Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (13.9.): Býkům jednoznačně dochází síla

Zveřejněno

Bitcoin analýza
Zdroj: TradingView

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn Bitcoin a také na Ethereum podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

V minulé analýze jsem naznačoval růst na 57 000 USD, neboť analytika vypadala poměrně růžově. Ovšem z nenadání přišel velký hráč a market příkazy poslal cenu Bitcoinu až na 46 000 USD. Tato situace změnila hru, neboť došlo k proražení růstové tendence grafů, ukončení růstové dynamiky, a zároveň vypláchnutí retailových spekulantů. Objemy na Bitcoinu jsou velmi nízké a likvidita žalostná. Jakou nyní máme strategii?

BTC/USD

Důležité je nyní na Bitcoinu ignorovat gapy na nižších časových rámcích, protože ty jsou absolutně nečitelné. Proto sledujeme jen supporty a rezistence na vyšších časových rámcích. Bitcoin se nyní pohybuje v bearish trianglu a my očekávám další pohyb dolů.

Bitcoin analýza

Bitcoin analýza

Z mého pohledu přemýšlet nad rostoucím scénářem je z pohledu pravděpodobnosti prakticky nemožné. Bear-flag má jasnou sílu na straně medvědů a využívá méně likvidní situace, aby cenu jednoduše srazil dolů. Z aktuálního trianglu očekávám útok na 42 000 USD s nižším objemy, s vyššími objemy až na 40 000 USD a nastolení downtrendu, pokud by tato situace nastala.

Dominance bitcoinu

Na grafu Dominance bitcoinu zatím nemí, co řešit, neboť držíme downtrendovou linii. Osobně se nyní přikláním spíše k průrazu nahoru a konsolidační struktuře. Samozřejmě útok na ATL je velmi lákavý, ale ty grafy altcoinů včetně vztahu s Bitcoinem mi nyní příjdou spíše na setrvačnost, než ATL, respektive ATH u altcoinů k dolaru.

Dominance Bitcoinu

Dominance Bitcoinu

Kapitalizace altcoinů

Na grafu máme jednoznačně vytvořený support a rezistenci. Díky pohledu dominance BTC je graf výše, než právě Bitcoin. Proto bychom měli nyní respektovat právě tyto dvě důležité úrovně.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Ideálně nakupovat altcoiny kolem 1 mld. USD nebo o kousek výše, jak jsem ukazoval u našeho členství Portfolio, kde máme jedno kvalitní portfolio s dokupy a prodeji ve správný moment. Rezistence na 1,3 mld. USD je jednoznačná a vždy tam přišel silný pohyb směrem dolů. Čím déle zvládne kapitalizace altů stabilizovat mezi těmito úrovněmi, tím si zvyšuje pravděpodobnost finálního ATH výstřelu.

S&P 500

Dneska se pro změnu povídáme na americký index 500 největších veřejně obchodovatelných firem v USA. Volatilita se s růstem ceny snižuje, proto můžeme očekávat buď změnu hry, nebo razantní pokračování v uptrendu.

S&P 500 analýza

S&P 500 analýza

Osobně se stále přikláním do směru trendu a růstu indexu, protože lehký dump byla pár dní zpět. Tudíž nyní by měli mít hráči nabito na další růst.

Závěr analýzy

My nyní hedgujeme altcoinové portfolio shortem Bitcoinu, neboť při dalším výplachu Bitcoinu by altcoiny k dolaru spadly opravdu o šílené procento, které nechceme ztratit. V vzhledem k síle růstových svíček na Bitcoinu je velmi složité být krátkodobě pozitivní. Září je vždy nebezpečné z pohledu kryptoměn a obecně listopad se vyznačuje krachem na akcových trzích. Já osobně vidím stále růst akcií a nadcházející bullrun na kryptoměnách.

Pokud chceš každodenní analýzy, predikce na ziskové příležitosti a podporu komunity. Tak se přidej k nám!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 15 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.