Connect with us

Analýzy

Analýza (8.2.): Bitcoin, Ethereum, SP500 a sentiment na trzích

Zveřejněno

BTC analýza
Zdroj: Canva.com

Dnešní analýzu Bitcoinu, Etherea a SP500 přináší Petr Plecháč – analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Sentiment na trzích

Sentiment na trzích je od začátku roku opravdu vyhrocený, a jinak tomu nebylo ani v posledním obchodním týdnu. Jedinou změnou oproti posledním asi 5 týdnům je fakt, že Bitcoin konečně ukázal snahu o návrat do uptrendu.

Téma pandemie koronaviru, zdá se, je dočista za námi, a nahrazují jej mnohem palčivější témata. Do Číny se přijel na ZOH podívat i sám V. Putin, jež svému čínskému protějšku přinesl kromě pozdravu také nabídku dodávky plynu a ropy. Oba se posléze shodli na tom, že chtějí, aby se svět řídil podle jejich pravidel, a ne podle Spojených států. Zároveň prý Rusko schvaluje komentáře Číny vůči Taiwanu, a naopak Čína podporuje Rusko v názoru, aby se NATO dál nerozšiřovalo na východ (na Ukrajinu).

Geopolitické napětí přetrvává, zatímco růst světové ekonomiky zpomaluje a centrální banky stahují z trhů likviditu. Návrat do normálu s sebou přináší zvýšenou volatilitu, a proto je zapotřebí mít se stále na pozoru.

Z krypto-světa se na nás valí jedna pozitivní zpráva za druhou, a tak se nelze divit, že po čase opět vidíme růst ceny Bitcoinu a dalších coinů či tokenů. Na druhou stranu je i nadále zapotřebí sledovat vývoj na akciových indexech, které musí obrat sentimentu na rizikovějších aktivech potvrdit, jinak je růst cen kryptoměn stále ohrožený. MicroStrategy v posledním týdnu znovu nakupovala Bitcoin, zatímco takové Nintendo vidí velký potenciál v metaverse a NFT.

Veškeré zprávy, fundamenty a sentiment spolu s technickou analýzou vybraných kryptoměn najdete v týdenním videokomentáři.

Videokomentář

Analýza Bitcoinu

Bitcoin z technického hlediska breaknul námi dlouho sledovanou klesající trendovou linii, a dokonce se velmi rychle dostal nad psychologickou hranici 40 000 USD. Nyní má před sebou silnou swingovou high na 45 000 USD, nad kterou je oblast Low Volume Node. Tato cenová oblast může ještě nynější optimismus na trzích zvrátit. Naopak pokud by se Bitcoinu podařilo udržet nad 45 000 USD, je cesta na vyšší cenové úrovně a brzké atakování ATH pravděpodobná.

 

Analýza Etherea

Největší altcoin Ethereum podobně jako Bitcoin proráží lokální resistance, a dokonce překonává oblast LVN kolem 3 000 USD. Více optimismu by do trhů přineslo ustálení Etherea mezi 3 100-3 500 USD. Ethereu se podařilo breaknout klesající trendline, ale rozhodující bude opět až překonání poslední swing high na ceně kolem 3 400 USD.

Analýza SP500

Při pohledu na vývoj akciového indexu SP500 lze po delší době spatřit známky slabosti, nervozity a nerozhodnosti. Z technického hlediska trh breaknul rostoucí trendline, přičemž nyní reaguje na resistanci kolem 4 500b. Situace na akciovém trhu se pomalu mění, z trhů odchází retail, stejně jako podpora centrálních bank.

Pakliže by se indexu SP500 podařilo vrátit do oblasti mezi 4 500-4 700 b., mohl by být obrat na kryptoměnách potvrzen.

 

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Petr Plecháč je analytik finančních trhů, burzovní trader, investor a zakladatel burzovního portálu TradeCZ.cz. Na trzích se pohybuje 10 let a zaměřuje se na forex, komodity, akcie a kryptoměny. Pro analýzu trhů využívá především Price Action, Market Profile a COT, s celkovým náhledem na tržní sentiment.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.