou úrovní 4 000 USD. Ethereu pomáhá neutuchající zájem o DeFi a smartchain projekty, a i zde lze pozorovat pravidelné střídání období kumulace s následným silným breakem na vyšší cenové úrovně.

Trh před sebou nemá mnoho zásadních rezistencí. Na podobných cenách se Ethereum obchodovalo naposledy v polovině května a jen pár dní. Pohyb na nové ATH tak může přijít velmi rychle a silně.

Analýza SP500

Americký akciový index SP500 se znovu obchoduje poblíž svých historických maxim, která v letošním roce překonal již více než 50krát. Akciím se daří od té doby, co za sebou akcioví investoři mají FED, který již několikrát prohlásil, že trhy nenechá spadnout. Valuace mnoha společností jsou výrazně výše, než jak by tomu ve zdravém tržním prostředí mělo být, makrodata z USA, EU i Číny nejsou příliš přesvědčivá a korekce se může dostavit velmi brzy.

Negativní sentiment až panické výprodeje by pravděpodobně strhly také kryptoměny, nezávisle na pozitivních fundamentech z glassnode dat či adaptace Bitcoinu.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Petr Plecháč je analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz. Na trzích se pohybuje 10 let a zaměřuje se na forex, komodity, akcie a kryptoměny. Pro analýzu trhů využívá především Price Action, Market Profile a COT, s celkovým náhledem na tržní sentiment.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.